Παράκληση αγίας Μαρίας Μαγδαληνής

Μακεδόνας

π. Νικόλαος
Την προηγούμενη βδομάδα ήμουν στη Σιμωνόπετρα στο πανηγύρι της Αγίας Μαρίας Μαγδαληνής. Είχε αγρυπνία 12ωρη (μετά από κάμποσα χρόνια) και χειροτονία του διάκου π.Ευκαρπίονος. Ήταν πολύ όμορφα. Έψαλαν οι Δανιηλαίοι μα Θωμάδες συνεπικουρούμενοι από τους Σιμωνοπετρίτες και άλλους λαικούς. Κυκλοφόρησε και το νεο cd με παράκληση στην αγία Μαρία Μαγδαληνή από τις εκδόσεις ΙΝΔΙΚΤΟΣ. Ανεβάζω ενδεικτικά ένα κομμάτι.
 

Attachments

  • 07 - Byzantine Choir with monks of Simonopetra Monastery, Mount Athos - 4th, 5th and 6th Odi Tou.mp3
    4.7 MB · Views: 376

yorgakis

Νέο μέλος
Την προηγούμενη βδομάδα ήμουν στη Σιμωνόπετρα στο πανηγύρι της Αγίας Μαρίας Μαγδαληνής. Είχε αγρυπνία 12ωρη (μετά από κάμποσα χρόνια) και χειροτονία του διάκου π.Ευκαρπίονος. Ήταν πολύ όμορφα. Έψαλαν οι Δανιηλαίοι μα Θωμάδες συνεπικουρούμενοι από τους Σιμωνοπετρίτες και άλλους λαικούς. Κυκλοφόρησε και το νεο cd με παράκληση στην αγία Μαρία Μαγδαληνή από τις εκδόσεις ΙΝΔΙΚΤΟΣ. Ανεβάζω ενδεικτικά ένα κομμάτι.

Αν έχετε όλα τα CD σας παρακαλώ, στείλτε μου ένα email, geonektarios@yahoo.com.
Είμαι από τη Ρουμανία! Ήμουν το 2007 στο Άγιο Όρος!
Κατέβασα αυτό το φόρουμ Dinter πολλές περισσότερες εγγραφές που έκανα! Είναι μεγάλη η ανακούφιση του μυαλού! Σ 'αγαπώ τόσο πολύ Αγίου Όρους, αλλά κυρίως μουσική Αγιορείτης!
Μου αρέσει να έχω περισσότερες εγγραφές Αγιορείτης, ώστε πάντα να έχετε αυτό το φόρουμ για να δούμε τι είναι νέο από το Άγιον Όρος, ώστε να μπορώ να κατεβάζω!
Συγχώρεσέ με για να μην γράψω τη λογοτεχνία, αλλά γνωρίζουμε πολύ λίγα ελληνικά!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Αν έχετε όλα τα CD σας παρακαλώ, στείλτε μου ένα email, geonektarios@yahoo.com.
Είμαι από τη Ρουμανία! Ήμουν το 2007 στο Άγιο Όρος!
Κατέβασα αυτό το φόρουμ Dinter πολλές περισσότερες εγγραφές που έκανα! Είναι μεγάλη η ανακούφιση του μυαλού! Σ 'αγαπώ τόσο πολύ Αγίου Όρους, αλλά κυρίως μουσική Αγιορείτης!
Μου αρέσει να έχω περισσότερες εγγραφές Αγιορείτης, ώστε πάντα να έχετε αυτό το φόρουμ για να δούμε τι είναι νέο από το Άγιον Όρος, ώστε να μπορώ να κατεβάζω!
Συγχώρεσέ με για να μην γράψω τη λογοτεχνία, αλλά γνωρίζουμε πολύ λίγα ελληνικά!
Συγκινητικό τό πρῶτο μήνυμα τοῦ νέου μέλους ἀπό τή Ρουμανία.
Βοηθεῖστέ τον.


 

yorgakis

Νέο μέλος
Συγκινητικό τό πρῶτο μήνυμα τοῦ νέου μέλους ἀπό τή Ρουμανία.
Βοηθεῖστέ τον.



Λατρεύω αυτό το φόρουμ! Είμαι ήρεμος και το απολαμβάνω πολύ!
Ξέρω πολύ λίγα ελληνικά, οπότε παρακαλώ να με συγχωρήσετε για την διαφωνίες!

Στη Ρουμανία, υπάρχουν ηχογραφήσεις του Αγίου Όρους, αλλά πολύ λίγοι! Διακοπές αγρυπνίες δεν είναι γνωστές, αλλά εκείνες τις στιγμές κάθε καταγράφονται όταν ήταν στο Άγιο Όρος! Σε αυτό το φόρουμ, βρήκα πολλά ... Θα ήταν γεμάτη με χαρά.
Βρήκα τυχαία αυτό το φόρουμ, αναζητώντας τα αρχεία στο διαδίκτυο από το Άγιον Όρος! Ήθελα να κατεβάσετε, αλλά ήταν αναγκαίο για να εγγραφείτε! Μόνο έτσι θα γεμίσει τον υπολογιστή μου μουσική Αγιορείτης!

Ελπίδα για να μην πάρει θυμωμένος μαζί μου! Θα ήμουν ευτυχής να πάρει την έλαβε μεταξύ αδελφών σας με ανοιχτή καρδιά!
 
Top