[Suggestion] Μουσικά Κείμενα, Ιδιόμελα - Δοξαστικά - Τριωδίου (Εσπερινού - Όρθρου), Τρισάγιος Ύμνος κ.α.

zisis51

Νέο μέλος
Γεια σας. Είναι μεγάλη μου χαρά, επιθυμία και ευχαρίστηση, να
συμμετέχω, να προσφέρω, να παραθέσω, να αναρτήσω και να συμβάλλω και εγώ στον εμπλουτισμό του forum με διάφορα Μουσικά Κείμενα, Ιδιόμελα - Δοξαστικά - Τριωδίου ( Εσπερινού - Όρθρου ) , Τρισάγιος Ύμνος κ.α. , μεγάλων συγγραφέων και μεγάλων Ιεροψαλτών μας ( Θρασύβ. Στανίτσα , Πέτρου Λαμπαδαρίου, Σωτ. Αρβανίτη, Μισαήλ Μισαηλίδου , Αθαν. Καραμάνη κ.α. )
σε αρκετά καθαρογραμμένη ηλεκτρονική μορφή PDF .





Ζήσης-Ζήνων Γώγας
 

Attachments

  • Δοξολογία Μισαήλ Μισαηλίδου.pdf
    119.1 KB · Views: 215
  • Εν ταις λαμπροτησι.pdf
    92.6 KB · Views: 131
  • Κοινωνικον Σωμα Χριστου μεταλαβετε.pdf
    99.3 KB · Views: 148
  • Κυριακή της Ορθοδοξίας εσπέρας.pdf
    96.8 KB · Views: 129
  • Κυριακή των Βαϊων (Αινοι).pdf
    98.6 KB · Views: 116
  • Κυριακή του Ασώτου.pdf
    101.4 KB · Views: 119
  • Κυριακή του Πάσχα.pdf
    104.7 KB · Views: 138
  • Κυριακή του Ασώτου (Εσπέρας Δοξαστ.).pdf
    106 KB · Views: 73
  • Κυριακή Γ΄των Νηστ.(Σταυροπροσκυνησεως).pdf
    121.2 KB · Views: 101
  • Κυριακη της Τυρινης.pdf
    101.7 KB · Views: 145
  • Κυριακή του Τελων.και Φαρισ.(αινοι Ιδιομελ.Μη προσευξωμεθα).pdf
    92.5 KB · Views: 111
  • Κυριακή των Βαϊων ο πλειστος οχλος ( Ιδιόμελο).pdf
    86.1 KB · Views: 85
  • Κυριακη του Θωμα.pdf
    96.4 KB · Views: 94
  • Κυριακή του Τελων.και Φαρισ.(αινοι Δοξαστ.Ταις εξ εργων).pdf
    108 KB · Views: 103
  • Λειτουργία Μεγάλου Βασιλείου.pdf
    145.1 KB · Views: 212
  • ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ Αγγελιναρα.pdf
    139.4 KB · Views: 205
  • Μεγάλη Τεσσαρακοστη.pdf
    96.5 KB · Views: 187
  • Τα πληθη των πεπραγ....pdf
    65.5 KB · Views: 143
  • Της Μετανοιας.pdf
    68.6 KB · Views: 164
  • Της Σωτηριας ευθυνον.pdf
    58.5 KB · Views: 107
  • Τρισάγιος Υμνος Κ.Πριγγου (Σαμπαχ ).pdf
    98.2 KB · Views: 192
  • Των Αγιων Πατέρων (Αινοι Δοξαστικον ).pdf
    107.3 KB · Views: 168
Γεια σας. Είναι μεγάλη μου χαρά, επιθυμία και ευχαρίστηση, να
συμμετέχω, να προσφέρω, να παραθέσω, να αναρτήσω και να συμβάλλω και εγώ στον εμπλουτισμό του forum με διάφορα Μουσικά Κείμενα, Ιδιόμελα - Δοξαστικά - Τριωδίου ( Εσπερινού - Όρθρου ) , Τρισάγιος Ύμνος κ.α. , μεγάλων συγγραφέων και μεγάλων Ιεροψαλτών μας ( Θρασύβ. Στανίτσα , Πέτρου Λαμπαδαρίου, Σωτ. Αρβανίτη, Μισαήλ Μισαηλίδου , Αθαν. Καραμάνη κ.α. )
σε αρκετά καθαρογραμμένη ηλεκτρονική μορφή PDF .





Ζήσης-Ζήνων Γώγας

Ωραία δουλειά!!!
Αν έχετε την καλοσύνη καθαρογράψτε το ασματικό της δοξολογίας που ζητάει εδώ http://analogion.com/forum/showthread.php?t=35013 ο συνάδελφος.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Γεια σας. Είναι μεγάλη μου χαρά, επιθυμία και ευχαρίστηση, να συμμετέχω, να προσφέρω, να παραθέσω, να αναρτήσω και να συμβάλλω και εγώ στον εμπλουτισμό του forum με διάφορα Μουσικά Κείμενα, Ιδιόμελα - Δοξαστικά - Τριωδίου ( Εσπερινού - Όρθρου ) , Τρισάγιος Ύμνος κ.α. , μεγάλων συγγραφέων και μεγάλων Ιεροψαλτών μας ( Θρασύβ. Στανίτσα , Πέτρου Λαμπαδαρίου, Σωτ. Αρβανίτη, Μισαήλ Μισαηλίδου , Αθαν. Καραμάνη κ.α. )
σε αρκετά καθαρογραμμένη ηλεκτρονική μορφή PDF .

Ζήσης-Ζήνων Γώγας

Θα ήταν καλύτερα εάν έβρισκες τα σχετικά θέματα που υπάρχουν στο Ψαλτολόγιο και ανέβαζες το κάθε μουσικό κείμενο εκεί που υπάρχουν και τα άλλα σχετικά κείμενα, γιατί εδώ ελάχιστοι θα ανατρέξουν για να βρουν κάτι. Π.χ. το πρώτο στη σειρά μουσικό κείμενο με την Δοξολογία Μισαήλ Μισαηλίδου έχει θέση σ' συτό το θέμα. Αντίστοιχα και για τα υπόλοιπα.
 

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδίαν εκτελών...
Σ'ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου. Οτι υπάρχει σε ηλεκτρονική μορφή ειναι πολύ βοηθητικό.
 

zisis51

Νέο μέλος
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Είναι σωστή. Πρώτη φορά ανεβάζω στο φόρουμ .Ότι άλλο ανεβάσω θα τα τοποθετήσω στη σωστή υποενότητα
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Είναι σωστή. Πρώτη φορά ανεβάζω στο φόρουμ .Ότι άλλο ανεβάσω θα τα τοποθετήσω στη σωστή υποενότητα


Κι αυτά ακόμη που ήδη ανέβασες, μπορείς να τα ανεβάσεις ξανά, ένα-ενα, στο σωστό θέμα, οπότε μετα τα σβήνουμε από εδώ.
 
Top