Λιναρδακης Βαγ. : 4-12-09 Αγιας Βαρβαρας

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Απο την πανηγυρη του Ιερου Ναου Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου Κρητης της 4-12-2009 , επισυναπτω καποια μελη απο την Θεια Λειτουργια .
 

Attachments

  • 1'15''=Εις πολλα ετη (Ευαγγελιου).mp3
    879.6 KB · Views: 52
  • 7'16''=Χερουβικον (Πριγγου)Πλ.Δος.mp3
    5 MB · Views: 115
  • 17'05''=Λειτουργικα (Πριγγου) Πλ.Δος (Μαχουρ).mp3
    11.7 MB · Views: 96

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Απο την πανηγυρη του Ιερου Ναου Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου Κρητης της 4-12-2009 , επισυναπτω καποια μελη απο την Θεια Λειτουργια .
Α εσύ κύρ Βαγγέλη μου φαίνεται μας δουλεύεις όλους.....μια χαρά σε άκουσα στο χερουβικό να ψάλεις.Εύχομαι λοιπόν χρόνια πολλά και ελπίζω σύντομα να ανεβάσεις και τα υπόλοιπα, γιατί έμαθα πως κάνατε και ένα πολύ ωραίο εσπερινό τον οποίο ηχογράφησε ο γιατρός.Αναμένουμε και ευχαριστούμε
 

nkioster

Πατήρ Νεκτάριος Κιοστεράκης
Κι εγω σας ακουσα στο ραδιοφωνο και ηταν καλα.Και του Χρονου.
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Απο την πανηγυρη του Ιερου Ναου Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου Κρητης της 4-12-2009 , επισυναπτω καποια μελη απο την Θεια Λειτουργια .[/QUOTE

Ευάγγελε χαιρετώ.
Δεν πιστεύω στα αυτιά μου.Εισαι απίστευτος.....Τούτο οφείλεται στην ψυχική σου δύναμη και στην αγάπη σου για την ψαλτική τέχνη την οποία υπηρέτησες από μικρό παιδί με τόσο "έρωτα" και αγάπη.
Σου ευχομαι καλή δύναμη.
Γιώργος Παλιούρας
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Χερουβικάρα με το κατάλληλο ύφος.
Μου άρεσε , ευχαριστώ.
Χρόνια πολλά.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αντωνης Μιχελουδακης;56312 said:
Α εσύ κύρ Βαγγέλη μου φαίνεται μας δουλεύεις όλους.....μια χαρά σε άκουσα στο χερουβικό να ψάλεις.Εύχομαι λοιπόν χρόνια πολλά και ελπίζω σύντομα να ανεβάσεις και τα υπόλοιπα, γιατί έμαθα πως κάνατε και ένα πολύ ωραίο εσπερινό τον οποίο ηχογράφησε ο γιατρός.Αναμένουμε και ευχαριστούμε

Αντωνη (και λοιποι φιλοι

Και βεβαια δεν δουλευω κανενα . Τα προβληματα υπαρχουν . Απλα την ωρα του Χερουβικου και των λειτουργικων , ημουν καπως καλα . Δηστυχως η μαγνητοφωνηση με προχειρο μαγνητοφωνακι δεν ειναι καλη και τα ψαλλωμενα χανουν . Στην πραγματικοτητα ακουγωνταν καλλιτερα .

Ως προς τον εσπερινο οπου δεξια εψαλλε η Βυζαντινη χορωδια του Δημου Ηρακλειου με χοραρχη τον Μανωλη Σουργιαδακη , δεν τα ανεβαζω προς το παρων γιατι θα καμω σχετικη εκπομπη . Επισυναπτω ομως δυο κοματια . Την εκτενη οπου ψαλλωντα τα αργα Κυριε Ελεησον του Γρηγοριου και του Φωκαεως σε ηχο Πλ. του Δου (σημειωτεον οτι η χορωδια ηταν αναγκαστικα τελειως αβολα τοποθετημενη , με οτι αυτο συνεπαγεται) και το Θεοτοκε Παρθενε του ιερεως στην αρτοκλασια σε ηχο Πλ.του Αου . Το ψαλλει ο Πανοσιολογιωτατος Αρχιμανδριτης π. Αγαθαγγελος Κουμης (υιος του προϊσταμενου του ναου Αιδεσιμολογιωτατου Πρωτοπρεσβυτερου π. Αντωνιου Κουμη) , μαθητης του Μανωλη Σουργιαδακη και δικος μου (τον ειχα αρκετα χρονια μαζι μου στο ψαλτηρι) . Ειναι ενας απο τους πολλους ιερωμενους που ''εχουν βγει'' απο την Αγια Βαρβαρα .
 

Attachments

  • 08=5'26''=Εκτενης Πλ.Δος.mp3
    3.1 MB · Views: 56
  • 12=2'35''=Θεοτοκε Παρθενε (π Αγαθαγγελος Κουμης)Πλ.Αος.mp3
    1.5 MB · Views: 39
Top