ΜΕΛΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΝ

tasiosvas

Νέο μέλος
Μια σχετικά νέα χορωδία, τόσο χρονικά όσο και ηλικιακά (μέσος όρος ηλικίας μελών της τα 29 χρόνια) που σχηματίστηκε περισσότερο εξ ανάγκης και λιγότερο εκ φιλοδοξίας.
Διευθυντής της ο γράφων. Σύντομα θα επανέλθω με λεπτομέρειες, μικρό ιστορικό και στόχους μας, ενώ προς το παρόν ενημερώνω για την επόμενη συναυλία μας στο Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Σάββατο του Λαζάρου 19 Απριλίου 2008, ώρα 19:00 ( με μια μικρή επιφύλαξη για την ώρα).
Μέλη Μ. Εβδομάδος, έτσι για να μπούμε στο κλίμα...

Για όσους/ες παραβρεθείτε, καλή ακρόαση...και οι κριτικές ευπρόσδεκτες.
Για όσους/ες ενδιαφέρεστε (κι αν είστε αρκετοί) θα φροντίσουμε εν καιρώ να αναρτήσουμε ήχο..
 

emil

Παλαιό Μέλος
Καλή αρχή :)

Ανέβασε ένα δείγμα της δουλειά σας αν είναι εύκολο ;)
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Μπραβο συγχαρητηρια και καλη αρχη και επιτυχια

ο Θεός μαζι σας...είναι σημαντικό να ξεκινανε νεες χορωδίες και οι μητροπολεις πρεπει να τις στηρίζουν και βοηθάνε...
Μπράβο και πάλι...
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Μια σχετικά νέα χορωδία, τόσο χρονικά όσο και ηλικιακά (μέσος όρος ηλικίας μελών της τα 29 χρόνια) που σχηματίστηκε περισσότερο εξ ανάγκης και λιγότερο εκ φιλοδοξίας.
Διευθυντής της ο γράφων. Σύντομα θα επανέλθω με λεπτομέρειες, μικρό ιστορικό και στόχους μας, ενώ προς το παρόν ενημερώνω για την επόμενη συναυλία μας στο Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Σάββατο του Λαζάρου 19 Απριλίου 2008, ώρα 19:00 ( με μια μικρή επιφύλαξη για την ώρα).
Μέλη Μ. Εβδομάδος, έτσι για να μπούμε στο κλίμα...

Για όσους/ες παραβρεθείτε, καλή ακρόαση...και οι κριτικές ευπρόσδεκτες.
Για όσους/ες ενδιαφέρεστε (κι αν είστε αρκετοί) θα φροντίσουμε εν καιρώ να αναρτήσουμε ήχο..

Συγχαρητηρια και πολλες ευχες για επιτευξη των στοχων σας .
Αν θελετε να προβαλλω την χορωδια σας απο τις εκπομπες μου , κατι που θα καμω με πολυ χαρα , στειλτε μου προσωπικο μεηλ στο ''Ψαλτολογιον'' ή στο
μεηλ tonvag@otenet.gr , για περαιτερω συνενοηση .
ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Ισχυει για ολα τα μελη , εντος και εκτος Ελλαδος , αν επιθυμουν
να προβαλλουν οτιδηποτε σχετικο με Β.Μ. Ευχαριστω .
 

emil

Παλαιό Μέλος
Γιατί έχετε τον γ.Δανιήλ φωτο κ.Εμιλ????

Γιατί κατά πρώτον επιτρέπετε από τους κανόνες τους forum να βάζουμε ότι φωτογραφίες θέλουμε και κατά δεύτερον αντί να βάλω τον εαυτό μου ή τίποτα άλλο άσχετο προτίμησα τον παππού που εκτιμώ και σέβομαι βαθύτατα:rolleyes:

Και πάλι καλή επιτυχία στο έργο σας!
 

tasiosvas

Νέο μέλος
Ευχαριστούμε πολύ όλους για τις ευχές σας και ευχόμαστε να γίνουν και προσευχές στήριξης για το έργο μας - αν και όχι μόνο "μας". Είναι βαρύ το λειτούργημα τούτο που θέλουμε να σηκώνουμε όλοι ανεξαιρέτως οι ιεροψάλτες, και η αλληλοϋποστήριξη των μελών της κοινότητάς μας βοηθά πολύ..

Για ήχο Emil, περιμένω εδώ και καιρό ένα CD από τη συναυλία που δώσαμε το Νοέμβριο στο Δημοτικό Θέατρο Πατρών (μια μικρογραφία της Σκάλας του Μιλάνου με καταπληκτική ακουστική). Δεν το έχω ακούσει ούτε εγώ ακόμη.
Αναμένω πως & πως να διαπιστώσω ιδίοις ωσίν, "τι κάναμε" ιδίως με το Δοξαστικό του Πρωτοκλήτου Αποστόλου Ανδρέου (το μέλος Ιακώβου, ήχος Άγια εκ του ΠΑ) που παρουσιάζει αρκετά ενδιαφέροντα σημεία.

Τα αυτά θα έλεγα Βαγγέλη να σημειώσεις κι εσύ ως απάντηση στην πολύ ενδιαφέρουσα πρόσκλησή σου που μας τιμά πολύ. Νομίζω ότι ο ήχος είναι βασική προϋπόθεση για να έχει νόημα η παρουσίασή μας στην εκπομπή σου.
 
Top