Μιχελουδάκης Αντώνης

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
ΜΕΓΑΛΥΝΑΡΙΑ: ΠΟΙΗΜΑ π.ΔΑΝΙΗΛ ΚΟΥΦΑΚΗ ΗΓΟΥΜΕΝΟΥ Ι.Μ. ΠΡΕΒΕΛΗ. ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΙΧΕΛΟΥΔΑΚΗΣ. ΨΑΛΛΕΙ: Η ΧΟΡΩΔΙΑ ΚΑΙ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ "ΠΑΥΛΟΣ ΒΛΑΣΤΟΣ". Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΣΚΟ "ΑΣΤΡΑΠΗ ΠΕΡΙΦΗΜΟΣ- ΑΡΚΑΔΙΟΥ ΕΠΟΣ".
 

Attachments

  • Μεγαλυναρια Αρκαδίου.wma
    19.3 MB · Views: 55
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Μεγαλυναρια Αρκαδιου

Αντωνη Καλως Ορισες .
Ευχαριστουμε για τα μεγαλυναρια και περιμενουμε και συνεχεια .

Αγαπητοι Φιλοι
Με το παρακατω λινγκ , υπενθυμιζω την εκπομπη στην οποια ο κ. Μιχελουδακης συζητα με τον Μανωλη Σουργιαδακη για την εντεχνη παραδοσιακη μουσικη κλπ .

http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=18792&postcount=58
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Φίλε Ἀντώνη,
Στά πολλά δῶρα πού ἔλαβα στή γιορτή μου μοῦ προσφέρθηκε καί ἕνα βιβλίο τό ὁποῖο ὁ συγγραφέας τό ἀφιερώνει μεταξύ ἄλλων καί «στή μνήμη τοῦ εὐλαβεστάτου ἱερέως π. Ἀριστείδου Μιχελουδάκη, ἐφημερίου τοῦ Ἱεροῦ Ναοῦ Ἁγίου Ἀντωνίου Μάλεμε Χανίων».

Ἔχει καμμία σχέση ὁ μακαριστός μέ ἐσένα;
Ἄν θέλεις ἀπαντᾶς. Πάντως σέ τιμᾶ.

Ἔθεσα τήν ἐρώτηση σ᾿ αὐτό τό θέμα πού κατά κάποιο τρόπο ἀπετέλεσε τήν εἴσοδο καί παρουσία σου στό φόρουμ, γιά τήν ὁποία καί πάλι σέ εὐχαριστοῦμε.
Εὐχαριστοῦμε γιά τό παραπάνω καί γιά ὅλα τά ἄλλα.


 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Φίλε Ἀντώνη,
Στά πολλά δῶρα πού ἔλαβα στή γιορτή μου μοῦ προσφέρθηκε καί ἕνα βιβλίο τό ὁποῖο ὁ συγγραφέας τό ἀφιερώνει μεταξύ ἄλλων καί «στή μνήμη τοῦ εὐλαβεστάτου ἱερέως π. Ἀριστείδου Μιχελουδάκη, ἐφημερίου τοῦ Ἱεροῦ Ναοῦ Ἁγίου Ἀντωνίου Μάλεμε Χανίων».

Ἔχει καμμία σχέση ὁ μακαριστός μέ ἐσένα;
Ἄν θέλεις ἀπαντᾶς. Πάντως σέ τιμᾶ.

Ἔθεσα τήν ἐρώτηση σ᾿ αὐτό τό θέμα πού κατά κάποιο τρόπο ἀπετέλεσε τήν εἴσοδο καί παρουσία σου στό φόρουμ, γιά τήν ὁποία καί πάλι σέ εὐχαριστοῦμε.
Εὐχαριστοῦμε γιά τό παραπάνω καί γιά ὅλα τά ἄλλα.



Πατέρα Μάξιμε με πολύ συγκίνηση σας απαντώ ότι ο εν λόγω κληρικός μακαριστός πλέον σε ηλικία 63 χρονών, είναι ο πατέρας μου και ο άνθρωπος που από μικρό παιδάκι με οδήγησε στο ιερό αναλόγιο.Ηταν αυτός που έκτισε τον πρώτο ναό στο όνομα του Αγίου Αριστείδη στην Ελλάδα.Σας ευχαριστώ για την αναφορά σας στο όνομά του και στην μνήμη του
 
Top