Πανήγυρις Οσίου Διονυσίου του Εν Ολύμπω - Εσπερινός, Δανιηλαίοι - Θωμάδες (2010)

Σήμερα τελέστηκε ο μέγας αρχιερατικός εσπερινός(χοροστάτησε ο Επίσκοπος Φλωρίνης) στο μοναστήρι του Αγίου Διονυσίου στο Λιτόχωρο Κατερίνης (5-8.30 μ.μ.). Έψαλλαν δεξιά οι Δανιηλαίοι και αριστερά οι Θωμάδες. Αύριο 5-12π.μ. περίπου θα έχει όρθρο και θ. λειτουργία. Ηχητικό απο τον εσπερινό θα ανεβάσουμε σύντομα.
Υ. Γ. Μεταδίδονται και από το κανάλι 4Ε.
 
Last edited:

antonism

Παλαιό Μέλος
Σήμερα τελέστηκε ο μέγας αρχιερατικός εσπερινός(χοροστάτησε ο Επίσκοπος Φλωρίνης) στο μοναστήρι του Αγίου Διονυσίου στο Λιτόχωρο Κατερίνης (5-8.30 μ.μ.). Έψαλλαν δεξιά οι Δανιηλαίοι και αριστερά οι Θωμάδες. Αύριο 5-12π.μ. περίπου θα έχει όρθρο και θ. λειτουργία. Ηχητικό απο τον εσπερινό θα ανεβάσουμε σύντομα.
Υ. Γ. Μεταδίδονται και από το κανάλι 4Ε.
ιδού κάποια ηχητικά δείγματα απ' τον εν λόγω εσπερινό (εγώ απλά κάνω τον μεσάζοντα. ο αυτουργός είναι ο ανοίγων το θεμα).
 

Attachments

  • 02 ανοιξαντάρια Κουκουζέλους συν-μενα υπό Χουρμουζιου πλ δ'.mp3
    12.7 MB · Views: 157
  • 03 ανοιξανταρια συντομα Φωκαέως πλ δ'.mp3
    13.6 MB · Views: 126
  • 04 ανοιξανταρια Κουκουζελους συν-μενα Μέλος Αρχαιον πλ δ'.mp3
    6.9 MB · Views: 100

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
ιδού κάποια ηχητικά δείγματα απ' τον εν λόγω εσπερινό (εγώ απλά κάνω τον μεσάζοντα. ο αυτουργός είναι ο ανοίγων το θεμα).


Βοήθειά σας ο Άγιος, ευχαριστίες για την ανάρτηση και αναμένουμε και τα υπόλοιπα, που όπως γνωρίζετε θα τα προτιμούσαμε όχι ως δείγματα αλλά πλήρη και αυτούσια, αν δεν κωλύεσθε.

Δ.
 

antonism

Παλαιό Μέλος
τα υπόλοιπα
 

Attachments

  • 06 κεκραγαριο Ιακωβου αργο ηχος δ' αγια.mp3
    4 MB · Views: 135
  • 07 κατευθηνθήτω Ιακωβου αργο ηχος δ'.mp3
    2.9 MB · Views: 108
  • 10 δοξαστικο εσπεριων πλ β'.mp3
    7.2 MB · Views: 114
  • 14 Θεοτοκιο αποστίχων πλ β'.mp3
    4.1 MB · Views: 93
ΑΝΤΩΝΗ Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΤΗΣ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ Ι. ΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΡΘΡΟ ΚΑΙ Θ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
 
T

tasos1985

Guest
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙΣΑΣ,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ.:wink:
 

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
ΑΝΤΩΝΗ Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΤΗΣ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ Ι. ΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΡΘΡΟ ΚΑΙ Θ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Έχω κάποια μαθήματα απο την ακολουθία εσπερινου -όρθρου και λειτουργίας σε βίντεο αλλά δεν ξέρω πως να τα ανεβάσω.
Θα τα ανεβάσω ως ηχητικά αρχεία πρώτα και για τα βίντεάκια θα δούμε.
 

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Έχω κάποια μαθήματα απο την ακολουθία εσπερινου -όρθρου και λειτουργίας σε βίντεο αλλά δεν ξέρω πως να τα ανεβάσω.
Θα τα ανεβάσω ως ηχητικά αρχεία πρώτα και για τα βίντεάκια θα δούμε.
Τα του εσπερινού για αρχή.
 

Attachments

  • DOGMATIKO THEOTOKIO STIXHRON - HXOS BARYS PETROY FILANTHIDOY.mp3
    4.1 MB · Views: 91
  • DOXASTIKO APOSTIXON - HXOS PL D.mp3
    4 MB · Views: 75
  • THEOTOKE PARTHENE - GEORGIADOY.mp3
    7.4 MB · Views: 93

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Τα υπόλοιπα μαθήματα απο την πανήγυρι του Αγίου Διονυσίου. Την δοξολογία δεν την είχα ακούσει πάλι, μου άρεσε αρκετά.
 

Attachments

  • DOXASTIKO AINON AGIOY DIONYSIOY - HXOS PL D.mp3
    5.8 MB · Views: 98
  • DOXOLOGIA KOSMA TOY MADYTINOY - HXOS PL A.mp3
    13.8 MB · Views: 199
  • XEROYBIKO - HXOS PL A.mp3
    9.3 MB · Views: 110
Έχω κάποια μαθήματα απο την ακολουθία εσπερινου -όρθρου και λειτουργίας σε βίντεο αλλά δεν ξέρω πως να τα ανεβάσω.
Θα τα ανεβάσω ως ηχητικά αρχεία πρώτα και για τα βίντεάκια θα δούμε.

Σας παρακαλώ ανεβάστε τα βίντεο θέλω πολύ να το δω.
 

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Πολύ θα το ήθελα αλλά δεν ξέρω πως. Παλιά είχα ανεβάσει στο Youtube κάποια με τον Βουγιουκλή αλλά τώρα δεν μπρορώ γιατι έχω ξεχάσει τον κωδικό μου. Πού άλλου ή πως μπορώ στο Youtube να τα ανεβάσω;
 
Πολύ θα το ήθελα αλλά δεν ξέρω πως. Παλιά είχα ανεβάσει στο Youtube κάποια με τον Βουγιουκλή αλλά τώρα δεν μπρορώ γιατι έχω ξεχάσει τον κωδικό μου. Πού άλλου ή πως μπορώ στο Youtube να τα ανεβάσω;


Ούτε εγώ ξέρω.Κάποιος που ξέρει ας βοηθήσει.
 

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Ανέβασα για αρχή δυο βιντεάκια. Πιστεύω να παίζουν.
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Για να βρείτε τον λογαριασμό σας θα επιλέξετε Sign in από πάνω δεξιά στο youtube, έπειτα, κάτω από τα πεδία για το Username και το password θα επιλέξετε "Can't access your account?" και στο παράθυρο που θα ανοίξει θα δώσετε το email σας. Οι κωδικοί θα σταλούν εκεί.

Το αρχείο που παραθέτετε παραπάνω δεν ανοίγει. Επιλέξτε από το mediafire το αρχείο και δώστε μας εκείνη τη διεύθυνση, διότι αυτή που δώσατε ανοίγει τη σελίδα My Files του καθενός.
 
Σήμερα τελέστηκε ο μέγας αρχιερατικός εσπερινός(χοροστάτησε ο Επίσκοπος Φλωρίνης) στο μοναστήρι του Αγίου Διονυσίου στο Λιτόχωρο Κατερίνης (5-8.30 μ.μ.). Έψαλλαν δεξιά οι Δανιηλαίοι και αριστερά οι Θωμάδες. Αύριο 5-12π.μ. περίπου θα έχει όρθρο και θ. λειτουργία. Ηχητικό απο τον εσπερινό θα ανεβάσουμε σύντομα.
Υ. Γ. Μεταδίδονται και από το κανάλι 4Ε.[/QUOTE
Αν μπορείτε ανεβάστε ολόκληρη την ακολουθία.Ευχαριστώ.
 
Top