Λειτουργικὰ καὶ Ἄξιόν ἐστιν ἤχου πλ. τοῦ Α΄

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Μέλος ἀργὸν εἰρμολογικόν.
Τὸ εἶχα γράψει πρὸ ἐτῶν καὶ σκεφτόμουν νὰ τὸ συμπληρώσω μὲ ἀντίστοιχα λειτουργικά, ἀλλὰ δέεεεεεν!!!:D
Ὁπότε ἀς ἀρκεστοῦμε σ' αὐτὸ πρὸς τὸ παρὸν καὶ ἔχει ὁ Θεός.
Μήπως σας θυμίζει «Τῷ Σωτῆρι Θεῷ»;
Δὲν πέσατε ἔξω!!!!:D
 

Attachments

  • Ἄξιόν ἐστιν πλ Α ηχου.pdf
    156.6 KB · Views: 249
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Μήπως σας θυμίζει «Τῷ Σωτῆρι Θεῷ»; Δὲν πέσατε ἔξω!!!!:D
Μου θυμίζει πιο πολύ Δοξολογία "χουσεϊνί ασυράν" του Ιωαννίδου! Και να σας πω την αλήθεια, εγώ είχα όντως γράψει Λειτουργικά πάνω σ' αυτή την βάση, αλλά δεν τα βρίσκω! Ίσως να μην μου αρέσανε και τα πέταξα, με σκοπό να αρχίσω από την αρχή. Θα ξαναψάξω, όμως.....

Απόστολος
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Έχεις δίκιο Απόστολε! Κι από τα δύο μέλη επιρεάστηκε ... ο μελοποιός!!!
Υπόψη των ενδιαφερομένων ότι αντικαταστάθηκε το αρχείο διότι έπρεπε να διορθωθεί το «εστι ι ον, να τεθεί διατ. φθορά ΠΑ στον ΚΕ (τροχός) και να φύγουν οι τελειΐτσες από τις μαρτυρίες του Κε...
Κάτι δεν μου πήγαινε καλά, αλλά τό 'χα ήδη γράψει και ... το πέρασα μεν, αλλά κάποιος φίλος με τσίγκλισε και τα διόρθωσα.... και τον ετχαριστώ...
 

PANAG

Παλαιό Μέλος
Έχεις δίκιο Απόστολε! Κι από τα δύο μέλη επιρεάστηκε ... ο μελοποιός!!!
Υπόψη των ενδιαφερομένων ότι αντικαταστάθηκε το αρχείο διότι έπρεπε να διορθωθεί το «εστι ι ον, να τεθεί διατ. φθορά ΠΑ στον ΚΕ (τροχός) και να φύγουν οι τελειΐτσες από τις μαρτυρίες του Κε...
Κάτι δεν μου πήγαινε καλά, αλλά τό 'χα ήδη γράψει και ... το πέρασα μεν, αλλά κάποιος φίλος με τσίγκλισε και τα διόρθωσα.... και τον ετχαριστώ...
Μεγαλοπρεπές ειδικά αν ψάλλουν αρκετοί μαζί. Ναστε Καλά
 
Top