[Ανακοίνωση] Παρουσίαση Ψηφιακού Δίσκου '' TA ΠΑΘΗ ΤΑ ΣΕΠΤΑ''

Απόστολος Χριστοφής

Απόστολος Χριστοφής
Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση παρουσίασης του νέου Ψηφιακού μας Δίσκου ''TA ΠΑΘΗ ΤΑ ΣΕΠΤΑ'' που θα πραγματοποιηθεί
την Τετάρτη 13 Απριλίου και ώρα 7:30 μ.μ. στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου.

Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης ο Βυζαντινός Χορός θα αποδώσει Ύμνους της Μεγάλης Εβδομάδος.

Η παρούσα έκδοση, παραγωγή της ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, αποτελεί τη συνέχεια της σειράς εκδόσεων ψηφιακών δίσκων του Συλλόγου Ιεροψαλτών Ρόδου που εντάσσεται στη θεματική της Μεγάλης Εβδομάδος.
Ο ψηφιακός δίσκος παρουσιάζει ανάγλυφα την Ροδιακή Εκκλησιαστική Μουσική Παράδοση και αποτελεί ένα σπάνιο ακρόαμα με αισθητικές και μουσικές αξιώσεις για όλους.
Το έργο του Συλλόγου, όπως αποτυπώνεται στον συγκεκριμένο ψηφιακό δίσκο, επιδιώκει μια σύγχρονη προσέγγιση των εκκλησιαστικών μελών από τη νεότερη γενιά ιεροψαλτών της Ρόδου, που αναδεικνύει αφ’ ενός τον προσωπικό ερμηνευτικό τους τρόπο, αφ’ ετέρου τα ιδιαίτερα τοπικά εκφραστικά στοιχεία, όπως τα διασώζει μια μακρόχρονη παράδοση.

http://www.youtube.com/watch?v=sLW39YwR1Ec

Το Διοικητικό Συμβούλιο
 
Last edited:

kostantim

Μέλος
Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση παρουσίασης του νέου Ψηφιακού μας Δίσκου ''TA ΠΑΘΗ ΤΑ ΣΕΠΤΑ'' που θα πραγματοποιηθεί
την Τετάρτη 13 Απριλίου και ώρα 7:30 μ.μ. στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου.

Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης ο Βυζαντινός Χορός θα αποδώσει Ύμνους της Μεγάλης Εβδομάδος.

Η παρούσα έκδοση, παραγωγή της ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, αποτελεί τη συνέχεια της σειράς εκδόσεων ψηφιακών δίσκων του Συλλόγου Ιεροψαλτών Ρόδου που εντάσσεται στη θεματική της Μεγάλης Εβδομάδος.
Ο ψηφιακός δίσκος παρουσιάζει ανάγλυφα την Ροδιακή Εκκλησιαστική Μουσική Παράδοση και αποτελεί ένα σπάνιο ακρόαμα με αισθητικές και μουσικές αξιώσεις για όλους.
Το έργο του Συλλόγου, όπως αποτυπώνεται στον συγκεκριμένο ψηφιακό δίσκο, επιδιώκει μια σύγχρονη προσέγγιση των εκκλησιαστικών μελών από τη νεότερη γενιά ιεροψαλτών της Ρόδου, που αναδεικνύει αφ’ ενός τον προσωπικό ερμηνευτικό τους τρόπο, αφ’ ετέρου τα ιδιαίτερα τοπικά εκφραστικά στοιχεία, όπως τα διασώζει μια μακρόχρονη παράδοση.

http://www.youtube.com/watch?v=sLW39YwR1Ec

Το Διοικητικό Συμβούλιο

ενας μου φιλος μ εστειλε τον ομορφο σας δισκο και οσες φορες ακουω τον πιο ομορφο τον βρισκω γλυκητατη ηταν οι ψαλμοι με τα Σεπτα τα παθη και δυσκολα θα βρει κανεις καπου να υπαρχουν λαθη
κοσμητε τ αναλογια της ομορφης της Ροδου και παντα ναναι ο συλλογος στην στρατα της προοδου
μπραβο θα πω στο εργο σας και στις προσπαθειες σας υγεια παντα και χαρες στεις εικογενειες σας Μπραβο και παλι ΑΝΤΙΜΙΣΙΑΡΗΣ ΚΩΝ
 

Απόστολος Χριστοφής

Απόστολος Χριστοφής
κ.Κ.Αντιμισιάρη Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά.
Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια μέσα από τα πανέμορφα στιχάκια.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας άρεσε το καινούργιο cd του Συλλόγου μας.
Αγωνιζόμαστε καθημερινά για την πρόοδο του Συλλόγου έχοντας παράλληλα πολλούς πειρασμούς, τους οποίους καταφέρνουμε να ξεπερνάμε με την αγάπη και την ενότητα μεταξύ των μελών μας.
Ευχαριστούμε.
 

kostantim

Μέλος
χριστος ανεςτη καιο σ εσας και χρονια πολλα να εχετε παντα την υγεια σας και να δινετε τον ομορφο αγωνα σας.Εχω γεννηθη στην Ολυμπο της καρπαθου εχω στην Ροδο φιλους και συγγενεις γι αυτο υπαρχη οπως βλεπετε και το ενδιαφερον μου για την Ενωση σαςκαι να ξερετε πως παντα θα σας παρακολουθω και θα ενδιαφερομε. Οταν θα ελθω στην Ροδο θα επιδιωξω να βρεθουμαι να γνωριστουμαι και απο κοντα.Το δισκο μου τον εστειλε ο φιλος μου Αναστασιαδης Νικος να ειστε καλα και οι δυο σας
 
Top