Λιναρδάκης Βαγγέλης : 25-3-08 Αποσπάσματα Όρθρου-Λειτουργίας

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω αποσπασματα απο την σημερινη Θ.Λειτουργια της εορτης του
Ευαγγελισμου Της Θεοτοκου στον Ιερο Ναο Της Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου
οπου ψαλλω . Αριστερα ο Λαμπαδαριος μου Γιαννης Στρατακης .
Ιερουργει ο π. Αντωνιος Κασσωτακης (καποιος φιλος απο το Φορουμ που προκειται να χειροτονηθει , μου ζητησε εκφωνησεις του εν λογω ιερεα) , τον οποιο ειχα στο αναλογιο πριν 25 χρονια , στα εφηβικα του χρονια πριν
χειροτονηθει . Ειναι γεννημα-θρεμα της Αγιας Βαρβαρας (εμενε και μενει διπλα
απο τον ναο) . Ειναι δασκαλος και ο δευτερος τη ταξει ιερεας του ναου .
 

Attachments

  • βλ.ZIP
    12.9 MB · Views: 61

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυναπτω αποσπασματα απο την σημερινη Θ.Λειτουργια της εορτης του
Ευαγγελισμου Της Θεοτοκου στον Ιερο Ναο Της Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου
οπου ψαλλω . Αριστερα ο Λαμπαδαριος μου Γιαννης Στρατακης .

Αγαπητέ Ευάγγελε, ευχαριστούμε και για το σημερινό σου κέρασμα με τις υπέροχες εκτελέσεις σας.
Εις πολλά έτη, καλικέλαδα, και να μην γεράσει ποτέ η καρδιά σου, καθώς και η φωνή σου αγαπητέ συνάδελφε.
Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια
 

vasilis

Πέτρου Βασίλειος
Kύριε Λιναρδάκη σας ευχαριστώ πολύ για τα εκπληκτικά δώρα που μας κάνετε, πραγματικά ο συγκεκριμένος ιερέας στις εκφωνήσεις του είναι συγκλονιστικός. Τελικά καλά λένε πως οι νησιώτες είναι πιο φιλόμουσοι από τους ηπειρώτες έλληνες. Να ρωτήσω και κάτι γιατί μετά το "σε υμνούμεν" τελειώνετε πάντοτε με πλάγιο του α? Αρέσει σε κάποιον από σας;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Kύριε Λιναρδάκη σας ευχαριστώ πολύ για τα εκπληκτικά δώρα που μας κάνετε, πραγματικά ο συγκεκριμένος ιερέας στις εκφωνήσεις του είναι συγκλονιστικός. Τελικά καλά λένε πως οι νησιώτες είναι πιο φιλόμουσοι από τους ηπειρώτες έλληνες. Να ρωτήσω και κάτι γιατί μετά το "σε υμνούμεν" τελειώνετε πάντοτε με πλάγιο του α? Αρέσει σε κάποιον από σας;

Αρεσει στον συγκεκριμενο ιερεα .
 
Top