Μπορεί κανείς άλλος να δεί τα προσωπικά μηνύματά μου;

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Λαμβάνω αφορμή από άλλη συζήτηση να ενημερώσω:

π. Μάξιμος;8523 said:
... Ἐπειδή ἀπό τῆς ἐγγραφῆς μου εἶχα δύο spam e-mail, ἀλλά τό περισσότερο ἀνησυχητικό ἦταν ὅτι ἔλαβα στό κινητό μου ἕνα παράξενο μήνυμα, πού κατάλαβα ὅτι ὁ ἀριθμός μου εἶχε βρεθεῖ ἀπό τό διαδίκτυο, τόν παρεκάλεσα νά σβήσει τά μηνύματα με τά τηλέφωνα ἀπό τό Ψαλτολόγιον, ὅπως ἔκανα κι ἐγώ.
Τώρα δικαιολογῶ ἐκείνους, πού οὔτε e-mail δέν γράφουν.

Τα προσωπικά μηνύματα (που είναι ιδιωτικά, όχι εκείνα στις σελίδες προφίλ των μελών που είναι δημόσια) δεν τα βλέπει κανείς άλλος, ούτε οι διαχειριστές/συντονιστές. Πάντως για καλό και για κακό, για ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα προτιμάτε το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

Ευχαριστώ.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Λαμβάνω αφορμή από άλλη συζήτηση να ενημερώσω:



Τα προσωπικά μηνύματα (που είναι ιδιωτικά, όχι εκείνα στις σελίδες προφίλ των μελών που είναι δημόσια) δεν τα βλέπει κανείς άλλος, ούτε οι διαχειριστές/συντονιστές. Πάντως για καλό και για κακό, για ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα προτιμάτε το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

Ευχαριστώ.

Εὐχαριστῶ γιά τήν ἀπάντηση. "Δέν τά βλέπει κανείς" ἤ δέν μπορεῖ νά τά δεῖ; Καί δέν ἐννοῶ φυσικά ἐσᾶς. Ἀλλ᾿ ἐκείνους, πού ἔχουν τόν τρόπο νά διεισδύουν σέ τόσα ἀρχεῖα, ἀπ᾿ ὅτι ἀκοῦμε. Δέν ξέρω πολλά τεχνικά, ἀλλά καταλαβαίνετε...
Μακάρι νά ἦταν τυχαία περίπτωση. "Πάντως για καλό και για κακό"... ἄς προσέχουμε.
Εὐχαριστοῦμε
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Δυστυχώς δεν μπορώ να γνωρίζω εάν υπάρχει τεχνικός τρόπος για κάποιον κακόβουλο τρίτο να αποκτήσει πρόσβαση εκτός βέβαια και υποκλέψει το όνομα και κωδικό ενός μέλους (γιαυτό και συνιστώ σε όλους να αλλάζουν τον κωδικό τους κάθε τόσο).
 
Top