Μπορώ να έχω RSS σύνδεση με το φόρουμ;

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ναί, είτε αυτόματα πατώντας το εικονάκι
images
που εμφανίζεται στη μπάρα του προγράμματος πλοήγησης που χρησιμοποιείτε, είτε προσθέστε ένα σελιδοδείκτη (bookmark) με την εξής διέθυνση

http://www.analogion.com/forum/external.php?type=RSS2

Για όσους αναρωτιούνται τί είναι το RSS.

Δεν είμαι σίγουρος ακόμα με ποιά κριτήρια επιλέγει τα θέματα που παρουσιάζει όμως.
 

kaelthas

Νεκτάριος Ρ.
Ευχαριστούμε!
Το RSS είναι πολύ χρήσιμο για κινητά με χαμηλές ταχύτητες internet.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Πάντως δεν πρέπει να δουλεύει σωστά. Εμένα έχει να ανανεωθεί 3 μέρες.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ίσως δεν σε συμπαθεί εσένα :p ...δεν ξέρω. Εμένα ανανεώνεται πάντως. Δοκίμασες με άλλο πρόγραμα πλοήγησης (browser); Νεκτάριε δοκίμασες Ψαλτολόγιον από κινητό και δουλεύει για σένα;
 

kaelthas

Νεκτάριος Ρ.
Μια χαρά δουλεύει Βασίλη. Απλά να ξέρεις πως αν εχεις ενεργοποιημένο το RSS σε κάποιο προγραμμα mail (Mail, Outlook κτλ) δεν σε ενημερώνει για καινουρια μηνύματα (posts) άλλα ανανεώνεται όταν δημιουργηθεί κάποιο καινουριο θέμα (thread). Στη συνέχεια αν θες παρακολούθηση καποιου συγκεκριμένου θέματος πρέπει να το κάνεις μέσα απο τις ρυθμίσεις του Forum.

Δημήτρη το forum δουλεύει μια χαρα στο κινητό μου. Στην Ελλαδα όμως, ενω εχουμε εξαιρετική σύνδεση DSL σε σχέση με άλλες Ευρωπαικές χώρες ακόμα και με την Αμερική, η συνδεση 3G ή άλλων τεχνολογιών όπως EDGE είναι χάλι μαύρο.
Ετσι με ενεργοποιημένο το RSS προβάλεις (μερικώς) το forum σε html μορφη χωρις εικόνες που βαρένουν την ιστοσελίδα.
 

emil

Παλαιό Μέλος
Το rss δε το έχω δοκιμάσει να δω αν δουλεύει γιατί δεν το πολύ συμπαθώ αλλά από το κινητό μου που μπαίνω πολλές φορές με i.e ή opera είναι όλα μια χαρά,χρησιμοποιώντας gprs ή wifi.Το forum ανοίγει αρκετά γρήγορα και εμφανίζεται σωστά.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Ίσως δεν σε συμπαθεί εσένα :p ...δεν ξέρω.
Παίζει αυτό...
Τελευταίως το νιώθω να συμβαίνει για πολλά πράγματα αυτό!
Εμένα ανανεώνεται πάντως. Δοκίμασες με άλλο πρόγραμα πλοήγησης (browser);
Σιγά να μην αλλάξω browser για να έχω RSS...
Τον Firefox 3 έχω και όλα τα άλλα RSS feed που έχω δουλεύουν μια χαρά εκτός από το Ψαλτολόγιον.

Υ.Γ.
Ο δαίμων του...Ψαλτολογίου ευθύνεται μου φαίνεται!
 
Top