Λειτουργικά Χ"Αθανασίου Α΄ήχου (διασκευή Θ. Στανίτσα)

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Δεν ξέρω αν έχουν ανέβει στο φόρουμ! Τα έχει κάποιος? Ευχαριστώ πολύ :)
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου

Δεν διευκρίνισα συγνώμη! Σε Α ήχο :)

Tα έχω απλά μου λείπει του Άξιον εστιν(το έχω στον Ναό μου) και επειδή φτιάχνω μια συλλογή με λειτουργικά τώρα που μιλάμε έλεγα μήπως τα είχε κανείς από εδώ :) Αν δεν υπάρχουν τα συγκεκριμένα λειτουργικά πείτε μου να τα περάσω μια με το scanner
 
Last edited:

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Δεν έχω το άξιον εστιν! Αν τα είχε κάποιος εδω , αν είχαν ανεβεί , να τα κατεβαζα να τα συμπλήρωνα στην συλλογή για να μην περίμενα να πάω στον Ναό να πάρω το αξιον εστιν :) Αν δεν υπάρχουν μπορώ να τ ανεβάσω μέχρι το Σε υμνούμεν:)
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Όποιος θέλει τα κατεβάζει! Και αν κάποιος έχει το άξιον εστιν ας το βάλει και αυτό:)
 

Attachments

  • σάρωση0007.jpg
    694.2 KB · Views: 537
  • σάρωση0008.jpg
    723.1 KB · Views: 262
  • σάρωση0012.jpg
    695.5 KB · Views: 256
  • σάρωση0013.jpg
    596.2 KB · Views: 177
  • σάρωση0014.jpg
    710.7 KB · Views: 187
  • σάρωση0016.jpg
    1 MB · Views: 199

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Λείπει το ΑΓΑΠΗΣΩ ΣΕ ΚΥΡΙΕ ; :wink:

Σωστή παρατήρηση αλλά δεν νομίζω να το έγραψε ο άρχοντας στα συγκεκριμένα λειτουργικά(χωρίς να είμαι σίγουρος!)
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Αρχων;105830 said:
Σωστή παρατήρηση αλλά δεν νομίζω να το έγραψε ο άρχοντας στα συγκεκριμένα λειτουργικά(χωρίς να είμαι σίγουρος!)

Να είσαι σίγουρος! Στα συγκεκριμένα λειτουργικά δεν υπάρχει "Αγαπήσω σε".
Όμωωωως!:D Πειράζει αν το συμπληρώσει κάποιος άαααααλλος;:wink:
 

Attachments

  • Agapisw se A' HXOS.jpg
    172.3 KB · Views: 123
Last edited:
Το συγκεκριμένο Αγαπήσω σε Κύριε το βρήκα μαζί με τα λειτουργικά του Μ. Χατζηαθανασίου(μη με ρωτήσετε πότε, γιατί δεν θυμάμαι),το οποίο και κατέγραψα. Προφανώς κάποιος προσπάθησε να μιμηθεί τις γραμμές των εν λόγω λειτουργικών.
 

Attachments

  • Αγαπήσω σε α΄ήχου.pdf
    12.4 KB · Views: 310

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Σωστά! Προφανώς κάποιοι προσπάθησαν να μιμηθούν τις γραμμές των εν λόγω λειτουργικών, και κάποιος:wink: τον γραφικό χαρακτήρα του άρχοντα, αλλά ο ... ρουφιάνος:D ο σύνδεσμος στο σημείο στερέωμα α μου τον πρόδωσε...:mad:
Παναγιώτη, σου βρήκα δουλειά! Αντιγράφεις τα έργα του άρχοντα, τα ... μοσχοπουλάμε για .... original και τα λεφτά fifty-fifty!:(:D
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Παντος για Ναό που πανηγυρίζει ειναι οτι καλύτερο τα συγκεκριμένα λειτουργικά :D:D εγώ πάντα της Αναλήψεως εδω και 4 χρόνια τα συγκεκριμένα λέω! :)
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Σωστά! Προφανώς κάποιοι προσπάθησαν να μιμηθούν τις γραμμές των εν λόγω λειτουργικών, και κάποιος:wink: τον γραφικό χαρακτήρα του άρχοντα, αλλά ο ... ρουφιάνος:D ο σύνδεσμος στο σημείο στερέωμα α μου τον πρόδωσε...:mad:
Παναγιώτη, σου βρήκα δουλειά! Αντιγράφεις τα έργα του άρχοντα, τα ... μοσχοπουλάμε για .... original και τα λεφτά fifty-fifty!:(:D

Κε Νίκο,

Μήπως είναι, όντως, η γραφή του Στανίτσα στο "Αγαπήσω σε", αλλά κάποιος έγραψε τον σύνδεσμο με το χέρι;

Πολύ ακριβής φαίνονται.....

Απόστολος
 

pano

Μέλος
καλησπέρα..υπάρχουν τα λειτουργικά σε ήχο Α' (οχι σε Φρύγιο αλλα τα διαπασών) απο Στανίτσα (διασκευή) απο Χ'' αθανασίου???...αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει......ευχαριστώ....
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Βρίσκονται πιο πάνω, στα μηνύματα #6 και #7.
 
Last edited:
Top