Νυν αι δυνάμεις 1962 - Γεύσασθε 1957

Προηγιασμένη στον Πατριαρχικό Ναό το 1962.
Μου φαίνεται ότι ψάλλει και τα αριστερά. Πιο κάτω στην κασέτα λέει και το "Γεύσασθε"
 

Attachments

  • Νυν αι δυνάμεις.mp3
    6.7 MB · Views: 425

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ηλίας Παπαδόπουλος;117506 said:
Προηγιασμένη στον Πατριαρχικό Ναό το 1962.
Μου φαίνεται ότι ψάλλει και τα αριστερά. Πιο κάτω στην κασέτα λέει και το "Γεύσασθε"

Ευχαριστίες! Το Γέυσασθε είναι μάλλον το γνωστό κ μοναδικό του 1957 (Προηγιασμένης Μ. Τετάρτης) προστεθειμένο για να καλύψει τη διαφορά, ή από την Αμερική (1967). Ανέβασε να φανεί.


Δ.
 
Last edited:
Το Νυν αι δυνάμεις του έκανα Hiss Reduction στα -8db. Το σημειώνω για την σύγκριση με το Γεύσασθε. Έχω σίγουρα κι άλλα Γεύσασθε του Στανίτσα αλλά δεν έχω κουράγιο να το ψάξω. Εϊναι πάνω από 120 60άρες κασσέτες (οι περισσότερες χωρίς περιεχόμενα) και γύρω στις 40 90 άρες. Αυτή γράφει πάνω "Στανίτσας 1962". Αμέσως μετά έχει μέλη της Μ. Εβδομάδος, ενώ πριν το Νυν αι δυνάμεις έχει το Κατευθυνθήτω το Αργό σε πλ.β των προηγιασμένων.
 

Attachments

  • Γεύσασθε.mp3
    6.4 MB · Views: 329

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ηλίας Παπαδόπουλος;117513 said:
Το Νυν αι δυνάμεις του έκανα Hiss Reduction στα -8db. Το σημειώνω για την σύγκριση με το Γεύσασθε. Έχω σίγουρα κι άλλα Γεύσασθε του Στανίτσα αλλά δεν έχω κουράγιο να το ψάξω. Εϊναι πάνω από 120 60άρες κασσέτες (οι περισσότερες χωρίς περιεχόμενα) και γύρω στις 40 90 άρες. Αυτή γράφει πάνω "Στανίτσας 1962". Αμέσως μετά έχει μέλη της Μ. Εβδομάδος, ενώ πριν το Νυν αι δυνάμεις έχει το Κατευθυνθήτω το Αργό σε πλ.β των προηγιασμένων.


(17-4) 1957 καρφωτό!!!!

Δ.
 
Last edited:
Στην κασσέτα της Προηγιασμένης του '57 έχω αυτό που είναι πιο αργό, αλλά αν είναι το ίδιο, τότε η άλλη παίζει πιο γρήγορα.
 

Attachments

  • Γεύσασθε '57.mp3
    6.1 MB · Views: 234

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ηλίας Παπαδόπουλος;117523 said:
Στην κασσέτα της Προηγιασμένης του '57 έχω αυτό που είναι πιο αργό, αλλά αν είναι το ίδιο, τότε η άλλη παίζει πιο γρήγορα.

πρόσεξε την ένωση του κρατήματος ος να ΑΑΑ- εκτός από τα ποικίλματα... Ασυζητητί...

Δ.
 
Στην κασσέτα της Προηγιασμένης του '57 έχω αυτό που είναι πιο αργό, αλλά αν είναι το ίδιο, τότε η άλλη παίζει πιο γρήγορα.

Καλημέρα πρόκειται για την ίδια ηχογράφηση, απλώς η μια κασέτα παίζει σε παραπάνω στροφές.
 
Top