Λαμπροπουλος Γιωργος=31-5-09 Αγιων Πατερων

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Την Κυριακη 31-5-09 (Αγιων Πατερων) , ετελεσθη πολυαρχιερατικη Θεια Λειτουργια στον Ιερο Μητροπολιτικο Ναο Του Αγιου Νικολαου Νικαιας , προεξαρχωντος του Μακαριωτατου Αρχιεπισκοπου Κυπρου κ. Χρυσοστομου . Η ολη ακολουθια μεταδοθηκε απο το κρατικο καναλι (ΕΤ1) . Συνεδεσε οταν ειχαν αρχισει οι αινοι .

Στην ακολουθια του Ορθρου εψαλλε δεξια ο γνωστος πρωτοψαλτης Γιωργος Λαμπροπουλος (αριστερα δεν ξερω ποιος εψαλλε . Αν ξερει καποιος φιλος , ας μας ενημερωσει) .
Στην Θεια Λειτουργια εψαλλε καποια τετραφωνη χορωδια . Δεν ξερω ποια ηταν (αν ξερει καποιος φιλος , ας μας πληροφορησει) . Καποιος μου ειπε οτι ηταν η χορωδια του κ. Θεοδωρου Κατσινεβακη . Το επιβεβαιωνει καποιος ;

Επισυναπτω τα μεταδοθεντα του Ορθρου και απο την Θεια Λειτουργια , την αρχητης ομιλιας του οικοιου Μητροπολιτου Σεβασμιωτατου κ. Αλεξιου (οπου αναφερεται στους μετεχωντες Ιεραρχες) και για οποιον ενδιαφερεται , την ομιλια του Μακαριωτατου Αρχιεπισκοπου Κυπρου κ. Χρυσοστομου .
 

Attachments

  • 01=5'25''=Μερος αινων Πλ.Βου & Πατερων.mp3
    1.9 MB · Views: 64
  • 02=9'39''=Των Αγιων Πατερων-Υπερευλογημενη Πλ.Δος.mp3
    3.3 MB · Views: 94
  • 03=12'18''=Δοξολογια (Ιακωβου)Πλ.Δος-Σημερον Σωτηρια Βος.mp3
    4.2 MB · Views: 66
  • 04=1'35''=Ομιλει (αρχη) ο Νικαιας Αλεξιος.mp3
    555.4 KB · Views: 24
  • 05=22'51''=Ομιλει ο Κυπρου Χρυσοστομος.mp3
    7.8 MB · Views: 39

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Αγαπητοι Φιλοι
Την Κυριακη 31-5-09 (Αγιων Πατερων) , ετελεσθη πολυαρχιερατικη Θεια Λειτουργια στον Ιερο Μητροπολιτικο Ναο Του Αγιου Νικολαου Νικαιας , προεξαρχωντος του Μακαριωτατου Αρχιεπισκοπου Κυπρου κ. Χρυσοστομου . Η ολη ακολουθια μεταδοθηκε απο το κρατικο καναλι (ΕΤ1) . Συνεδεσε οταν ειχαν αρχισει οι αινοι .

Στην ακολουθια του Ορθρου εψαλλε δεξια ο γνωστος πρωτοψαλτης Γιωργος Λαμπροπουλος (αριστερα δεν ξερω ποιος εψαλλε . Αν ξερει καποιος φιλος , ας μας ενημερωσει) .
Στην Θεια Λειτουργια εψαλλε καποια ΤΕΤΡΑΦΩΝΗ χορωδια . Δεν ξερω ποια ηταν (αν ξερει καποιος φιλος , ας μας πληροφορησει) . Καποιος μου ειπε οτι ηταν η χορωδια του κ. Θεοδωρου Κατσινεβακη . Το επιβεβαιωνει καποιος ;

Επισυναπτω τα μεταδοθεντα του Ορθρου και απο την Θεια Λειτουργια , την αρχητης ομιλιας του οικοιου Μητροπολιτου Σεβασμιωτατου κ. Αλεξιου (οπου αναφερεται στους μετεχωντες Ιεραρχες) και για οποιον ενδιαφερεται , την ομιλια του Μακαριωτατου Αρχιεπισκοπου Κυπρου κ. Χρυσοστομου .

Απεσυρα το προηγουμενο μηνυμα μου διοτι θεωρω πως δεν εγινε κατανοητο ! Παντως ευχαριστουμε κ.Βαγγελη για την ηχογραφηση του Αρχοντα !
 
Last edited:

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Αριστερα ψαλει ο Μπογρης Γεωργιος λαμπαδαριος του ιερου ναου παμεγγιστων Ταξιαρχων Κορυδαλου ο οποιος ειναι και καλος μου φιλος..,
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Το δοξαστικο των Αγιων Πατερων που ψαλλει ο κ. Λαμπροπουλος , ειναι του δασκαλου του Θεοδοσιου Γεωργιαδη .
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Το δοξαστικο των Αγιων Πατερων που ψαλλει ο κ. Λαμπροπουλος , ειναι του δασκαλου του Θεοδοσιου Γεωργιαδη .

Υπάρχει εδώ, χάρη στον κ Μπενέτση.

Δ.
 
Top