Μνημόσυνο Εμμ. Χατζημάρκου στην Παναγίτσα Π. Φαλήρου

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Αγαπητοί φίλες κ' φιλοι,

αναρτώ στην μουσικόφιλη κοινότητα μας το μνημόσυνο που τελέστηκε στην Παναγίτσα Παλαιού Φαλήρου στην μνήμη του μακαριστού Άρχοντα Πρωτοψάλτη Εμμανουήλ Χατζημάρκου.

Έψαλλαν ο Άρχων Διδάσκαλος του Αποστόλου της ΜτΧΕ κ. Δημήτριος Νεραντζής και ο Πρωτοψάλτης του ναού κ. Δημήτριος Βερύκιος, πλαισιωμένοι αμφότεροι από χορό ιεροψαλτών της ευρύτερης περιοχής. Στο μνημόσυνο παρέστη και συνέψαλε επίσης ο ανηψιός του μακαριστού Πρωτοψάλτη, πρωτοψάλτης Ιερου Μητροπολιτικού Ναού Βόλου Αγίου Νικολάου κ. Μιχαήλ Μελέτης.

Καλή σας ακρόαση!
 

Attachments

  • 01 αρχη λειτουργίας.mp3
    11.5 MB · Views: 73
  • 02 τρισαγιο.mp3
    2.5 MB · Views: 95
  • 03 απόστολος ευαγγελιο.mp3
    6.3 MB · Views: 109
  • 04 δόξα σοι- χερουβικό β.mp3
    4.2 MB · Views: 88
  • 05 ταις αγγελικαις.mp3
    551.9 KB · Views: 48
  • 06 leitoyrgik_a.mp3
    9.9 MB · Views: 83
  • 07 κοινωνικά.mp3
    5.1 MB · Views: 53
  • 08 απόλυσης.mp3
    2.9 MB · Views: 44
Last edited:

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Να προσθέσω μια πληροφορία ακόμη. Τις εκφωνήσεις κάνει ο μουσικολογιώτατος πατέρας Ανδρέας από την Γαστούνη μαθητής του αείμνηστου Χατζημάρκου.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Να προσθέσω μια πληροφορία ακόμη. Τις εκφωνήσεις κάνει ο μουσικολογιώτατος πατέρας Ανδρέας από την Γαστούνη μαθητής του αείμνηστου Χατζημάρκου.

Ο πάτερ Ανδρέας μεγάλη μορφή και φυσιογνωμία, ανθρώπου μουσικού ιερέως σε όλες τις μορφές ακούραστος μέχρι σήμερα αν και συνταξιούχος πλέον, τον γνωρίζω πολύ καλά από μικρό παιδάκι προϊστάμενο τότε στο άγιο Νικόλαο στην Γαστούνη Ηλείας διότι τυγχάνει να είναι κουμπάρος μου έχει στεφανώσει τον πάτερα μου και έχει βαφτίσει τον αδελφό μου.
 
Top