Μουσικός Θησαυρός της Λειτουργίας, Νεκταρίου Μοναχού, Άγιον Όρος 1931 (τόμοι Α΄ & Β΄).

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Που μπορώ να βρω κ να αγοράσω τη σειρα του Μουσικού Θησαυρού;;;
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Που μπορώ να βρω κ να αγοράσω τη σειρα του Μουσικού Θησαυρού;;;

Για την Αθήνα την κεντρική διάθεση έχουν οι Εκδόσεις Σταμούλη, αν δεν κάνω λάθος.

Για βορειότερα, νομίζω το Περιβόλι της Παναγίας στην θεσ/νίκη είναι το πλέον ενημερωμένο...
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Εάν κανείς έχει το Μουσικό Θησαυρό (και την Αηδόνα) σε ηλεκτρονική μορφή ας το ανεβάσει για όλους μας. Κρίμα να μην υπάρχει και αυτό το εύχρηστο και δημοφιλές Αγιορείτικο βιβλίο στην ηλεκτρονική μας βιβλιοθήκη. Ευχαριστώ πολύ.

ΥΓ. Είδα πρόσφατα οτι υπάρχει και εκδεδομένο Ειρμολόγιο στην ίδια σειρά.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
...Είδα πρόσφατα οτι υπάρχει και εκδεδομένο Ειρμολόγιο στην ίδια σειρά.

Πρόκειται για το Ειρμολόγιο του Ιωάννου.
 

NKontis

Παλαιό Μέλος
Μη μου τον αγχώνετε....Ένα ένα γιατί θα μας κράξει και δεν θα ανεβάσει τίποτα στο τέλος:D

Έτσι. Δεν θέλω άγχος γιατί είμαστε και σε κάποια ηλικία επικίνδυνη για εμφράγματα. Και για να δεις τί καλό παιδί είμαι εγώ, κοίτα τί σου έχω παρακάτω!!! Με το ψάξιμο κάτι βρίσκεις.

(Επειδή οι σελίδες του βιβλίου ήταν πολύ λεπτές, σε μερικές φαίνεται και η πίσω σελίδα και δεν είναι τόσο καθαρές όσο οι άλλες. Καθαρίζει και αυτό, αλλά θέλει αρκετή δουλειά και τώρα δεν πρόκειται να την κάνω. Ελπίζω να μην ενοχλεί τόσο. Κατά τα άλλα το έγγραφο είναι σε πολύ καλή κατάσταση και φυσικά έχει και τα περιεχόμενά του.)

Νεκτάριος Κόντης
 

Attachments

  • Μουσικός Θησαυρός Λειτουργίας (τ. β΄).pdf
    7 MB · Views: 3,656
Last edited:
Έτσι. Δεν θέλω άγχος γιατί είμαστε και σε κάποια ηλικία επικίνδυνη για εμφράγματα. Και για να δεις τί καλό παιδί είμαι εγώ, κοίτα τί σου έχω παρακάτω!!! Με το ψάξιμο κάτι βρίσκεις.

(Επειδή οι σελίδες του βιβλίου ήταν πολύ λεπτές, σε μερικές φαίνεται και η πίσω σελίδα και δεν είναι τόσο καθαρές όσο οι άλλες. Καθαρίζει και αυτό, αλλά θέλει αρκετή δουλειά και τώρα δεν πρόκειται να την κάνω. Ελπίζω να μην ενοχλεί τόσο. Κατά τα άλλα το έγγραφο είναι σε πολύ καλή κατάσταση και φυσικά έχει και τα περιεχόμενά του.)

Νεκτάριος Κόντης


Τι στιγμές ζούμε σήμερα;;;;; Χίλια ευχαριστώ.Η πίσω σελίδα δεν φαίνεται τόσο πολύ. Μια χαρά.Να είσαι καλά!!!!!
Τολμώ να ρωτήσω.....με το θάρρος της συγγένειας που έχεις με το δάσκαλό μου:Να περιμένουμε και τον α' τόμο ή θα με κράξεις;;;;;:D:D:D
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ευχαριστώ ξανά για την άμεση ανταπόκριση και την προσφορά. Δεν υπάρχει απόσο γνωρίζω πρόβλημα με δικαιώματα εφόσον έχουν περάσει 70 χρόνια από την πρώτη έκδοση του έργου. Οπότε μπορείτε να μοιραστείτε ελεύθερα και τους υπόλοιπους «Θησαυρούς» χωρίς φόβο. :wink:

Επίσης πολύ ωραία η δουλειά με τα περιεχόμενα! Συγχαρητήρια. Διευκολύνει πολύ τη χρήση του ηλεκτρονικού βιβλίου.
 
Last edited:
Σωστά!!!Γι' αυτό και περιμένουμε και τον ά τόμο για να συμπληρωθεί η Λειτουργία. Και γιατί όχι, αργότερα και τα άλλα βιβλία της σειράς:wink:

Υ.Γ:Νεκτάριε ελπίζω να μη μας κρατάς επίτηδες......σε αγωνία για τον α' τόμο:D:D:D.
Είπαμε όμως.........χωρίς άγχος. Ολόκληρος ''σκληρός'' με βιβλία είναι αυτός εξάλλου!!!
 

πλανας

Παλαιό Μέλος
Μηπως εχει κανενας και τον πρωτο τομο τελικα; Οποιος τον εχει ας τον ανεβασει να τον βγαλουμε φωτοτυπια σε Α4 γιατι εχουμε στραβωθει!
 

Στέλιος Σ.

Παλαιό Μέλος
Μηπως εχει κανενας και τον πρωτο τομο τελικα; Οποιος τον εχει ας τον ανεβασει να τον βγαλουμε φωτοτυπια σε Α4 γιατι εχουμε στραβωθει!

Τον πρώτο τόμο της Λειτουργίας τον έχω και θα προσπαθήσω να τον ανεβάσω. (δυστυχώς από την τεχνολογία πήρα διαζύγιο:)) Σε άλλη περίπτωση μπορώ να δανεισω τον τόμο σε άλλο μέλος για να τον ανεβάσει.
 
Top