Λιναρδάκης Βαγγέλης : 24-2-08=Κυριακη Ασωτου -Ηχος Πλ.Βος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Καποιοι φιλοι μου ζητησαν να ανεβασω καποια ηχογραφηση που να ψαλλω Κυριακη . Επισυναπτω λοιπον αποσπασματα απο την χθεσινη Κυριακη του Ασωτου αν και εχω καποιες παλαιωτερες πιο καλα ηχογραφημενες . Η χθεσινη
ειναι προχειρη εξωτερικη ηχογραφηση . Δεν εχει υποστει καμια επεξεργασια και
εχει και συμπιεσθει για να την ανεβασω .
Την ανεβαζω εν γνωσει μου οτι ''θα επικριθω'' απο καποιους ''παραδοσιακους''
για καποια ''εξωπαραδοσιακα'' κομματια (Ν' ψαλμος - Τρισαγιον) . Ολα ειναι
αυτοσχεδιασμοι εκτος το ιδιομελο των αινων του Ασωτου (τριωδιον Στανιτσα)
και τα λειτουργικα (Κ. Πριγγου) . Το ''Αξιον Εστιν'' ειναι επι τη βασει καποιου
δικου μου , με καποιες προσθαφαιρεσεις της στιγμης . Καποια ψιλοντουετα που
ακουγουντα μετα τα διπτυχα και ο τροπος που λεω το ''Πατερ Ημων'' , ειναι για να ικανοποιησω επιθυμια του λειτουργου ιερεα , π. Αντωνιου Κασσωτακη .
Αριστερα ο επι 26 ετη Λαμπαδαριος μου Γιαννης Στρατακης (ισοκρατουμε ο ενας στον αλλο ) .
Αν ειχα και αναπνοη θα ηταν ολα καλλιτερα . Αλλα By Pass και τσιγαρο , αστα
να πανε . Αν καποιο φιλοι καπνιζουν , θα τους προετρεπα να το κοψουν , αν
και ισως μου πουν ''Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις'' .
Σχολεια , παρατηρησεις , υποδειξεις κλπ , επιθυμιτα
 

Attachments

  • 24-2-08=Ασωτου & Προδρομου.ZIP
    22.6 MB · Views: 100

vasilis

Πέτρου Βασίλειος
Κύριε Λιναρδάκη να σας κάνω μια ερώτηση και αν θέλετε μου απαντάτε, τι ηλικία έχετε? Το ρωτάω αυτό γιατί άκουσα τις ηχογραφήσεις σας και θα με ενδιέφερε να το ξέρω.
 

vasilis

Πέτρου Βασίλειος
Και κάτι ακόμη κύριε Λιναρδάκη επειδή σκοπεύω να χειροτονηθώ κάποια στιγμή και άκουσα τον ιερέα στον πλάγιο του πρώτου ήχο στις εκφωνήσεις και επειδή θεωρώ κορυφαίες αυτές τις εκφωνήσεις αν έχετε ηχογράφηση από κυριακή πλαγίου πρώτου με αυτόν τον ιερέα θα ήθελα να το ανεβάσετε αν σας είναι εύκολο και αν δεν σας πρήζω και κυρίως με ενδιαφέρουν οι εκφωνήσεις στα λειτουργικά. Σας ευχαριστώ
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Και κάτι ακόμη κύριε Λιναρδάκη επειδή σκοπεύω να χειροτονηθώ κάποια στιγμή και άκουσα τον ιερέα στον πλάγιο του πρώτου ήχο στις εκφωνήσεις και επειδή θεωρώ κορυφαίες αυτές τις εκφωνήσεις αν έχετε ηχογράφηση από κυριακή πλαγίου πρώτου με αυτόν τον ιερέα θα ήθελα να το ανεβάσετε αν σας είναι εύκολο και αν δεν σας πρήζω και κυρίως με ενδιαφέρουν οι εκφωνήσεις στα λειτουργικά. Σας ευχαριστώ

Ειμαι 65 ετων . Σου στελνω και προσωπικο μηνυμα . Δες το .
 
Top