Ο Ιωάννης Κλωναρίδης στην Κύπρο (30.1.2014)

LABADARIOS1

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί μου φίλοι και φίλες, ανακοινώνουμε στην αγάπη σας πως φέτος κατά τις πανηγυρικές ακολουθίες επί τη μνήμη των τριών ιεραρχων στον ομώνυμο ιερό ναο στα ΛΕΙΒΑΔΙΑ, θα μας τιμήσει με τη ψαλμωδία του ο γνωστός επί τω πανελληνιω και εξωτερικώ διακεκριμένος και καταξιωμένος διδάσκαλος και άριστος εκτελεστής της πατρώας ημών ψαλτικής τέχνης, ο εκ Καβάλας ορμώμενος, κι.Ιωάννης Κλωναρίδης. Μοναδική και ανεπανάληπτη ευκαιρία για όλους μας. Για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί, όπως λέει κι ο δάσκαλος Κλωναρίδης. για περισσότερες λεπτομέρειες και πληροφορίες μη διστάσετε νε επικοινωνήσετε μαζί μου (labadarios@hotmail.com). Καλή αντάμωση!!!!
Σημειώνεται ακόμη πως θα διεξαχθεί και σεμιναριο προς ιεροψάλτης κι όχι μονο
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί μου φίλοι και φίλες, ανακοινώνουμε στην αγάπη σας πως φέτος κατά τις πανηγυρικές ακολουθίες επί τη μνήμη των τριών ιεραρχων στον ομώνυμο ιερό ναο στα ΛΕΙΒΑΔΙΑ, θα μας τιμήσει με τη ψαλμωδία του ο γνωστός επί τω πανελληνιω και εξωτερικώ διακεκριμένος και καταξιωμένος διδάσκαλος και άριστος εκτελεστής της πατρώας ημών ψαλτικής τέχνης, ο εκ Καβάλας ορμώμενος, κι.Ιωάννης Κλωναρίδης. Μοναδική και ανεπανάληπτη ευκαιρία για όλους μας. Για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί, όπως λέει κι ο δάσκαλος Κλωναρίδης. για περισσότερες λεπτομέρειες και πληροφορίες μη διστάσετε νε επικοινωνήσετε μαζί μου (labadarios@hotmail.com). Καλή αντάμωση!!!!
Σημειώνεται ακόμη πως θα διεξαχθεί και σεμιναριο προς ιεροψάλτης κι όχι μονο
Μέγας ψάλτης!
Συγχαρητήρια γιά τήν πρωτοβουλία σας.
Περιμένουμε ἀκούσματα.
 

LABADARIOS1

Παλαιό Μέλος
κατέφθασε στη μεγαλόνησο αργά το απόγευμα ο πρωτοψαλτης Ιωάννης Κλωναρίδης για να λαμπρύνει με την ψαλμωδία του τις πανηγυρικές ακολουθίες του Ιερού Ναού Τριών Ιεραρχών Λιβαδιών. Την Τετάρτη 29/1/2014 5:00μμ ο εσπερινός και την επομενη μέρα Πέμπτη Ορθρος και Θ.Λειτουργια, προεξαρχοντος του παν.μητροπολιτου Κυρήνειας κκΧρυσοστομου. Το απόγευμα της Πέμπτης θα μιλησει σε κοινο ανοιχτο για όλους. Ευκαιρία και ευλογία μεγάλη.
 

LABADARIOS1

Παλαιό Μέλος
Αύριο στις 5:00μμ ο παν.εσπερινός όπου θα λαμπρύνει με τη ψαλμωδία του ο πρωτοψαλτης μας. Και την επομενη Ορθρος και Θ.Λειτουργια. Το απόγευμα της Πέμπτης θα διεξαχθεί ημερίδα επί τη παρουσία του πρωτοψαλτου,οπου θα ομιλήσει ο κ.Ι.Κλωναριδης
 

ioannoun

Μέλος
Αύριο στις 5:00μμ ο παν.εσπερινός όπου θα λαμπρύνει με τη ψαλμωδία του ο πρωτοψαλτης μας. Και την επομενη Ορθρος και Θ.Λειτουργια. Το απόγευμα της Πέμπτης θα διεξαχθεί ημερίδα επί τη παρουσία του πρωτοψαλτου,οπου θα ομιλήσει ο κ.Ι.Κλωναριδης

Aν μπορέσει να γίνει κάποια ηχογράφηση θα είναι πολύ καλά
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Είδα κάτι βείντεα στο φαίησμπουκ και έπαθα ο άνθρωπος δεν παίζεται.

Γράφω από κινητό και δεν το ξέρω καλά και παιδεύομαι, αν μπορείτε

ανεβάστε τα εδώ. Βάλετέ τα και στο γηού τοιούμπ.
 

Πανίκος

Παλαιό Μέλος
Κλωναρίδης Ιωάννης
προσπάθεισα να ανεβάσω τα βίτεο αλλά δεν τα κατάφερα.
θα ανεβάσω λίγα από την ηχογράφηση χωρίς εικόνα σιγά σιγά.
Αν μπορεί κάποιος να ανέβάσει τα βίτεο είναι στο facebook στη
σελίδα ''Γιάννης Κλωναρίδης'' και στην σελίδα ''Βυζαντινή Μουσική''
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
... στο facebook στη σελίδα ''Γιάννης Κλωναρίδης'' και στην σελίδα ''Βυζαντινή Μουσική''

Που βρίσκεται αυτό; Διεύθυνση, σύνδεσμος;
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το βίντεο.
 

Attachments

  • Αμανές (Λάρνακα Κύπρος 2014).rar
    12.5 MB · Views: 68

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το κατέβασμα έγινε με το πρόσθετο Flashgot του Firefox. Το ανέβασμα έγινε με τον συνηθισμένο τρόπο, σε rar όμως, επειδή δεν μπορούν να ανεβούν αρχεία mp4 απευθείας.
 
Top