Λειτουργικά κατ' ήχον

Pavlos79

Μέλος
Λειτουργικά κατ' ήχον.
Το ξαναανεβάζω, αφού έκανα μια μικρή αλλαγή στο "Ἀγιος άγιος" του Β΄.
 

Attachments

  • ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΑΤ' ΗΧΟΝ.pdf
    952.2 KB · Views: 177
Last edited:

Pavlos79

Μέλος
Αντικατάσταση αρχείου.
 

Attachments

  • ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΑΤ' ΗΧΟΝ.pdf
    952.9 KB · Views: 164

Χρύσανθος80

Παλαιό Μέλος
Εξαιρετική δουλειά που ανταποκρίνεται στις σύγχρονες ανάγκες των Θ.Λειτουργιών (προσωπική άποψη)
 

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Παύλο θα μπορούσες να δώσεις και τις πηγές σου, ανά σειρά λειτουργικών;

Ευχαριστώ.
 
Last edited:

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Το αυτό pdf με bookmarks, γιά χρήση σε tablet ή mobile.

Αντικατάσταση αρχείου.

Το νέο αρχείο μαζί με τα bookmarks τα οποία μεταφέρθηκαν από το παλαιότερο αρχείο, εφόσον οι μικροδιορθώσεις δεν άλλαξαν την σελιδοποίηση.
 

Attachments

  • Λειτουργικά - κατ' ήχον - Παύλου Παπαγεωργίου - bookmarks.pdf
    1 MB · Views: 154

Pavlos79

Μέλος
Εξαιρετική δουλειά που ανταποκρίνεται στις σύγχρονες ανάγκες των Θ.Λειτουργιών (προσωπική άποψη)

Ευχαριστώ πολύ. Προσπάθησα να κινηθώ σε μια μέση οδό σε όλα τα επίπεδα: στη δυσκολία των μελωδικών θέσεων, στη χρονική διάρκεια και στη φωνητική έκταση, έχοντας υπόψην συγκεκριμένες πρακτικές ανάγκες.
 

Pavlos79

Μέλος
Παύλο θα μπορούσες να δώσεις και τις πηγές σου, ανά σειρά λειτουργικών;

Ευχαριστώ.

Δεν πήρα ολόκληρη σειρά αυτούσια από κάπου. Θα έλεγα πως κατά ένα 70-80% κατέγραφα αυτό που μου ερχόταν ως έμπνευση με βάση τη λιγοστή μου γνώση, εμπειρία και άκουσμα, προσπαθώντας βέβαια να υπάρχει μια συνάφεια μεταξύ των γραμμών. Σίγουρα δεν είμαι μελοποιός όμως. Πολλές φορές δανειζόμουν θέσεις και από άλλους -είτε αυτούσιες είτε τροποποιώντας τις- τους οποίους αναφέρω στο τέλος, με κυριότερο βοήθημα, και σε θέσεις και στον τρόπο εργασίας, σχετική χειρόγραφη δουλειά του Μάριου Αντωνίου, μουσικολόγου, μελοποιού και πρωτοψάλτου της Ι. Μ. Μόρφου. Σημαντική βοήθεια κι από κείμενα Θεοφάνη Βατοπαιδινού.
 
Top