Νεοχωρίτης Παναγιώτης & Βαζάς Δημήτριος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω μια ηχογραφηση με τον Νεοχωριτη Παναγιωτη και δυο με τον
Βαζά Δημητριο . Ελπιζω να αρεσουν .
Κυριε διαχειριστα , παρακαλω ανοιξε φακελλους για τους ως ανω ψαλτες και
μετεφερε τα αντιστοιχως . Ευχαριστω .
 

Attachments

  • 11'51''=ΝΕΟΧΩΡΙΤΗΣ Παγ=Στιχοι Μακαριος ανηρ Πλ.Δος_new.mp3
    3.4 MB · Views: 269
  • 4'03=ΒΑΖΑΣ Δημητριος=Παρασχου Κυριε & Λειτουργικα Πλ.Αος μεικτος-σπαθιον_new.mp3
    1.2 MB · Views: 378
  • 4'27''=Βαζας Δ.=Σε υμνουμεν & Αξιον Εστιν(Πριγγου) Μικτος-Σπαθιον_new.mp3
    1.3 MB · Views: 441

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυναπτω μια ηχογραφηση με τον Νεοχωριτη Παναγιωτη και δυο με τον
Βαζά Δημητριο . Ελπιζω να αρεσουν .
Κυριε διαχειριστα , παρακαλω ανοιξε φακελλους για τους ως ανω ψαλτες και
μετεφερε τα αντιστοιχως . Ευχαριστω .

Ευάγγελε σε ευχαριστώ πολύ!!! πολύ!!!! πολύ!!!! για ακόμη μία φορά, γιατί, με το Ιεροψαλτικό σου αυτό κέρασμα, ( Το Κέρασμα !!!!!! ), μας παρουσιάζεις για πρώτη φορά τον Βαζά Δημήτριο, ο οποίος είναι ένας από τους Καλλικέλαδους Ιεροψάλτες, που εκτός από τα τέλεια φωνητικά του ''περάσματα'' στις ψηλές νότες, ψάλλει τέλεια στο μέλος του Άξιον Εστίν του + Α.Π.Μ.Τ.Χ.Ε. Κων/νου Πρίγγου, τα σχετικά λειτουργικά, τα οποία αναζήτησα στο Βιβλίο του Χαρ. Καρακατσάνη και δεν τα βρήκα.
Νοιώθω την ανάγκη να τα βρώ και σε κείμενο, και εάν δεν τα βρώ, κάποια στιγμή θα τα γράψω για μένα.
Ευάγγελε, εάν επικοινωνείς με τον Ιεροψάλτη Βάζα Δημήτριο, να του διαβιβάσεις εκτός από τα συγχαρητήριά μου και τις ευχαριστίες μου, και για αυτά που θα σου δώσει να τα ανεβάσεις στο φόρουμ.
Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια
 

Mpanelas Mixail

Μέλος
Επισυναπτω μια ηχογραφηση με τον Νεοχωριτη Παναγιωτη και δυο με τον
Βαζά Δημητριο . Ελπιζω να αρεσουν .
Κυριε διαχειριστα , παρακαλω ανοιξε φακελλους για τους ως ανω ψαλτες και
μετεφερε τα αντιστοιχως . Ευχαριστω .

o neox. pou kolaei?
 

geoxarisis@yahoo.gr

Νέο μέλος
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΒΑΓΓΕΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΑΥΤΗ, ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΠΑΝΙΟ ΦΩΝΗΤΙΚΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΟΝ ΒΑΖΑ, ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΨΑΛΛΕΙ ΜΑΖΙ ΣΕ ΠΑΝΥΓΗΡΙΑ!ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΡΡΥΘΜΟΣ, ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΛΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΖΕΙ!
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!

ΥΓ.ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ.
 
Top