Μουσική Συλλογή Γ. Πρωγάκη τρίτομος - Α' έκδοση 1909-1911

Επειδή το χρησιμοποιώ πολύ συχνά στο αναλόγιο και πάντοτε στην διδασκαλία, το καθάρισα, το ίσιωσα, το ξάκρισα, το ένωσα, ώστε να το έχω στο tablet.
Συμπληρώθηκαν σελίδες που έλλειπαν ή δεν ήταν καθαρές από τα δικά μου βιβλία.
Έχουν μπει και οι ανάλογοι σελιδοδείκτες.
Έγινα 7 ετών στο "Ψ" και θέλω να σας εκφράσω όλους ένα μεγάλο ευχαριστώ, για τις γνώσεις που μου δώσατε, για το υλικό που μου χαρίσατε και την υπομονή που δείξατε στις "κακές" αναρτήσεις μου.
 

Attachments

  • Συλλογή Πρωγάκη (3 τόμοι).pdf
    11.7 MB · Views: 1,183

parianos

Νίκος Γαβαλάς
Έγινα 7 ετών στο "Ψ" και θέλω να σας εκφράσω όλους ένα μεγάλο ευχαριστώ, για τις γνώσεις που μου δώσατε, για το υλικό που μου χαρίσατε και την υπομονή που δείξατε στις "κακές" αναρτήσεις μου.

Να τα εκατοστίσετε και σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή και τις προφορές σας. Καλό Τριώδιο!
 
Επειδή το χρησιμοποιώ πολύ συχνά στο αναλόγιο και πάντοτε στην διδασκαλία, το καθάρισα, το ίσιωσα, το ξάκρισα, το ένωσα, ώστε να το έχω στο tablet.
Συμπληρώθηκαν σελίδες που έλλειπαν ή δεν ήταν καθαρές από τα δικά μου βιβλία.
Έχουν μπει και οι ανάλογοι σελιδοδείκτες.
Έγινα 7 ετών στο "Ψ" και θέλω να σας εκφράσω όλους ένα μεγάλο ευχαριστώ, για τις γνώσεις που μου δώσατε, για το υλικό που μου χαρίσατε και την υπομονή που δείξατε στις "κακές" αναρτήσεις μου.
Thank you so much, bless you!
 

Stayros

Παλαιό Μέλος
Καλησπέρα σε ολο το forum! Μήπως ξέρει κανείς εαν υπάρχει κάπου δακτυλογραφημένη η μουσική συλλογή του πρωγακη ? Είχε ανέβει μονο ο Όρθρος του νομίζω εδώ στο φόρουμ σε επιμέλεια του κ Γεωργίου Καρπούζη
 
ο β τόμος -Ορθρος - με τις ελλείπουσες σελίδες 113-114 και 126-127 καταχωρημένες.
Ιδού και επεξεργασμένο με ST, κομμένο ανά σελίδα, με αρ. σελίδων να συμφωνούν σε βιβλίο και pdf και με λεπτομερές ευρετήριο.
 

Attachments

  • 1909_ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΡΩΓΑΚΗ Β΄Τόμος-bkm.pdf
    8.9 MB · Views: 331

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος σε ποια ακριβώς σελίδα βρίσκονται οι αργές καταβασίες;
Ευχαριστώ.
Οἱ ὁλοκληρωμένες ἑνότητες τῶν Καταβασιῶν βρίσκονται ὅπως εἶπε ὁ Ἰωάννης στὸ Εἱρμολόγιον. Προφανῶς ἐννοεῖτε τοὺς Εἱρμοὺς τῆς Θ΄ ᾨδῆς ποὺ ψάλλονται ἀντὶ τοῦ Ἄξιόν ἐστιν. Στὸ ἀρχεῖο ποὺ ἀνέβασα ξεκινοῦν ἀπὸ την σελ. 254 τοῦ βιβλίου (σελ. 127 τοῦ pdf) τῆς Θείας Λειτουργίας.
 
Last edited:

giorgosgoudi

Νέο μέλος
Το οποίο ειρμολόγιο δεν είναι τμήμα της συλλογής Πρωγάκη. Η συλλογή Πρωγάκη δεν περιέχει καταβασίες.
 
Top