Παραδοσιακό τραγούδι "Καλώς ανταμωθήκαμε όλα τ΄αγαπημένα......" Α. Θράκης - Μ. Ασίας

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι,χαιρετώ.
Μήπως κάποιος έχει σε βυζαντινή σημειογραφία το τραγούδι "Καλώς ανταμωθήκαμε όλα τ΄αγαπημένα......"Α.Θράκης-Μ.Ασίας, θα τόθελα άμεσα.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι,χαιρετώ.
Μήπως κάποιος έχει σε βυζαντινή σημειογραφία το τραγούδι "Καλώς ανταμωθήκαμε όλα τ΄αγαπημένα......"Α.Θράκης-Μ.Ασίας, θα τόθελα άμεσα.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αιτείτε και ευρήσετε...:D
ΣΤΙΧΟΙ: ΕΔΩ
Όσο για τη μουσική, όλοι πάνω κάτω έτσι το λένε:wink:...
Καταγραφή του ... compositore:D προ ολίγου. Εύχομαι να βρεις κι άλλες, να επιλέξεις την καλύτερη... εγώ έκανα την προσπάθειά μου...
 

Attachments

  • ΚΑΛΩΣ ΑΝΤΑΜΩΘΗΚΑΜΕ..png
    34 KB · Views: 151

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αιτείτε και ευρήσετε...:D
ΣΤΙΧΟΙ: ΕΔΩ
Όσο για τη μουσική, όλοι πάνω κάτω έτσι το λένε:wink:...
Καταγραφή του ... compositore:D προ ολίγου. Εύχομαι να βρεις κι άλλες, να επιλέξεις την καλύτερη... εγώ έκανα την προσπάθειά μου...
Πάμπολλες ευχαριστίες κ. Γιάννου για το παρόν καθώς και για την Μεγίστη προσφορά σας στο Ψαλτολόγιο.
Επισυνάπτεται και Μελωδογραφημένο σε Α4.
 

Attachments

  • Καλώς ανταμωθήκαμε.pdf
    236.1 KB · Views: 194
  • Καλώς ανταμωθήκαμε.mel
    18.5 KB · Views: 48
Last edited:

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Ευχαριστώ τα ΜΕΓΙΣΤΑ τον κ.Γιάννου για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μου,άλλωστε είναι σε όλους μας γνωστή η μεγάλη προσφορά του στο ψαλτολόγιο.
Επίσης ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ στον φίλο Βασίλη Κιαμηλίδη ,γνωστού επίσης για την μεγάλη προσφορά του στο ψαλτολόγιο.
Ευχομαι και στους δύο ότι επιθυμούν,υγεία ατομική και οικογενειακή καλά ψαλσίματα και καλή δύναμη για αύριο,οι πρωτοκορυφαίοι απόστολοι Πέτρος και Παύλος να πρεσβεύουν υπέρ ημών.
Γεώργιος Παλιούρας
 
Top