Λειτουργικά Ν.Ξ σε Α΄τετράφωνο

Τα λειτουργικά που έγραψα είναι σε ήχο Α΄ τετράφωνο και τα αφιερώνω στον
Καραμπαση Δανιήλ που πάντα μας ευφραίνει με τις γλυκιές του μελωδίες.
Ευχαριστώ και τον Στράτο Παπαϊωάννου για τον κόπο που κάνει και αντιγράφει τα χειρόγραφά μου χωρίς γογγυσμούς και με πολλή υπομονή !
Προσοχή
Λείπουν μερικά γοργά ,αλλά δεν μπορώ να τα διορθώσω στο pdf
 

Attachments

  • ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕ Α΄4ΦΩΝΟ-Ν.Ξ .zip
    83.5 KB · Views: 173

Νίκος Κ.

Παλαιό Μέλος
Τα λειτουργικά που έγραψα είναι σε ήχο Α΄ τετράφωνο και τα αφιερώνω στον
Καραμπαση Δανιήλ που πάντα μας ευφραίνει με τις γλυκιές του μελωδίες.
Ευχαριστώ και τον Στράτο Παπαϊωάννου για τον κόπο που κάνει και αντιγράφει τα χειρόγραφά μου χωρίς γογγυσμούς και με πολλή υπομονή !
Προσοχή
Λείπουν μερικά γοργά ,αλλά δεν μπορώ να τα διορθώσω στο pdf

Ευχαριστούμε για τα πολύ ωραία λειτουργικά. Είστε πραγματικά άξιος συγχαρητηρίων! Επιτρέψετε μου να κάνω μερικές διορθώσεις εκτός από τα γοργά που αναφέρατε. Στο <<Πατέρα Υιόν>> και πιο συγκεκριμένα στη δεύτερη σειρά η δεύτερη συλλαβή πρέπει να γίνει <<ο>> αντί του <<ι>>. Ακόμη στο <<Άγιος Άγιος>> στη λέξη Σαβαώθ, πρίν τη μαρτυρία του κε να μπεί υπορροή με γοργό και απλή κι όχι συνεχές ελαφρόν με κλάσμα.
 
Ευχαριστούμε για τα πολύ ωραία λειτουργικά. Είστε πραγματικά άξιος συγχαρητηρίων! Επιτρέψετε μου να κάνω μερικές διορθώσεις εκτός από τα γοργά που αναφέρατε. Στο <<Πατέρα Υιόν>> και πιο συγκεκριμένα στη δεύτερη σειρά η δεύτερη συλλαβή πρέπει να γίνει <<ο>> αντί του <<ι>>. Ακόμη στο <<Άγιος Άγιος>> στη λέξη Σαβαώθ, πρίν τη μαρτυρία του κε να μπεί υπορροή με γοργό και απλή κι όχι συνεχές ελαφρόν με κλάσμα.


Συμφωνώ... και αμέσως μετά την μαρτυρία του ΚΕ κάτω από την ανάβαση 2 φωνών με τα κεντήματα θέλει ψηφιστό...
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω τον Νικο για την αφιερωση με τα ομορφα λειτουργικα του!!!! Του αφιερωνω και γω με την σειρα μου το χερουβικο του πλ δ' οπως εψαλει την Κυριακη των Αγιων Παντων με την ευχη να εχει υγεια και να ειναι παντα καλα αυτος και η οικογενεια του!!!
 

Attachments

  • Χερoυβικον πλ.δ.mp3
    6.1 MB · Views: 31
Ευχαριστούμε για τα πολύ ωραία λειτουργικά. Είστε πραγματικά άξιος συγχαρητηρίων! Επιτρέψετε μου να κάνω μερικές διορθώσεις εκτός από τα γοργά που αναφέρατε. Στο <<Πατέρα Υιόν>> και πιο συγκεκριμένα στη δεύτερη σειρά η δεύτερη συλλαβή πρέπει να γίνει <<ο>> αντί του <<ι>>. Ακόμη στο <<Άγιος Άγιος>> στη λέξη Σαβαώθ, πρίν τη μαρτυρία του κε να μπεί υπορροή με γοργό και απλή κι όχι συνεχές ελαφρόν με κλάσμα.
Να συμπληρώσω κι εγώ μερικές διορθώσεις: Στο "Αξιόν εστίν", του Αστερίου Δεβρελή, σε πολλά σημεία αμέσως μετα το ψηφιστόν ακολουθεί βαρεία, κάτι που δεν στέκει ορθογραφικά. Κατά τα άλλα πράγματι είναι υπέροχα.
 
Top