Λειτουργικά -'Αξιον εστίν Χ.Παπανικολάου

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Τι χαλασμένη κασέτα ήταν αυτή ρε παιδί μου δεν είχες τίποτα καλύτερο
Να το ανεβάσω σε καλή ποιότητα αλλά φοβάμαι τα πνευματικά δικαιώματα
Ήθελα να 'ξερα το youTube δεν έχει πρόβλημα δικαιωμάτων;
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ;80896 said:
http://www.youtube.com/watch?v=7aPQm5R3ORU
Kαλά τι ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ!!! Πραγματικά καταπληκτικός! Φωνάρα ο Βασιλικός! Αν δεν κάνω λάθος αυτά είναι τα Λειτουργικά και το 'Αξιον εστίν του Χ.Παπανικολάου έτσι?

Οντως ειναι φοβερα τα λειτουργικα αυτα με τρομερα ισοκρατηματα:wink: Ομως ειναι δικα του, γιαυτο αλλωστε μπηκα και στη διαδικασια να τα καταγραψω:D
 
Last edited:
Τι χαλασμένη κασέτα ήταν αυτή ρε παιδί μου δεν είχες τίποτα καλύτερο
Να το ανεβάσω σε καλή ποιότητα αλλά φοβάμαι τα πνευματικά δικαιώματα
Ήθελα να 'ξερα το youTube δεν έχει πρόβλημα δικαιωμάτων;

Συγνώμη κύριε Νίκο αλλά δεν τα έβρισκα αλλού παρά μόνο στο youtube! Πάρα πολύ θα ήθελα να τα ακούσω με καλή ποιότητα ήχου! Εδώ τα ακούς έτσι και είναι κάπως ικανοποιητικά φαντάζομαι πως θα είναι στην σωστή τους μορφή! ΤΕΛΕΙΑ!!! Δέν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα δικαιώματα! Κι άλλοι εδώ έχουν ανεβάσει κομμάτια από CD του Βασιλικού! Στο δε youtube γίνεται της τρελής! Ανεβάστε τα σας παρακαλώ και πέρνω την ευθύνη!!!:D
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Στο φίλο μου το Γιάννη
Καλή ακρόαση
Και...
Η ευθύνη δική σου

Πρόσεχε το "εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..." στο τέλος
 

Attachments

  • 08 LEITOYRGIKA HXOS PL D'.mp3
    10.1 MB · Views: 397
Last edited:

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Στο φίλο μου το Γιάννη
Καλή ακρόαση
Και...
Η ευθύνη δική σου

Πρόσεχε το "εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..." στο τέλος

Ωραιος!!! Μην φοβαστε, ολοι θα παρουμε την ευθυνη αλλα κυριως ο Γιαννης Αλεξ.:D:D:p:p:p

Υ.Γ. Τι εχει το εεεεεεε στο τελος?
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Δεν τη βλέπεις:D

Αααα.... για τη κορωνα λετε:D:D Χαχαχαχα!! Εεεε σε εμας τους μη παραδοσιακους ψαλτες:rolleyes::rolleyes: ειναι δεδομενα αυτα τα πραγματα:wink::p:D:D
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Μη παραδοσιακός;
Τι ψάλλεις δηλαδή Μητροπάνο;:D:D:D
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Α έντεχνος δηλαδή...
Τα κλαρίνα δε σ' αρέσουν;:D:D:D
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Α έντεχνος δηλαδή...
Τα κλαρίνα δε σ' αρέσουν;:D:D:D

Μα αυτα ειναι τα κλαρινα:D:D:D Εντεχνοι -τουτεστι ''κουλτουριαρηδες''- ειναι αλλοι:wink::wink:
 
Στο φίλο μου το Γιάννη
Καλή ακρόαση
Και...
Η ευθύνη δική σου

Πρόσεχε το "εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..." στο τέλος

Κύριε Νίκο είστε τρομερός !!! Σας υπερ-ευχαριστώ μέσα απ'την καρδιά μου! Με συγκινήσατε περισσότερο απ'την φωνάρα του Βασιλικού!!!
 

Χριστόφορος3

Νέο μέλος
Παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω mp3 του Θεοδωρου Βασιλικου ειδικα την συναυλια στην Αβινιον? Ευχαριστω
 

Spyridon Papasoulis

Νέο μέλος
http://www.youtube.com/watch?v=7aPQm5R3ORU
Kαλά τι ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ!!! Πραγματικά καταπληκτικός! Φωνάρα ο Βασιλικός! Αν δεν κάνω λάθος αυτά είναι τα Λειτουργικά και το 'Αξιον εστίν του Χ.Παπανικολάου έτσι?

Ο Βασιλικός είναι ζωντανός θρύλος! Λες κι ο Παπανικολάου τόνισε αυτά τα λειτουργικά για να ερμηνευτούν απο το Βασιλικό. Προκαλούν δέος, συγκίνηση και ανεβάζουν την ψυχή και την καρδιά στα όρια του θεϊκού!
 
Top