Κύριε εκέκραξα - Κατευθυνθήτω σε ήχο "Άγια"

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αν κάποιος φίλος έχει την καλωσύνη να μου στείλει είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα το Κύριε Εκέκραξα και το κατευθυνθήτω....σεΆΓΙΑ(σε κείμενο)
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Αν κάποιος φίλος έχει την καλωσύνη να μου στείλει είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα το Κύριε Εκέκραξα και το κατευθυνθήτω....σεΆΓΙΑ(σε κείμενο)
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ποιου συνθέτου θέλεις ακριβώς;
Ευχαριστώ.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Αν κάποιος φίλος έχει την καλωσύνη να μου στείλει είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα το Κύριε Εκέκραξα και το κατευθυνθήτω....σεΆΓΙΑ(σε κείμενο)
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Και το του Ιακώβου (λίγο μικρότερο).
 

Attachments

  • Κεκραγάρια (Ιακώβου) Ήχος Δ' Πανδέκτη Τόμος Α' Κωνσταντινούπολις 1850.pdf
    283.5 KB · Views: 361

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Και το του Ιακώβου (λίγο μικρότερο).

Βασίλη, έχω τα "Αγιορείτικα" αλλά με τη γραφή του Χουρμουζίου. Έχεις τίποτα από αυτά σε πιο... κόσμια εμφάνιση; (αν και τα συγκεκριμένα δεν είναι και πολύ άσχημα).

Ευχαριστώ.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Καλλιγραφημένα εννοείς; Όχι δεν έχω.

Βάλε κι αυτό (νομίζω το έχει κι ο π.Ιερόθος στον Β' τόμο) καλό είναι και νομίζω πιο μικρό κι από το του Ιακώβου (θυμάμαι καλά;).

Υ.Γ.
Υπάρχουν και τα του Δαμασκηνού, αλλά είναι πολύ μεγάλα. Θέλεις να τα ανεβάσουμε κι αυτά κ.Παλιούρα.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
...καλό είναι και νομίζω πιο μικρό κι από το του Ιακώβου (θυμάμαι καλά;)

Καλά θυμάσαι, και είναι και πολύ ωραίο, προσωπικά μου άρεσε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ίσως επειδή έχουμε συνηθήσει τα του Ιακώβου.

Με την πρώτη ευκαιρία, τώρα λίγο δύσκολο.

Ευχαριστώ.
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
κ. Κωστόπουλε και κ. Ζάχαρη σας ευχαριστώ παρα πολύ για την καλωσύνη σας να ικανοποιήσετε το αίτημά μου,να είστε πάντα καλά.
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Αν κάποιος φίλος έχει την καλωσύνη να μου στείλει είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα το Κύριε Εκέκραξα και το κατευθυνθήτω....σεΆΓΙΑ(σε κείμενο)
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Στο βιβλίο μου του Εσπερινού, έχω μεταξύ των άλλων 49 Κεκραγαρίων που περιλαμβάνει, υπάρχουν και 2 σε Άγια. Επικοινώνησε μαζί μου εάν θέλεις, να σου το στείλω.
 
Top