[Ερώτηση] Μερικές ερωτήσεις για πτυχίο βυζαντινής μουσικής

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Μπα, νομίζω ότι το "ουρανούπολη!" είναι λογοπαίγνιο σε σχέση με το username του "συναδέλφου". Μάλλον την πάτησες, Δομέστικε!:p

Συνάδελφε,

Μιᾶς καὶ εἴμαστε σχετικὰ κοντὰ στὴν Οὺρανούπολη καὶ τὸ Ὄρος τὶ ἄλλο νὰ ὑπέθετα ὁ ἔρμος;

 
Last edited by a moderator:

eldoranto

Νέο μέλος
Άγγελε Κυρίου...είσαι αυτός που νομίζω ότι είσαι? Γιατί κι εγώ ψάλλω στην Ουρανούπολη.......
 
Εγώ ψάλλω σε κάποιον μικρό ναό .......είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό (μιλάμε κάθε Κυριακή κ εορτή το γλεντάω πραγματικά) κ δεν ενδιαφέρομαι να διδάξω σε άλλους μουσική. Απλά αφού έμαθα μουσική σκέφτομαι να δώσω εξετάσεις να πάρω πτυχίο στην βυζ. μουσική ........(ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ) .......Ακριβώς όπως το ακούτε ....ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ.......αφού κάθε Κυριακή εορτή ψάλλω στο Αναλόγιο......το πτυχίο θα με κάνει Ψάλτη?????????........Αλλά έτσι θέλω σε δουλειά να βρίσκομαι.......

Δυστυχώς και εγώ τώρα είδα το μήνυμα .
Δεν φταις φυσικά εσύ για την απαξίωση του πτυχίου Βυζαντινής Μουσικής , αλλά όπως έχει ξανασυζητηθεί η περισσή ευκολία που το χορηγούν ( χορηγούσαν ;) τα διάφορα ωδεία και οι μουσικές σχολές .
Υπάρχουν νεαρέ συνάδελφε πτυχία και πτυχία . Αληθινά και κάλπικα .
Εσύ να το σκεφτείς καλά τι θέλεις .
Αλλά αν θές να δώσεις για πτυχίο επειδή δεν έχεις άλλη δουλειά ( σε δουλειά να βρισκόμαστε ) και για χαβαλέ , άστο καλύτερα .
Δεν θα σε ωφελήσει σε κάτι .
Αν όμως σε ενδιαφέρει πραγματικά , έχει καλούς δασκάλους , να ρωτήσεις , να πας , να μαθητεύσεις και να πάρεις ένα πτυχίο που θα είσαι περήφανος για αυτό , επειδή κοπίασες και δεν στο χάρισαν .
 

eldoranto

Νέο μέλος
Δυστυχώς και εγώ τώρα είδα το μήνυμα .
Δεν φταις φυσικά εσύ για την απαξίωση του πτυχίου Βυζαντινής Μουσικής , αλλά όπως έχει ξανασυζητηθεί η περισσή ευκολία που το χορηγούν ( χορηγούσαν ;) τα διάφορα ωδεία και οι μουσικές σχολές .
Υπάρχουν νεαρέ συνάδελφε πτυχία και πτυχία . Αληθινά και κάλπικα .
Εσύ να το σκεφτείς καλά τι θέλεις .
Αλλά αν θές να δώσεις για πτυχίο επειδή δεν έχεις άλλη δουλειά ( σε δουλειά να βρισκόμαστε ) και για χαβαλέ , άστο καλύτερα .
Δεν θα σε ωφελήσει σε κάτι .
Αν όμως σε ενδιαφέρει πραγματικά , έχει καλούς δασκάλους , να ρωτήσεις , να πας , να μαθητεύσεις και να πάρεις ένα πτυχίο που θα είσαι περήφανος για αυτό , επειδή κοπίασες και δεν στο χάρισαν .

θα συμφωνήσω απόλυτα με τον προλαλήσαντα...και θα ήθελα να προσθέσω ότι το συγκεκριμένο μέλος που ξεκίνησε την όλη ιστορία, δεν ψάλει στην Ουρανούπολη....
 
Top