Μαθήματα παραλλαγή και μέλος με γ. Δανιήλ των Δανιηλαίων

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Όποιος γνωρίζει πως κόβουμε σε κομμάτια με το Nero ας μου πει έστω με προσωπικό μήνυμα...

Μια και βρήκα λίγο χρόνο είπα να βοηθήσω λίγο την ευγενή (και καταπληκτική συνάμα) προσφορά του Χρίστου. Έκοψα και τακτοποίησα λίγο τα περιεχόμενα του file, έτσι για να μην γκρινιάζει και ο Βασίλης που τα θέλει όλα στο πιάτο.:p
http://www.mediafire.com/?sharekey=392ffd52ef35b6866b21be4093fab7ace04e75f6e8ebb871
 

merenda21

Θοδωρής Παπαμιχαήλ
Μια και βρήκα λίγο χρόνο είπα να βοηθήσω λίγο την ευγενή (και καταπληκτική συνάμα) προσφορά του Χρίστου. Έκοψα και τακτοποίησα λίγο τα περιεχόμενα του file, έτσι για να μην γκρινιάζει και ο Βασίλης που τα θέλει όλα στο πιάτο.:p
http://www.mediafire.com/?sharekey=392ffd52ef35b6866b21be4093fab7ace04e75f6e8ebb871

μεγαλη βοηθεια

:):):)
 

ATHANASSIOS

Αθανάσιος Χατζής
ΝΑ'ΧΑ ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΨΕΛΝΩ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΔΕΛΦΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΕ ΜΟΥ
 
Αλήθεια αδελφέ μου, όπως το είπες...
Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις ηχογραφήσεις αυτές, και όχι μόνον αυτές. Είναι τόσο σημαντικό να μαθητεύουμε σε αυτά τα ακούσματα που βγαίνουν από ανθρώπους που όχι μόνο αξιοποίησαν το φυσικό τάλαντο μα καλλιέργησαν ιδιαιτέρως, ως μοναχοί, και το πνευματικό τους χωράφι. Μακάρι μέσα από το άκουσμα να ωφεληθούμε διπλά και εμείς..
Είμαι σίγουρος πως όλοι οι αδελφοί που ανεβάζουν ηχογραφήσεις θα έχουν το μισθό τους από το Θεό.. Ας τους ευχαριστούμε και ας ευχόμαστε για αυτούς εμείς οι λαμβάνοντες!
 
ναστε καλα παιδια που δινετε τετοιο υλικο.Ο Κύριος να σας δινει δυναμη.εχω πολυ πόθο να μαθω την ψαλτικη τέχνη, ομως εχω πολλα εμποδια και ενα απο αυτα ειναι που δεν θελεί η γυναικα μου να το κανω και με στεναχωρει παρα πολυ.να ειστε παντα καλα.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Δυστυχώς και σε αυτό το σημαντικό θέμα χάσαμε υλικό λόγω του mediafire. Χρήστο/Λάμπρο, όταν και εάν προλάβετε κάνετε ένα καλό και αναπληρώστε τα ελείποντα να τα βάλουμε στο σέρβερ του analogion.com για μόνιμα. Ευχαριστούμε πολύ. Προσωπικά τα είχα κατεβάσει τότε αλλά τα έχασα :(

ΥΓ. Μμμ...Αναφέρθηκε κάπου οτι υπάρχουν και άλλα μαθήματα που δεν έχουν ανέβει ακόμα; :wink:
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Δούλοι Κύριον Πέτρου Πελοποννησίου ήχος πλ.α' - Παραλλαγή
 

Attachments

  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ παραλλαγή.part1.rar
    4.9 MB · Views: 340
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ παραλλαγή.part2.rar
    4.9 MB · Views: 247
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ παραλλαγή.part3.rar
    4.9 MB · Views: 234
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ παραλλαγή.part4.rar
    4.9 MB · Views: 228
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ παραλλαγή.part5.rar
    656.9 KB · Views: 187

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
Υπαρχει τρόπος τα αρχεια να γίνουν mp3.Eυχαριστω!
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Τα αρχεία είναι mp3 αν δεν κάνω λάθος απλά συμπιεσμένα σε μορφή rar (χρειάζεσαι το winrar ή κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα για να τα αποσυμπιέσεις).

Λάμπρο, ευχαριστούμε πολύ! Και το Χρήστο φυσικά που τα πρωτοανέβασε.
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Δούλοι Κύριον Πέτρου Πελοποννησίου ήχος πλ.α' - Μέλος
 

Attachments

  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ μέλος.part1.rar
    4.9 MB · Views: 434
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ μέλος.part2.rar
    4.9 MB · Views: 272
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ μέλος.part3.rar
    4.9 MB · Views: 302
  • Δούλοι Κύριον Πέτρου πλ.α'_ μέλος.part4.rar
    2.8 MB · Views: 288

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Οκτάηχο μάθημα - Παραλλαγή
 

Attachments

  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part01.rar
    4.9 MB · Views: 417
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part02.rar
    4.9 MB · Views: 314
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part03.rar
    4.9 MB · Views: 283
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part04.rar
    4.9 MB · Views: 285
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part05.rar
    4.9 MB · Views: 282
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part06.rar
    4.9 MB · Views: 297
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part07.rar
    4.9 MB · Views: 275
  • Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτη οκτάηχο (παραλλαγή) _ 1986.part08.rar
    3 MB · Views: 294

Costas Draminos

Πρεσβείαις των Αγ. Τριών Ιεραρχών
Ευχαριστώ όλους τους φίλους που έδωσαν τον χρόνο τους και τακτοποίησαν αυτά τα αρχεία μια που δεν υπάρχουν πλέον στο mediafire. Μήπως υπάρχει το οκτάηχο Θεοτόκε Παρθένε και σε μέλος από τον γέροντα Δανιήλ;
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστώ όλους τους φίλους που έδωσαν τον χρόνο τους και τακτοποίησαν αυτά τα αρχεία μια που δεν υπάρχουν πλέον στο mediafire. Μήπως υπάρχει το οκτάηχο Θεοτόκε Παρθένε και σε μέλος από τον γέροντα Δανιήλ;

Αν το εχει ο Χρήστος που πρωτοανέβασε και τα υπόλοιπα
 
1.Δούλοι Κύριον Πέτρου Πελοποννησίου ήχος πλ.α'-παραλλαγή & μέλος (α' μέρος)
2.Θεοτόκε παρθένε Πέτρου Μπερεκέτη οκτάηχο-παραλλαγή & μέλος (α' μέρος)

Υπάρχει άραγε το β' μέρος;
Γιατί για μας τους αρχάριους είναι σημαντικές οι ηχογραφήσεις αυτές
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημείωμα συντονιστή] Στο θέμα αυτό οι περισσότεροι σύνδεσμοι του mediafire ακόμη λειτουργούν, αλλά έχει αναρτηθεί το υλικό και στο Ψ. Το θέμα αυτό έρχεται με μόνιμη ανακατεύθυνση (στο «Υλικό για αρχαρίους») από: Ηχογραφήσεις > Αγιορείτες > Δανιηλαίοι > Μαθήματα – Παραλλαγή.
 
Top