Λειτουργικά πλ. α' (και Βουρλή)

meteora

Τις Θεος Μέγας........
θα θε λα αν μπορούσε καποιος να ανεβάσει λειτουργικά πλ.α πέρα από αυτά του πρίγγου και του σουρλατζή. αν υπάρχει κάτι άλλο. η αν ξερετε που μπορώ να βρω
 

meteora

Τις Θεος Μέγας........
Ευχαριστὠ πολύ. Ελπίζω να βρω αυτό που ψάχνω.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Όπως θα προσέξατε, το αρχείο αυτό έχει το ρεκόρ ευχαριστιών μέχρι τώρα στο φόρουμ μαζί με τις ηχογραφήσεις του Στανίτσα του Γιάννη Μπουλμπουτζή (107)! Αν του βάλετε ένα thanks θα περάσει μπροστά...
 
Last edited:
Όπως θα προσέξατε, το αρχείο αυτό έχει το ρεκόρ ευχαριστιών μέχρι τώρα στο φόρουμ μαζί με τις ηχογραφήσεις του Στανίτσα του Γιάννη Μπουλμπουτζή (107)! Αν του βάλετε ένα thanks θα περάσει μπροστά...

Του το βαλα εγώ Γιώργο, γιατί ο Χρήστος είναι τρομερός και του αξίζει!
 

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
θα θε λα αν μπορούσε καποιος να ανεβάσει λειτουργικά πλ.α πέρα από αυτά του πρίγγου και του σουρλατζή. αν υπάρχει κάτι άλλο. η αν ξερετε που μπορώ να βρω

Ο κ. Βουρλής έχει εκδόσει βιβλίο με διάφορες σειρές λειτουργικών σε όλους τους ήχους. Απλές γραμμές που όμως δημιουργούν ένα πολύ όμορφο σύνολο. Είναι κατάλληλο, όπως αναφέρι και ο ίδιος, για χορωδιακές εκτελέσεις. Ιδιαίτερα στον πλ.α, για τον οποίο εσεις ρωτάτε, έχει κάτι θαυμάσια -κατά τη γνώμη μου- λειτουργικά σε στιχηραρικό μέλος με καταλήξεις στο Δι. Νομίζω αξίζει τον κόπο.
 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Ευχαριστούμε πολύ Παναγιώτη και σε συγχαίρουμε για την πρωτιά σου στην Θεολογική Σχολή Θεσσαλονίκης!
 

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Ο κ. Βουρλής έχει εκδόσει βιβλίο με διάφορες σειρές λειτουργικών σε όλους τους ήχους. Απλές γραμμές που όμως δημιουργούν ένα πολύ όμορφο σύνολο. Είναι κατάλληλο, όπως αναφέρι και ο ίδιος, για χορωδιακές εκτελέσεις. Ιδιαίτερα στον πλ.α, για τον οποίο εσεις ρωτάτε, έχει κάτι θαυμάσια -κατά τη γνώμη μου- λειτουργικά σε στιχηραρικό μέλος με καταλήξεις στο Δι. Νομίζω αξίζει τον κόπο.

Το μουσικό κείμενο από τα παραπάνω λειτουργικά του κ. Βουρλή. Από τα καλύτερα λειτουργικά, νομίζω, που περιλαμβάνει η έκδοση. Δυστυχώς μου λείπει το Άξιον εστίν:(.

Υ.Γ. Ό,τι θυμάμαι, χαίρομαι...:eek::D
 

Attachments

  • Λειτουργικά Α. Βουρλή Ήχος πλ.α.pdf
    1.2 MB · Views: 1,097

filomousos

Παλαιό Μέλος
Ο κ. Βουρλής έχει εκδόσει βιβλίο με διάφορες σειρές λειτουργικών σε όλους τους ήχους. Απλές γραμμές που όμως δημιουργούν ένα πολύ όμορφο σύνολο. Είναι κατάλληλο, όπως αναφέρι και ο ίδιος, για χορωδιακές εκτελέσεις. Ιδιαίτερα στον πλ.α, για τον οποίο εσεις ρωτάτε, έχει κάτι θαυμάσια -κατά τη γνώμη μου- λειτουργικά σε στιχηραρικό μέλος με καταλήξεις στο Δι. Νομίζω αξίζει τον κόπο.

Που μπορούμε να το προμηθευτούμε;
 
Top