Λειτουργικά σε ήχο Β΄ Χαρίλαου Ταλιαδώρου (με ενδιαμέσους διατονικάς πτώσεις)

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αγαπ[ητοί φίλοι ,ανεβάζω τα λειτουργικά σε Β΄ήχο (με ενδιάμεσους διατονικάς πτώσεις)του Αρχοντα Π.Μ.Χ.Ε Χαρίλαου Ταλιαδώρου,από το Βιβλίο του Θεία Λειτουργία,αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι το έχετε,το κάνω όμως γιά τη διαφορετική γραφή,που όπως καταλάβατε είναι του Κ. Ντούζγου.
Εμένα προσωπικά αυτά τα λειτουργικά μου αρέσουν παρα πολύ και τα ψάλλω τις περισσότερες φορές όταν ο ήχος είναι Β΄.
Γιώργος Παλιούρας
 

Attachments

  • σάρωση0011.pdf
    2.1 MB · Views: 1,509
  • σάρωση0012.pdf
    2.7 MB · Views: 1,182

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Ναι, τα συγκεκριμένα του Ταλιαδώρου είναι από τα καλύτερα λειτουργικά σε Β' ήχο, κατεβάστε τα όσοι δεν τα έχετε!
 

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
Τα λειτουργικά του κυρ. Χαρίλαου από τον κ. Παλιούρα λίγο καλύτερα στην εμφάνιση και με τη σειρά τους. Καλό ψάλσιμο.
 

Attachments

  • 1.jpg
    634.6 KB · Views: 551
  • 2.jpg
    640.9 KB · Views: 176
  • 3.jpg
    649 KB · Views: 186
  • 4.jpg
    628.2 KB · Views: 156
  • 5.jpg
    645.9 KB · Views: 148
  • 6.jpg
    641.9 KB · Views: 154
  • 7.jpg
    649.5 KB · Views: 186
  • 8.jpg
    638.2 KB · Views: 182
Το μεγαλυνάριο ‘’Άξιον εστιν’’ δεν υπάρχει στην σειρά των λειτουργικών που γράψατε ,παρακαλώ αν μπορείτε προσθέστε το για να είναι ολοκληρωμένα. Σας ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο που κάνατε και ότι μπορείτε γράψτε έτσι καθαρογραμμένα και ευανάγνωστα γιατί τα χρόνια περνάνε και τα μάτια μας θολώνουν όλο και περισσότερο.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Σας ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο που κάνατε και ότι μπορείτε γράψτε έτσι καθαρογραμμένα και ευανάγνωστα γιατί τα χρόνια περνάνε και τα μάτια μας θολώνουν όλο και περισσότερο.

Ου γαρ...

Γιαυτό και εγώ έγραψα την Λειτουργία σε Α4. Οσο περνούν τα χρόνια χρειαζόμαστε μακρύτερο χέρι για να κρατάμε τα βιβλία.
 

panos__s

Ζαφείρης Παναγιώτης
Το μεγαλυνάριο ‘’Άξιον εστιν’’ δεν υπάρχει στην σειρά των λειτουργικών που γράψατε ,παρακαλώ αν μπορείτε προσθέστε το για να είναι ολοκληρωμένα. Σας ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο που κάνατε και ότι μπορείτε γράψτε έτσι καθαρογραμμένα και ευανάγνωστα γιατί τα χρόνια περνάνε και τα μάτια μας θολώνουν όλο και περισσότερο.

αν μπορεί κάποιος να το σκαναρει και να μου το στείλει...
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ορίστε το Άξιον Εστί.
 

Attachments

  • Άξιον Εστί - Χαρ.Ταλιαδώρου (B΄).jpg
    369.5 KB · Views: 569

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Λειτουργικά Ταλιαδώρου

Θα μπορούσατε να διορθωσετε τη σπαθη,σε φθορα του Β' ήχου και μια τριπλη αναβαση στο Ωσσανα,σε υπορροη;

Ευχαριστίες!
 
Top