Μουσικός Θησαυρός του Εσπερινού, Νεκταρίου Μοναχού, Άγιον Όρος, 1935

NKontis

Παλαιό Μέλος
Έχω να αναγγείλω ένα καλό και ένα κακό νέο. Θα αρχίσω από το άσχημο: δυστυχώς, όσο και να έψαξα, δεν βρήκα τον πρώτο τόμο της Λειτουργίας. Πάει χάθηκε (εξάλλου το πρώτο είναι ή το τελευταίο!!!) Όποιος λοιπόν τον έχει μπορεί να αναλάβει να τον ανεβάσει.
Το καλό νέο όμως είναι οτι βρήκα τον Εσπερινό. Ορίστε λοιπόν για να εξιλεωθώ για την απώλεια.
Με αυτό το βιβλίο τελειώνουν και οι τόμοι του Νεκταρίου Μοναχού που έχω εγώ. Το Ειρμολόγιο δεν το είχα ποτέ.

Αυτά για σήμερα. Για τα υπόλοιπα βλέπουμε, αφού πέρα των κλασσικών βιβλίων που έχουν ανέβει κατα καιρούς εδώ (τα έχω σκανάρει λίγο καλύτερα :D), τα υπόλοιπα που έχω είναι νεώτερα (Ελληνικά και Αγγλικά) και συνεπώς δεν γνωρίζω εάν μπορώ να τα ανεβάσω. Αρκετά μάλιστα είναι πολύ πρόσφατα και σίγουρα δεν μπορώ να τα ανεβάσω (όπως για παράδειγμα η σειρά του Ιδρύματος Βυζαντινής Μουσικολογίας).

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Νεκτάριος Κόντης

Υ.Γ. Επειδή το αρχείο ήταν αρκετά μεγάλο (16 Mb) το έκανα πιο μικρό περιορίζοντας την συμβατότητά του μόνο στην τελευταία έκδοση του Adobe. Αν κάποιος δεν μπορεί να το ανοίξει θα πρέπει να κάνει αναβάθμιση στο Adobe.
 

Attachments

  • Μουσικός Θησαυρός Εσπερινού.pdf
    7.8 MB · Views: 3,172

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Αγαπητέ Νεκτάριε, κατ'αρχήν ευχαριστούμε πολύ για την ανάρτηση του Εσπερινού!

... πέρα των κλασσικών βιβλίων που έχουν ανέβει κατα καιρούς εδώ (τα έχω σκανάρει λίγο καλύτερα :D),

Εάν τα έχεις σε καλύτερη ποιότητα, ευχής έργον θα ήταν να τα ανέβαζες ιδιαίτερα εάν έχεις κάνει και τον ωραίο κατάλογο με τους σελιδοδείκτες σε μερικά ή όλα από αυτά. Πολύ θα ωφελήσεις έτσι. Εάν μπορείς και θέλεις. Χωρίς πίεση. Ευχαριστούμε πολύ.
 
Ευχαριστούμε πολύ.:)
Ουφ......τον καλύτερο τόμο δεν έχεις;;;;;Μισές δουλειές:D:D
Πάντως αν δεν κάνω λάθος ο ά τόμος έχει χερουβικά και λειτουργικά που πάνω κάτω τα πρώτα, υπάρχουν και σε άλλα κλασικά βιβλία.
Όποιος πάντως το έχει μακάρι να το ανέβαζε για να ολοκληρώναμε την σειρά.
Ωραιότατος και ο εσπερινός.:wink:
 
Δεν ξέρω αν έχετε βρει έως τώρα τον Α' τομο των λειτουργικών,αν όμως τον επιθυμητε ακόμα τον εχω διαθέσιμο.οποίος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα να του τον στείλω σε pdt.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Δεν ξέρω αν έχετε βρει έως τώρα τον Α' τομο των λειτουργικών,αν όμως τον επιθυμητε ακόμα τον εχω διαθέσιμο.οποίος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα να του τον στείλω σε pdt.

Για τον Α΄και Β΄τόμο της Λειτουργίας (και όχι του Εσπερινού) βλ. εδώ.
 
Last edited by a moderator:
Top