[Ψάχνω] Λειτουργικά & Χερουβικά Καραμάνη

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Έχει κάποιος όλα τα ηχητικά μαζεμένα των Λειτουργικών & Χερουβικών (Αργοσύντομα) από τη Θεία Λειτουργία του; Δεν χρειάζεται να είναι δική του εκτέλεση. Ευχαριστώ.
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Έχει κάποιος όλα τα ηχητικά μαζεμένα των Λειτουργικών & Χερουβικών (Αργοσύντομα) από τη Θεία Λειτουργία του; Δεν χρειάζεται να είναι δική του εκτέλεση. Ευχαριστώ.

Το αριστον ειναι να ακουσης τον ιδιο !:cool:
Σε καθε αλλη περιπτωση ,οι αειμνηστοι Μαιδανογλου - Πασχαλιδης -Τσαμκιρανης και ο νυν Πρωτοψαλτης του καθεδρικου Ναου του Αγιου Ανδρεου Πατρων Θανασης Παπαναγιωτου , ειναι οι καλυτερες επιλογες .:cool:
Διαφορετικα υπαρχει παντα ο θεωρητικος κινδυνος , να εχουν "εκτελεστει" χωρις καν να τους εχουν ........κλεισει τα ματια .:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Last edited:

antonis80

Νέο μέλος
γεια σου σταύρο.
δυστυχως εγω δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο που ψαχνεις. σίγουρα κάποιο μέλος θα σε βοηθήσει.
εγω ψάχνω κείμενα καραμάνη αλλά δεν βρίσκω κάτι στο διαδίκτυο. μηπως έχεις κάτι εσύ?
ή κάποιο άλλο μέλος?(από θεια λειτουργια περισσοτερο ψαχνω) και οτιδηποτε αλλο φυσικα δεν θα με πειραζε.
ευχαριστω
 

Δήμος

Νέο μέλος
γεια σου σταύρο.
δυστυχως εγω δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο που ψαχνεις. σίγουρα κάποιο μέλος θα σε βοηθήσει.
εγω ψάχνω κείμενα καραμάνη αλλά δεν βρίσκω κάτι στο διαδίκτυο. μηπως έχεις κάτι εσύ?
ή κάποιο άλλο μέλος?(από θεια λειτουργια περισσοτερο ψαχνω) και οτιδηποτε αλλο φυσικα δεν θα με πειραζε.
ευχαριστω
μπορείς να αγοράσεις τη λειτουργία του καραμάνη.Θα την βρεις σε χριστιανικά βιβλιοπωλεία
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μπορεί πράγματι να αγοράσει τη Λειτουργία του Καραμάνη; Εδώ και 2 χρόνια, πάντως, την ψάχνω και είναι εξαντλημένη...
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Σήμερα την είδα στην Αποστολική Διακονία (Θεσσαλονίκη).
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Σήμερα την είδα στην Αποστολική Διακονία (Θεσσαλονίκη).
Σοβαρά; Τη Λειτουργία ή άλλα βιβλία του; Γιατί κι εγώ πήγα πολλές φορές και δεν την είδα.
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Ο Μακαριστός π. Πανάρετος(Μακρυγιάννης)ο Φιλοθείτης έχει αφήσει σχεδόν όλα τα μαθήματα από τα βιβλία του καραμάνη, και φυσικά και την λειτουργία του καραμανη, ρωτήστε στην μονή φιλοθέου του Αγίου Όρους και θα σας εξυπηρετήσουν. Εγώ έχω πολλές κασσέτες του στις οποίες λέει διάφορα μαθήματα και μέσα υπάρχουν διάσπαρτα όλα τα χερουβικά-λειτουργικά απο τον Καραμάνη, υπάρχουν όμως και κασσέτες του π.Παναρέτου που τα λέει όλα μαζί μαζεμένα.
 

kostas23

Νέο μέλος
Φίλε στα βιβλιοπωλεία της Αποστολίκης Διακονίας σιγουρα θα βρεις παρα πολλα βιβλία του Καραμάνη...
 
Top