Παράκληση Αγίων Πάντων

seniko

Δημήτριος Βασιλείου
Χαίρετε!
Έχω στα χέρια μου μια φωτοτυπία που έχει έναν Παρακλητικό (μάλλον) Κανόνα των Αγίων Πάντων. Λέει πάνω "Πληθύς με σώζε Αγίων Πάντων. Γερασίμου".
Η α΄ ωδή είναι κατά το Υγράν διοδεύσας (Πληθύς των Αγίων περιφανής, συν πάσι Αγγέλοις δυσωπήσατε εκτενώς..." και όχι η συνήθης κατά το Αρματηλάτην Φαραώ "Τριάς αγία ιεραίς εντεύξεσιν, Αγίων Πάντων νυνί...."
Δυστυχώς έχω μόνο α κ γ΄ωδές.
Έψαξα παντού αλλά δεν το βρήκα κάπου στο νετ σαν Παράκληση.....
Έχει κάποιος κάτι στα υπόψιν του σχετικά με το που μπορώ να τη βρω, ή μήπως την έχει κάποιος;;!!!... :confused:
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χαίρετε!
Έχω στα χέρια μου μια φωτοτυπία που έχει έναν Παρακλητικό (μάλλον) Κανόνα των Αγίων Πάντων. Λέει πάνω "Πληθύς με σώζε Αγίων Πάντων. Γερασίμου".
Η α΄ ωδή είναι κατά το Υγράν διοδεύσας (Πληθύς των Αγίων περιφανής, συν πάσι Αγγέλοις δυσωπήσατε εκτενώς..." και όχι η συνήθης κατά το Αρματηλάτην Φαραώ "Τριάς αγία ιεραίς εντεύξεσιν, Αγίων Πάντων νυνί...."
Δυστυχώς έχω μόνο α κ γ΄ωδές.
Έψαξα παντού αλλά δεν το βρήκα κάπου στο νετ σαν Παράκληση.....
Έχει κάποιος κάτι στα υπόψιν του σχετικά με το που μπορώ να τη βρω, ή μήπως την έχει κάποιος;;!!!... :confused:
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τα διορθωμένα αρχεία τα ανέβασα στο παρακάτω μήνυμα με α/α 4 εδώ
 
Last edited:

seniko

Δημήτριος Βασιλείου
Είναι να μη βήξουμε!! Και το σιρόπι έτοιμο !!! :D :):p

Τα χίλια ευχαριστώ είναι λίγα!!
Ο Θεός να σας έχει πάντα καλά και μέρα που 'ναι να συγχωρεθούν τα πεθαμένα σας!!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Με την υπόδειξη του ακούραστου συνεργάτη διορθωτή έγιναν οι απαιτούμενες διορθώσεις, και επισυνάπτω τα σωστά αρχεία σε Α4 & για Τάμπλετ.
Σας ευχαριστώ πολύ για την αγάπη σας και την ανοχή σας.
Οι Αγιοι Πάντες να μας προσέχουν νυν και αεί.
 

Attachments

  • Παρακλητικός Κανών εις τους Αγίους Πάντας Α4 .pdf
    2.8 MB · Views: 272
  • Παρακλητικός Κανών εις τους Αγίους Πάντας για Ταμπλετ.pdf
    2.8 MB · Views: 220
  • Παρακλητικός Κανών εις τους Αγίους Πάντες Α4.mel
    129.6 KB · Views: 87
Top