Λιναρδακης 19-7-2009 Κυριακη Πλ. Αου & Αγιων Πατερων

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Επισυναπτω αποσπασματα απο την σημερινη Κυριακη ηχου Πλ. του Αου και των Αγιων Πατερων .
Σημερα ετελεσθη και το ετησιο μνημοσυνο του επι 27 χρονια Λαμπαδαριου μου ,
φιλου και κουμπαρου μου Γιαννη Στρατακη . Τα τρακ 06 & 07 ειναι αφιερωμενα στην μνημη του (υπηρχε και δευτερο μνημοσυνο γιαυτο και ο πληθυντικος) .
Προεξαρχει ο πανοσιολογιωτατος Αρχιμανδριτης π. Παϊσιος Λαρεντζακης , ιεροκηρυκας της Ι.Α.Κ.
Συνιερουργουν οι εκ των εφημεριων του ναου , π. Αντωνιος Κουμης & π. Αντωνιος Κασσωτακης (πληρωτικα) .
 

Attachments

  • 01=4'06''=Πασα πνοη (πλ.Αος) και αινοι (1+1).mp3
    2.3 MB · Views: 38
  • 02=8'31''=Των Αγιων Πατερων (Πριγγου) Πλ.Δος.mp3
    4.9 MB · Views: 84
  • 03=7'08''=Χερουβικον Πλ.Αος.mp3
    4.1 MB · Views: 31
  • 04=9'07''=Λειτουργικα-Αξιον Εστιν (Πατριαρχικα).mp3
    5.2 MB · Views: 43
  • 05=5'31''=Συνεχεια.mp3
    3.2 MB · Views: 32
  • 06=1'33''=Ανες αφες Πλ.Αος.mp3
    907.7 KB · Views: 24
  • 07=2'02''=Σε υμνουμεν .. Σε παρακαλουμεν Πλ.Αος πενταφωνος εναρμονιος(Τσατσαρωνη).mp3
    1.2 MB · Views: 28

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω ξανα απο αλλη ηχογραφηση το χερουβικο και τα λειτουργικα (πληρη
αυτη την φορα) .
Λαμπαδαριος ο Βαγγελης Τιτακης .
 

Attachments

  • 7'06''= Χερουβικον Πλ.ΑοςRe1.mp3
    3.3 MB · Views: 8
  • 12=46=Λειτουργικα- Αξιον Εστιν (Πατριαρχικα)Re1.mp3
    5.8 MB · Views: 15

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Πολύ ωραία κ. Βαγγέλη. Αν δεν κάνω λάθος τα Κύριε ελέησον είναι δικά σας πάνω στις γραμμές των πατριαρχικων λειτουργικών;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Πολύ ωραία κ. Βαγγέλη. Αν δεν κάνω λάθος τα Κύριε ελέησον είναι δικά σας πάνω στις γραμμές των πατριαρχικων λειτουργικών;

Δεν ειναι δικα μου . Ειναι κουστουμι με τα πατριαρχικα λειτουργικα (οπως και τα παρασχου Κυριε) . Καπου ειναι γραμμενα αλλα δεν θυμαμαι που . Τα λεω απο μνημης , αυτα ομως ειναι .
 
Δεν ειναι δικα μου . Ειναι κουστουμι με τα πατριαρχικα λειτουργικα (οπως και τα παρασχου Κυριε) . Καπου ειναι γραμμενα αλλα δεν θυμαμαι που . Τα λεω απο μνημης , αυτα ομως ειναι .

Πολύ σωστά, είναι τα "Κύριε ελέησον" των πατριαρχικών λειτουργικών, όπως φαίνεται και από μουσικό κείμενο του Άρχοντα Πρωτοψάλτη Βασίλειου Νικολαΐδη (από το site του cmkon)
Μπράβο κε Λιναρδάκη. Ακριβώς πάνω στο κείμενο η "από μνήμης" εκτέλεση!
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Δηστυχως ο εκεινη την ημερα Λαμπαδαριος μου , ως μη γνωριζων Β.Μ. , ψαλλει απ' εξω οτι μπορει .
 
Top