[Suggestion] Μουσικές φυλλάδες Κυριακών (όρθρος - λειτουργία)

apoice

Νέο μέλος
Με θερμές ευχαριστίες στα μέλη που ανεβάζουν στη σελίδα τα κοσμήματα τής βυζαντινής μας μουσικής, λαμβάνω το θάρρος να στείλω μια πρόταση για μουσική ερμηνεία τού Όρθρου και τής Λειτουργίας τής 4-10-12. Βάσει του πατριαρχικού τυπικού.
 

Attachments

  • FINAL.pdf
    7.6 MB · Views: 1,289

apoice

Νέο μέλος
Σε συνέχεια τής προηγούμενης προσπάθειας, ανεβάζω την πρόταση για την ακολουθία τής 11-11-2012. Ακολουθώ πάντα το τυπικό τού πατριαρχείου, οπότε δεν θα το διευκρινίζω εφεξής. Επισυνάπτω:
1. Αρχείο .doc με την ακολουθία - κείμενο
2. Αρχείο .pdf με την ακολουθία - μουσικά (χωρίς προσόμοια)

Αρχείο .html με την ακολουθία σε κείμενο, για όσους χρησιμοποιούν IPAD ή κάτι αντίστοιχο δεν μου επιτρέπεται από το σύστημα να ανεβάσω. Σε όσους το χρειάζονται, παρακαλώ mail στο apostoloskanaris@gmail.com. Το προκρίνω γιατί κάνουμε οικονομία σε μελάνι και χαρτί.

Καλή και ευλογημένη Κυριακή
 

Attachments

  • 2012-11-11.pdf
    168.2 KB · Views: 382
  • FINAL.pdf
    6.7 MB · Views: 333

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
....Αρχείο .html με την ακολουθία σε κείμενο, για όσους χρησιμοποιούν IPAD ή κάτι αντίστοιχο δεν μου επιτρέπεται από το σύστημα να ανεβάσω. ...

Μπορείς να το συμπιέσεις (π.χ. σε rar) και να το ανεβάσεις, αν θέλεις.
 

apoice

Νέο μέλος
Όπως πάντα, κατά την τάξη τού Πατριαρχείου.

Το .rar αρχείο ελπίζω να δουλεύει, είναι το .htm για τη χρήση σε IPAD. Παρακαλώ στείλτε μου post αν δεν "διαβάζεται".
 

Attachments

  • FINAL.pdf
    6.6 MB · Views: 185
  • 2012-11-18_kyriakh_th_loyka.pdf
    165.1 KB · Views: 166
  • 2012-11-18_kyriakh_th_loyka.htm.rar
    20.2 KB · Views: 61

apoice

Νέο μέλος
Κατά την τάξη τού πατριαρχείου, όπως πάντα.

Σήμερα άργησα λίγο, βλέπετε γίνεται "χαμός" στο τυπικό και χρειάστηκα αρκετό ψάξιμο για να τα βρω. Όποιος μπαίνει αρκετά πρωί Κυριακή θα τα βρίσκει σίγουρα.

Στους Αίνους έχω βάλει και εναλλακτική από το σύντομο Αναστασιματάριο. Αν θέλει κάποιος να τα πει όλα, πρέπει να κόψει σε "ερμηνείες" και να κερδίσει χρόνο. Προσωπικά είμαι υπέρ τού να λέγονται όλα όσα ορίζει το τυπικό, εν ανάγκη να διαβαστούν χύμα οι κανόνες. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Με ευχές και χρόνια πολλά!
 

Attachments

  • 2012-11-25_kyriakh_ic_loyka.htm.rar
    25.7 KB · Views: 51
  • 2012-11-25_kyriakh_ic_loyka.pdf
    205.8 KB · Views: 173
  • FINAL.pdf.part1.rar
    8 MB · Views: 72
  • FINAL.pdf.part2.rar
    7 MB · Views: 58

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Κατά την τάξη τού πατριαρχείου, όπως πάντα.
Ἀφοῦ προτιμᾶς τήν ὑπέρβαση τοῦ ΗΟΠ ἔναντι τοῦ ΤΜΕ στήν θ΄, τότε τά Δόξα, Καὶ νῦν, μπαίνουν στά δύο τελευταῖα τροπάρια τοῦ κανόνος τῆς ἁγίας, ὁ ὁποῖος καί ψάλλεται «ἄνευ τῶν Εἱρμῶν αὐτοῦ».
Ἐπίσης ἀφοῦ προτιμᾶς προκείμενον (ἀποστόλου) τῆς ἁγίας, ἀλληλουιάριο (εὐαγγελίου) ἔχει τῆς Κυριακῆς.

Σήμερα άργησα λίγο, βλέπετε γίνεται "χαμός" στο τυπικό και χρειάστηκα αρκετό ψάξιμο για να τα βρω. Όποιος μπαίνει αρκετά πρωί Κυριακή θα τα βρίσκει σίγουρα.
Νά ἀρχίζεις νωρίτερα νά τό ἐτοιμάζεις.

 

apoice

Νέο μέλος
Με τις ευχές σας η προσπάθεια συνεχίζεται...
 

Attachments

  • 02-12-12.part1.rar
    6 MB · Views: 277
  • 02-12-12.part2.rar
    6 MB · Views: 138
  • 02-12-12.part3.rar
    4.1 MB · Views: 135
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΨΑΛΤΟΛΟΓΙΟΥ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 13 ΙΑΜΟΥΑΡΙΟΥ 2013 ΜΟΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ;
ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣ!!!

(λίγο γρήγορα ας είναι μακριά η ημερομηνία)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Top