Ο Άρχων κ. Δημ. Νεραντζής στον Ι.Ν. Αγ. Τριάδος Άνω Γλυφάδας την 6-2-2011

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Μετά από πρόσκληση του κ. Ηλία Ν.Φραγκάκη, πρωτοψάλτη του Ι.Ν. Αγ. Τριάδος Άνω Γλυφάδας, θα ψάλλει την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011 στον εν λόγω ιερό ναό ο Άρχων Πρωτοψάλτης κ. Δημήτριος Νεραντζής.

Με μεγάλη χαρά θα υποδεχθούν τον συμπατριώτη τους, ο προϊσταμενος π. Χρήστος Στρουμπάκης και ο πρωτοψάλτης του ιερού ναού καθώς και όλοι οι ιερείς, οι ψάλτες και οι ενορίτες.
 
Last edited:

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Μετά από πρόσκληση του κ. Ηλία Ν.Φραγκάκη, πρωτοψάλτη του Ι.Ν. Αγ. Τριάδος Άνω Γλυφάδας, θα ψάλλει την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011 στον εν λόγω ιερό ναό ο Άρχων Πρωτοψάλτης κ. Δημήτριος Νεραντζής.

Με μεγάλη χαρά θα υποδεχθούν τον συμπατριώτη τους, ο προϊσταμενος π. Χρήστος Στρουμπάκης και ο πρωτοψάλτης του ιερού ναού καθώς και όλοι οι ιερείς, οι ψάλτες και οι ενορίτες.

Αειθαλής ο Άρχων έψαλε με το ιεροπρεπές και μειλίχιο ύφος του.
Ένα μικρό δείγμα βίντεο στο πιο κάτω σύνδεσμο:

http://www.youtube.com/watch?v=ZE-0zNvCd_M
 

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Αειθαλής ο Άρχων έψαλε με το ιεροπρεπές και μειλίχιο ύφος του.
Ένα μικρό δείγμα βίντεο στο πιο κάτω σύνδεσμο:

http://www.youtube.com/watch?v=ZE-0zNvCd_M

Αναρτώ ορισμένα ηχητικά αποσπάσματα του Όρθρου της προηγούμενης Κυριακής στον οποίο έψαλε ο κ. Δημ. Νεραντζής. Εύχομαι καλήν ακρόαση.
 

Attachments

  • 01 Nerantzis Orthros 6 2 2011 απολυτικια καθισματα ευλογηταρια.MP3
    10.3 MB · Views: 112
  • 02 Nerantzis Orthros 6 2 2011 αναβαθμοι δ ηχου δεξιος μονον.mp3
    4.8 MB · Views: 81
  • 03 Nerantzis Orthros 6 2 2011 καταβασιες χερσον αβυσσοτοκον.mp3
    7 MB · Views: 97
  • 04 Nerantzis Orthros 6 2 2011ενατη Θεοτοκε η ελπις κ εξαποστ Ταις αρεταις.mp3
    7.6 MB · Views: 90
  • 05 Nerantzis Orthros 6 2 2011 στιχηρό Αίνων.mp3
    2.4 MB · Views: 86
  • 06 Nerantzis Orthros 6 2 2011 Δ Εωθινό Ορθρος ην βαθυς.mp3
    9.6 MB · Views: 137

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Ευχαριστούμε πολύ για την ανάρτηση,
ο κ. Νερατζής είναι από τους αγαπημένους μου ψάλτες.
Το ερώτημα που έχω να θέσω είναι αν υπάρχει μήπως πρόβλημα στα αρχεία γιατί φαίνεται ό,τι δεν έχουν <<ανέβει>>, σε όλο το μέγεθος των αρχείων.
Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τον ευχαριστώ.
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Αειθαλής ο Άρχων έψαλε με το ιεροπρεπές και μειλίχιο ύφος του.
Ένα μικρό δείγμα βίντεο στο πιο κάτω σύνδεσμο:

http://www.youtube.com/watch?v=ZE-0zNvCd_M

Πολύ ωραία και ο άρχων και ο Ηλίας Φραγκάκης ο οποίος είναι εξαιρετικός ψάλτης και φορέας Χιώτικης παράδοσης. Είναι μετά τον ξάδελφό μου ο δεύτερος μου δάσκαλος΄ τότε ήταν πρωτοψάλτης στον ναό της ενορίας μου, στην θρυλική Μεταμόρφωση (κατά κόσμον Αγιά Σωτήρα) της Παλαιάς Κοκκινιάς.
 

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Ευχαριστούμε πολύ για την ανάρτηση,
ο κ. Νερατζής είναι από τους αγαπημένους μου ψάλτες.
Το ερώτημα που έχω να θέσω είναι αν υπάρχει μήπως πρόβλημα στα αρχεία γιατί φαίνεται ό,τι δεν έχουν <<ανέβει>>, σε όλο το μέγεθος των αρχείων.
Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τον ευχαριστώ.

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα αρχεία. Έχει γίνει επιλογή. Θα επανέλθω με νέα ανάρτηση για τον κ. Νεραντζή μόλις έχω το χρόνο. Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
 

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Αειθαλής ο Άρχων έψαλε με το ιεροπρεπές και μειλίχιο ύφος του.
Ένα μικρό δείγμα βίντεο στο πιο κάτω σύνδεσμο:

http://www.youtube.com/watch?v=ZE-0zNvCd_M

Αφού το κάνετε το καλό κάντε το ολόκληρο. Αν γίνεται ανεβάστε και άλλα βιντεάκια. Ευχαριστούμε πολύ για το υλικό.
 

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Αφού το κάνετε το καλό κάντε το ολόκληρο. Αν γίνεται ανεβάστε και άλλα βιντεάκια. Ευχαριστούμε πολύ για το υλικό.

Εγώ σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Είναι κρίμα, αλλά δεν έχω άλλο βίντεο με τον κ. Νεραντζή. Όταν μου δοθεί άλλη ευκαιρία να είμαι κοντά στον κ. Νεραντζή, θα είμαι πιο οργανωμένος.
 

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Αναρτώ ορισμένα ηχητικά αποσπάσματα του Όρθρου της προηγούμενης Κυριακής στον οποίο έψαλε ο κ. Δημ. Νεραντζής. Εύχομαι καλήν ακρόαση.

Σε συνέχεια της προηγούμενης ανάρτησης. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας για την καθυστερημένη ανάρτηση.
 

Attachments

  • 07-2011-02-06 Πάσα Πνοή Δ΄ ήχος.mp3
    1,007.8 KB · Views: 45
  • 08-2011-02-06 Α΄ στιχηρό Αίνων Δ΄ Ήχος.mp3
    636.8 KB · Views: 42
  • 09-2011-02-06 Ε΄ στιχηρό Αίνων Δ΄ Ήχος.mp3
    1.2 MB · Views: 49
  • 10-2011-02-06 Απολυτίκιο Υπαπαντής.mp3
    834.3 KB · Views: 50
  • 11-2011-02-06 Χερουβικό Δ Ήχος Άγια.mp3
    6 MB · Views: 77

eleftheriou

Ανδρέας Ελευθερίου
Σε συνέχεια της προηγούμενης ανάρτησης. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας για την καθυστερημένη ανάρτηση.

Άγιος ο Θεός από τον Δημ. Νεραντζή (Αριστερά ο κ. Ηλίας Φραγκάκης) και Ευαγγέλιο π. Χρήστος Στρουμπάκης.
 

Attachments

  • 12-2011-02-06 Αγιος ο Θεός.mp3
    15.1 MB · Views: 67
  • 13-2011-02-06 Ευαγγέλιο Δόξα Σοι Κύριε.mp3
    5.7 MB · Views: 60
Top