[Ανακοίνωση] Μουσικόν Βυζαντινόν Άνθος

George

Ιεροψάλτης
Μάλλον Άγνωστος για τους περισσότερους εδώ ο Δημήτριος Βαρβέρης γνωστός ως "Δημητράκις" από Νάουσα Ημαθίας.
Πλέον τον έχουμε χάσει από την ζωή και ψάλει για τους Αγίους μας στον Παράδεισο.

Το βιβλίο αυτό το έχει εκδόσει ο αδερφός του Ιερέας π. Νικόλαος Βαρβέρης εις μνήμη του, το οποίο δεν είναι σαν όλα τα άλλα, δεν είναι πλήρες λειτουργικό αλλά έχει κομάτια/μαθήματα από τον Εσπερινό, κάποια από τον Όρθρο, κάποια Λειτουργικά αλλά και κομάτια/μαθήματα από άλλες Ακολουθίες. Έχει μαθήματα πρωτάκουστα αλλά και πολλές διασκεύες από άλλους αξιόλογους ιεροψάλτες.
Θα έλεγα ότι είναι το καλύτερο βιβλίο για αυτούς που θέλουνε να μάθουνε και να ψάλουνε κάτι το διαφορετικό.
Το βιβλίο αυτό έχει 251 σελίδες + 9 σελίδες περιεχόμενα και συνδρομητές σύνολο 260 σελίδες, είναι δεμένο με χοντρό χρυσό εξώφυλο.

Σας ανέβασα φωτογραφία του Δ. Βαρβέρη, την βιογραφία του και τα περιεχόμενα του βιβλίου.
Προσπαθώ να βρώ τον εκδότη (αδερφό του) π. Νικόλαο για να πάρω την άδεια να σας ανεβάσω και κάποια κομάτια/μαθήματα από το παρόν βιβλίο.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο στον π. Νικόλαο στο 23320 28556
 

Attachments

  • Barveris.zip
    8.4 MB · Views: 102

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Σκάναρέ μας και κάτι από τις συνθέσεις, σε παρακαλώ, να πάρουμε μια ιδέα, αν φυσικά έχεις τη δυνατότητα και την άδεια. Ευχαριστώ.
 

George

Ιεροψάλτης
Πήρα την Ευλογία του Π. Νικολάου και θα σας ανεβάσω κάποια κομάτια/μαθήματα του βιβλίου αυτού μόλις βρω λίγο χρόνο.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Ευχαριστούμε αμφοτέρους! Να είστε καλά!
 

George

Ιεροψάλτης
Δεν νομίζω ότι άργησα πολύ? έτσι?

Το ρπόβλημά μου ήταν ότι όλα τα μαθήματά του είναι τόσο ωραία που δεν ήξερα ποιο να αφήσω και ποιο να σκανάρω για σας.

Ελπίζω να σας αρέσει αυτό το ελάχιστο δείγμα.
 

Attachments

  • Dimitrios Barberis.zip
    8.5 MB · Views: 71

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Σε ευχαριστούμε πολύ για την άμεση και γεναιόδωρη (όχι ένα αλλά κάμποσα αποσπάσματα βλέπω, να'σαι καλά) ανταπόκριση!
 

George

Ιεροψάλτης
Το θέμα είναι να σας αρέσουν, εκεί θα χαρώ και εγώ.
 
Top