Ο καλύτερος ψάλτης!

Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο ψάλτη

  • Ιάκωβος Ναυπλιώτης

    Votes: 66 19.1%
  • Κωνσταντίνος Πρίγγος

    Votes: 40 11.6%
  • Σπυρίδων Περιστέρης

    Votes: 14 4.0%
  • Θρασύβουλος Στανίτσας

    Votes: 124 35.8%
  • Αθανάσιος Καραμάνης

    Votes: 10 2.9%
  • Μανώλης Χατζημάρκος

    Votes: 19 5.5%
  • Αθανάσιος Παναγιωτίδης

    Votes: 13 3.8%
  • Χρύσανθος Θεοδοσόπουλος

    Votes: 25 7.2%
  • Χαρίλαος Ταλιαδώρος

    Votes: 16 4.6%
  • Λυκούργος Αγγελόπουλος

    Votes: 19 5.5%

  • Total voters
    346
Ανεβάζω μία δημοσκόπηση για το ποιον θεωρεί ο καθένας μας τον καλύτερο ψάλτη. Επειδή πολλοί μπορεί να θεωρούμε ως καλύτερους ψάλτες παραπάνω από έναν, ας κοιτάξουμε μέσα μας και ας αποφασίσουμε ποιος είναι για μας
Ο Καλύτερος!
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Ανεβάζω μία δημοσκόπηση για το ποιον θεωρεί ο καθένας μας τον καλύτερο ψάλτη. Επειδή πολλοί μπορεί να θεωρούμε ως καλύτερους ψάλτες παραπάνω από έναν, ας κοιτάξουμε μέσα μας και ας αποφασίσουμε ποιος είναι για μας
Ο Καλύτερος!

Αδελφέ Νικόλαε, σεμνά και ταπεινά, προσωπικά θεωρώ τον

Άρχοντα Χ Α Ρ Ι Λ Α Ο Τ Α Λ Ι Α Δ Ω Ρ Ο.
 
Δεν πειράζει αδερφέ, όλοι έχουμε ελαττώματα, ψήφισε Παναγιωτίδη!:wink::D
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Δεν πειράζει αδερφέ, όλοι έχουμε ελαττώματα, ψήφισε Παναγιωτίδη!:wink::D

Χα...Χα...ΧΑ....
Πατριώτη δεν είπαμε ότι είμαστε άτομα που συμπονούμε και αγαπούμε;
Άλλαξε και λίγο, μην παραμένεις πάντα ο ίδιος.....:D Δαγκωτό Παναγιωτίδη;
Δεν αλλάζεις με τίποτα εσύ......:D
Εμείς οι ταπεινοί πάντως ψηφίζουμε τον πιο ταπεινό και αγαπημένο άρχοντα της καρδιάς μας.Ποιον; Μα ένας είναι. Άρχων Χαρ.Ταλιαδώρος.....:):wink::)

Υ.Γ. Τον αδελφό Νικόλαο Γιάννου δεν έβαλες όμως η' μήπως τον ψηφίζουμε μέσω του Άρχοντος Θρ.Στανίτσα.......:)
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Επίσης ξέχασες να βάλεις και τον.... Μύθο :wink::D
 

Nikolaos Giannoukakis

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί Φίλοι,

Καλό θα ήταν να γράψετε πως η δημοσκόπηση αυτή δεν υπάγεται σε επιστημονικές και στατιστικές μεθόδους αλλα στοχεύει να παρουσιάσει την ΑΙΣΘΗΣΗ των μελών του Φόρουμ.

Προσωπικά, τέτοιου είδους δημοσκοπήσεις δεν μου αρέσουν και δεν συμφωνώ. Μου θυμίζει παλιές εποχές όταν η IFPI ρωτούσε "ποιός είναι ο καλυτερος τραγουδιστής" και οι επιλογές ήταν 1) ο Νταλάρας, 2) ο ΔΙονυσίου, 3) ο Πάριος. Δηλαδή, σαν άλλοι να μήν υπήρχαν....Φανταστείτε πόσο επιστημονικά θα είναι τα αποτελέσματα όταν η συντριπτική πλειοψηφία των μελών του Φόρουμ ΗΔΗ ακολουθούν μια παράδοση η οποία συνδέεται με ψάλτες αυτής της παράδοσης.

Η ερώτηση είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ, άρα, και τα αποτελέσματα θα εκφράζουν ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ κάποια αίσθηση.

Πιστέυω πως το Φόρουμ έχει πολλά άλλα με τα οποία μπορεί να ασχοληθεί.

Εγώ θα απαντούσα "ο ευσεβής, ταπεινός, και πιστός ψάλτης του χωριού που συμμετέχει σε κάθε ακολουθία, μικρή η μεγάλη".

ΝΓ
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Κωνσταντινουπολῖτες, Θεσσαλονικεῖς καὶ Ἀθηναῖοι.

Πῶς φαίνεται ἀμέσως, ὅτι εἶσαι παιδὶ τῆς πόλης! :p

Ἄν κι ἐγώ ὥς γνωστὸν Ναυπλιώτη ψηφίζω, λείπουν νομίζω Τσαμκιράνης, Μαϊντανόγλου καὶ δ. Φιρφιρῆς. Τοὐλάχιστον...:(

χς
 

Παπαδόπουλος Δαυίδ

Μπαντιλίκι,στον άνω πά.
Θ.Στανιτσας...δυστυχως δεν θα υπαρξει αλλος σαν κι αυτον,ο ανθρωπος ηταν φαινομενο,καλλιτεχνης...ας ακουμε για να μαθαινουμε....
 
Σαφώς και η ερώτηση είναι υποκειμενική και φυσικά λείπουν και πολλοί άλλοι ψάλτες. Προσπάθησα να βάλω αυτούς για τους οποίους ακούω να μιλάνε πιο συχνά, χωρίς αυτή η δημοσκόπηση να διεκδικεί δάφνες επιστημονικής έρευνας (είναι γνωστό εξάλλου ότι αντιλαμβάνομαι την "επιστήμη" διαφορετικά).
Το φόρουμ έχει κι άλλα να ασχοληθεί, έχει όμως και πολλά με τα οποία δε θα πρεπε να είχε ασχοληθεί.
Υ.Γ.Τί έχουν τα παιδιά της πόλης;:cool:
 
Ανεβάζω μία δημοσκόπηση για το ποιον θεωρεί ο καθένας μας τον καλύτερο ψάλτη. Επειδή πολλοί μπορεί να θεωρούμε ως καλύτερους ψάλτες παραπάνω από έναν, ας κοιτάξουμε μέσα μας και ας αποφασίσουμε ποιος είναι για μας
Ο Καλύτερος!
Πανω που σκεφτόμουνα να βαλω εγω το θέμα.....
Το φτιάξατε ομως αψογο συγχαρητήρια....
Αν και φαντάζομαι ποιος θα βγεί αλλά ας μη λέμε..........
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Κωνσταντινουπολῖτες, Θεσσαλονικεῖς καὶ Ἀθηναῖοι.

Πῶς φαίνεται ἀμέσως, ὅτι εἶσαι παιδὶ τῆς πόλης! :p

Ἄν κι ἐγώ ὥς γνωστὸν Ναυπλιώτη ψηφίζω, λείπουν νομίζω Τσαμκιράνης, Μαϊντανόγλου καὶ δ. Φιρφιρῆς. Τοὐλάχιστον...:(

χς

ΣΩΣΤΟΣ!
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Η λιστα ειναι ελλιπης, για παραδειγμα δεν υπαρχει ο φοβερος Σ.Μαιδάνογλου...:eek: Και επισης μου ειναι αδυνατο να ξεχωρισω εναν απο ολους αυτους!
 
Για μένα είναι πολύ εύκολο να βγάλω εκτός έναν άντε δύο :p.. Οι υπόλοιποι που μένουν... Είναι ένας κι ένας... :)
 
Οι επιλογές για τη δημοσκόπηση ήταν μέχρι δέκα. Κάποιοι θα μέναν απέξω. Όποιος θέλει ας κάνει άλλη δημοσκόπηση με αυτούς που λείπουν. Και ας βάλει και ψάλτες του χωριού:p
 
Θεωρεις τον Σ.Μαιδανογλου εναν απλο ψαλτη του χωριου?

Μη βάζεις λόγια στο στόμα μου.
Ο Μαϊδάνογλου έψαλλε σε πόλεις:Σέρρες,Πάτρα,Ηράκλειο και αλλού.
Και μην το ξαναλέμε: δέκα χώραγε, τα παράπονά σας στον διαχειριστή
 
Top