Νέος Πρωτοψάλτης στον άγιο Δημήτριο Θεσσαλονίκης.

eltorro

Νέο μέλος
Ευλογήσον,ευλογησον,ευλογησον......Καταρχην δεν είμαι ούτε καρδιογνωστης, ούτε κριτής κανενός και ούτε χολή εκχεουν τα λεγόμενα μου γιατί απλά δεν είμαι φανατικός οπαδός κανενός. Καλη ανάσταση!!!!
 

AKIS ANDREOU

New member
Μήπως κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε ότι όλα πάνε μπροστά? Σεβασμός στους δασκάλους ,σεβασμός στους μεγάλους δημιουργούς όμως πρέπει κατά την γνώμη μου να δώσουμε βήμα στους νεώτερους και να ακούμε και τον κόσμο.Για τον κόσμο ψάλλουμε ,ανταυτου είμαστε. Το παιδί ειναι γνώστης και αρέσει στον κόσμο. Αφήστε λοιπόν τα "παρασκήνια" και ευχηθήτε του καλή σταδιοδρομία από καρδιάς. Σε κάποιον που ψάλλει δεν ταιριάζει ούτε ο εγωισμός ούτε η μικροψυχία. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Καὶ τὸ ρολόι μου πηγαινε μπροστά, μέχρι ποὺ τὴν «πάτησα», πήγα νὰ φύγω νωρίτερα ἀπ' τὴ δουλειά μου, μοῦ ΄γινε σχετικὴ παρατήρηση καὶ μετὰ ΔΙΟΡΘΩΣΑ τὸ ρολόι μου πηγαίνοντάς το λίγο ΠΙΣΩ.

Καὶ λίγο πίσω νὰ πᾶμε, εἰδικὰ στὴν ψαλτική μας, κακὸ δὲν κάνει. Ἄς ἐνσκήψουμε στὴν παράδοση τῶν προηγουμένων δασκάλων καὶ σίγουρα θὰ ὑπάρξει ὠφέλεια.

Τὸ τὶ ἀρέσει στὸν κόσμο ἄς μὴν τὸ ἀναφέρουμε καλύτερα, γιατὶ θὰ τραγουδᾶμε τὸ ... Ἀγνὴ Παρθένε ἀντὶ Χερουβικοῦ
 
Last edited:
Top