Λειτουργικά Κουκουζελη ,σπάνια ηχογράφηση Δανιηλ πρωτοψαλτου .

Καλημέρα και καλο μήνα.
Μεχρι το τέλος της ημέρας ,θα αναρτήσω σπάνια έγγραφα που περιήλθαν στην κατοχή μου με λειτουργικά κατ ηχον του Κουκουζελη ,αλλα και μια ηχογράφηση που μου εμπιστεύτηκε φίλος αρχαιολόγος ,με τον Δανιηλ τον πρωτοψάλτη .
Αναμείνατε ...
 

κλιτόν

Active member
Ευχαριστούμε.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω (εφόσον υπάρχει διαθέσιμη η πληροφορία) να μας παραθέσεται τον κωδικό και τον τίτλο του χργφ κώδικα από τον οποίο προέρχονται τα λειτουργικά, ώστε να υπάρχει επιστημονική κατοχύρωσή τους ή αν όχι κατοχύρωση τουλάχιστον "υλικά και μέθοδοι" για έρευνα περί της εγκυρότητος της προελέυσεως.

Σας ευχαριστώ και πάλι.

υγ. ελπίζω να μην πρόκειται περί (πετυχημένου πάντως) "πρωταπριλιάτικου αστείου"... :)
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Καμιὰ φορὰ ἡ πραγματικότητα ξεπερνᾶ καὶ τὴν πιὸ χιουμοριστικὴ φαντασία. Γνώριζα κάποιον ψάλτη ποὺ ἦταν πρακτικὸς σὲ σύγχυση, δηλαδὴ δὲν παραδεχόταν τὴν … πρακτικότητά του. Κάποια στιγμὴ μοῦ λέει:

- Ἐγὼ ψάλλω ἀπὸ τὰ βιβλία τοῦ Καραμάνη, ἔχω καὶ ὅλες τὶς κασέτες του. Καὶ τοῦ Χρύσανθου καὶ τοῦ Βασιλικοῦ καὶ τοῦ Ταλιαδώρου. Ἐσὺ ἀπὸ ποῦ ψάλλεις;
- Ἐγὼ ἀπὸ διαφόρους, ἀλλὰ κυρίως ἀπὸ τὸν Πέτρο Λαμπαδάριο.
- Α ναὶ βέβαια, ἔχω καὶ αὐτοῦ τὶς κασέτες!

Ὑ.Γ. Ἔμεινα μὲ τὴν ἐρώτηση ποῦ βρῆκε τὶς κασέτες. Εἶχα τὴν βεβαιότητα ὅτι αὐτὰ εἶχαν κυκλοφορήσει μόνο σὲ cd...
 

vaiacum

Ποιος είπε ότι ο Δημήτρης Μητροπάνος δεν ζει πια;;
Ἔμεινα μὲ τὴν ἐρώτηση ποῦ βρῆκε τὶς κασέτες. Εἶχα τὴν βεβαιότητα ὅτι αὐτὰ εἶχαν κυκλοφορήσει μόνο σὲ cd...

Βρε μήπως εννοούσε βιντεοκασέτες;;;;;

ΥΓ Εγώ δανειζόμενος μια ατάκα του Σωτήρη Μουστάκα, σας βεβαιώνω ότι έχω "τα άπαντα", δεν έχω ανάγκη κανέναν!!!!
 
Top