Μ. Εβδομάδα Νοττινχαμ 2016

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητοί φίλοι, ανεβάζω αρκετά από αυτά που έψαλλα την Μεγάλη εβδομάδα στο Νόττινχαμ (Ηνωμένο Βασίλειο), όπου προσκλήθηκα για τρίτη χρονιά να ψάλλω.Αυτά που θα ακούσετε έχουν όλα τα λάθη της ψαλτικής λεκτικά,τονικά-διαστηματικά,χρονικά,φωνητικά,υφολογικά κλπ.Μπορεί να έχουν και κάποια καλά στοιχεια, κυρίως όμως αστοχίες, αλλά έτσι τα έψαλλα και τα παραθέτω σε σας, κυρίως προς αποφυγήν, αλλά και για να μου δοθεί η ευκαιρία να ευχαριστήσω πριν απ όλους τον π.Βασίλειο Κουτσογιάννη, τον εφημέριο της εκει κοινότητος και τα μέλη του συμβουλίου της, οι οποίοι φέτος προσκάλεσαν μαζί με μένα και την οικογενειά μου και περάσαμε υπέροχα.Επίσης ευχαριστώ τον μαθητή μου εκεί και εξαιρετικό επιστήμονα και συμπατριώτη μου Ηλία Αλεξανδράκη, για την αγάπη και την αφοσιωσή του- θα έλεγα- στο προσωπό μου.Επίσης τον πρωτοψάλτη του ναού τον κ.Μιχάλη, ο οποίος με πολύ ευγένεια μου παραχώρησε και φέτος το αναλογιό του.Θερμές ευχαριστίες στα παιδιά που κόσμησαν το αριστερό αναλόγιο, τον Παναγιώτη, τον Δημήτρη, τον Ηρακλή και τον Κρις, τα οποία είναι εξαιρετικοί χαρακτήρες και επιστήμονες.Τέλος ευχαριστώ όλα τα μέλη της κοινότητας οι οποίοι μας αγκάλιασαν με ιδιαίτερη αναφορά στον φίλο Κρις.Πάντα γεια
 

Attachments

  • αλληλουαριο και ιδου ο νυμφιος.mp3
    3.3 MB · Views: 14
  • καθισματα Μ.Δευτερα βραδυ.mp3
    3.7 MB · Views: 5
  • Θ ωδη κανονα Μ.Δευτερα βραδυ.mp3
    2.7 MB · Views: 6
  • τον νυμφωνα σου.mp3
    1.2 MB · Views: 7
  • εν ταις λαμπροτησι.mp3
    1.6 MB · Views: 15
  • ω της ψυχης.mp3
    1.7 MB · Views: 2
  • του κρυψαντος.mp3
    1.8 MB · Views: 2
  • ο νυμφιος ω καλλει ωραιος.mp3
    1.6 MB · Views: 2
  • πορνη προσηλθε σοι.mp3
    1.5 MB · Views: 4
  • η πορνη εν κλαυθμω.mp3
    1.3 MB · Views: 5
  • σε τον της παρθενου υιον.mp3
    1.7 MB · Views: 7
  • η αμαρτωλος.mp3
    1.8 MB · Views: 6
  • τροπαριο κασσιανης.mp3
    10.3 MB · Views: 8
  • συντρεχει λοιπον.mp3
    1.3 MB · Views: 3
  • ον εκηρυξεν .mp3
    2.5 MB · Views: 3
  • μυσταγωγων σου.mp3
    3.5 MB · Views: 13
  • δυο και πονηρα.mp3
    1.3 MB · Views: 6
  • εκαστον μελος.mp3
    1.6 MB · Views: 9
  • εξεδυσαν με.mp3
    3.6 MB · Views: 11
  • ηδη βαπτεται.mp3
    5.2 MB · Views: 13
Last edited:

fchatzig

Μέλος
Εκ μερους του αριστερου αναλογιου, εμεις σε ευχαριστουμε που μας τιμησες με την παρουσια σου, με την τεχνη σου αλλα κυριως με τον χαρακτηρα σου ( να μην ξεχασω και την " μαγειρικη" σου). Έστω και με λαθη, παραλειψεις και παραφωνιες νομιζω οτι "καταλαβαμε" Μεγαλη Εβδομαδα και εχεις μεγαλο μεριδιο σε αυτο. Δεν μπαινω καν στο κόπο να σχολιασω το ψαλτικο μερος. Απλα ενα μεγαλο "Ευχαριστω" απο εμας.

Δημητρης

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Να και μια όμορφη φώτο κατά την ώρα του ιδού σκοτία μαζί με όλα τα καλά παιδιά
 

Attachments

  • Nottingham_idoy_skotia.jpg
    Nottingham_idoy_skotia.jpg
    1.2 MB · Views: 26
Last edited by a moderator:
Top