Λειτουργικά χορωδιακά και Άξιόν εστίν – Χαρ. Ταλιαδώρου

................
Καλή σας μέρα..
Υπάρχει μήπως σειρά λειτουργικών του κ. Ταλιαδώρου τα οποία να έχουν δημοσιευτεί σε νεότερη έκδοση της Θ. Λειτουργίας του τα οποία να στηρίζουν το εν λόγω Άξιον Εστί???
Έχω στην κατοχή μου την ΕΠΙΤΟΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - ΕΚΔΟΣΗ 1972 και δεν υπάρχει ούτε το συγκεκριμένο Άξιον Εστί ούτε λειτουργικά του ιδίου..
 

Θεόδωρος Αιτωλός

Παλαιό Μέλος
Καλή σας μέρα..
Υπάρχει μήπως σειρά λειτουργικών του κ. Ταλιαδώρου τα οποία να έχουν δημοσιευτεί σε νεότερη έκδοση της Θ. Λειτουργίας του τα οποία να στηρίζουν το εν λόγω Άξιον Εστί???
Έχω στην κατοχή μου την ΕΠΙΤΟΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - ΕΚΔΟΣΗ 1972 και δεν υπάρχει ούτε το συγκεκριμένο Άξιον Εστί ούτε λειτουργικά του ιδίου..
Στις νεώτερες εκδόσεις υπάρχει στο παράρτημα του βιβλίου.
Υπάρχει και ηχογράφηση στην οποία προηγείται ο ΣΤΑΝΙΤΣΑΣ με "σε υμνούμεν "του, και ακολουθεί με το Αξιόν εστίν αυτό ο Χαρίλαος , Χωρίς κατάληξη στον άνω νη.
Η ηχογράφηση υπάρχει στο αρχείο του αειμνήστου φίλου μου ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ.
 
οκ...
Τελικά υπάρχουν λειτουργικά??? Δεν κατάλαβα από τη διατύπωση του κου ΑΙΤΩΛΟΥ..
Αν υπάρχουν παρακαλώ κάποιος ας μας τα προσφέρει..εκτός και αν τίθενται θέματα πνευματικών ιδιοκτησιών..
Ευχαριστώ...
 

Θεόδωρος Αιτωλός

Παλαιό Μέλος
οκ...
Τελικά υπάρχουν λειτουργικά??? Δεν κατάλαβα από τη διατύπωση του κου ΑΙΤΩΛΟΥ..
Αν υπάρχουν παρακαλώ κάποιος ας μας τα προσφέρει..εκτός και αν τίθενται θέματα πνευματικών ιδιοκτησιών..
Ευχαριστώ...
οκ...
Τελικά υπάρχουν λειτουργικά??? Δεν κατάλαβα από τη διατύπωση του κου ΑΙΤΩΛΟΥ..
Αν υπάρχουν παρακαλώ κάποιος ας μας τα προσφέρει..εκτός και αν τίθενται θέματα πνευματικών ιδιοκτησιών..
Ευχαριστώ...
Οπως και ο δάσκαλος ετσι και μεις τα ψάλλουμε με τα λεγόμενα "χορωδιακά " του.Και αυτά στο παράρτημα.
Αλλωστε και αυτό το Αξιόν εστίν προσφέρεται για εκτέλεση από χορού.

Εχω και μια ηχογράφηση που ψάλλει ο Χαρίλαος "Σε υμνούμεν "ΠΛ Δ', φιλοξενούμενος του Μαγούρη και μετά συμψάλλουν ανέκδοτο Αξιόν εστίν. 1972 -Καισαριανή.
Ιστορικήκαι καταπληκτική ηχογράφηση.

Οταν μάθω πως αναρτώνται θα τα ακούσετε.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Καλή σας μέρα..
Υπάρχει μήπως σειρά λειτουργικών του κ. Ταλιαδώρου τα οποία να έχουν δημοσιευτεί σε νεότερη έκδοση της Θ. Λειτουργίας του τα οποία να στηρίζουν το εν λόγω Άξιον Εστί???
Καλή σου μέρα!
Ἐπισυνάπτονται σέ συνέχεια τῆς προηγούμενης ἀναρτήσεώς μου.
(Συμπλήρωσα καί τόν τίτλο)
 

Attachments

  • LEITOYRGIKA_XORWDIAKA_PlD_TALIADWROS.pdf
    95.5 KB · Views: 315
Top