Κυριακή 31 Αυγούστου 2008

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
'Ορθρος από Ιωάννη
Καταβασίες Ιωάννου Πρωτοψάλτου
ΕωΘινο Νικολαου Σμύρνης
Χερουβικό ΚΩΝ/ΝΟΥ Ψάχου .
Λειτουργικά Ταλιαδώρου, ή Στανίτσα.
Κοινωνικό Φωκαεως.

Καλή δύναμη σε όλους από Αυστραλία εως Αμερική.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Αδειούχος ακόμα.... Η σκυτάλη στον επόμενο.... :D
 

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
Αδειούχος ακόμα.... Η σκυτάλη στον επόμενο.... :D

Είδατε όλοι οι μεγάλοι και καλοί ψάλτες παίρνουν άδεια τον Αύγουστο .
Κάλα να περνάς στην άδεια σου . Και καλα μπάνια .
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Είδατε όλοι οι μεγάλοι και καλοί ψάλτες παίρνουν άδεια τον Αύγουστο .
Κάλα να περνάς στην άδεια σου . Και καλα μπάνια .

Όταν έρθεις Αθήνα, χρωστάω κέρασμα!!!! :D:D:D:D:D
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
(Χωρίς να θέλω να κάνω φιγούρα) με Βατοπαιδινούς και Καρακαλλινούς στην ΙΜ Διονυσίου Αγίου Όρους με λετουργό τον Οικουμενικό Πατριάρχη και άλλους.
(Έρχονται και ηχογραφήσεις)

(Απο την ώρα που ξύπνησα:)
Αίνους στιχηραρικούς απ' ότι άκουσα,
Δοξολογία Ιακώβου τετράφωνη

(Απ' την ώρα που πήγα στο αναλόγιο:)
Δύναμις Ξένου Κορώνη με τα σχετικά κρατήματα (απο Σουρλαντζή παρακαλώ αλλά με διορθωμένες ελάχιστες οξείες)

Χερουβικό Δανιήλ αργό (μουσική πανδαισία-όλοι οι προαναφερθέντες σε έναν χορό + Δαμασκηνός Νεοσκητιώτης και ο υποτακτικός του)

Λειτουργικά Χ''Αθανασίου (Ά) υπο Θρ. Στανίτσα και "Αγαπήσω σε μάλλον Ιεροθέου αργό σε α΄!

Μετά το Άξιον Εστίν Τα Κύριε ελέησον του Φιλανθίδη σε πλ. β΄ ο π. Δαμασκηνός απο στήθους.
Αντί Κοινωνικού εκλογή εις τον Άγιον Νήφωνα Πατριαρχην Κωνσταντινουπόλεως σε πλ. Δ μάλλον Ιεροθέου. (π. Δαμασκηνος VS π. Σπυρίδων Μικραγιαννανίτης) και τα λοιπά ως συνήθως...
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
(Χωρίς να θέλω να κάνω φιγούρα) με Βατοπαιδινούς και Καρακαλλινούς στην ΙΜ Διονυσίου Αγίου Όρους με λετουργό τον Οικουμενικό Πατριάρχη και άλλους.
(Έρχονται και ηχογραφήσεις)

(Απο την ώρα που ξύπνησα:)
Αίνους στιχηραρικούς απ' ότι άκουσα,
Δοξολογία Ιακώβου τετράφωνη

(Απ' την ώρα που πήγα στο αναλόγιο:)
Δύναμις Ξένου Κορώνη με τα σχετικά κρατήματα (απο Σουρλαντζή παρακαλώ αλλά με διορθωμένες ελάχιστες οξείες)

Χερουβικό Δανιήλ αργό (μουσική πανδαισία-όλοι οι προαναφερθέντες σε έναν χορό + Δαμασκηνός Νεοσκητιώτης και ο υποτακτικός του)

Λειτουργικά Χ''Αθανασίου (Ά) υπο Θρ. Στανίτσα και "Αγαπήσω σε μάλλον Ιεροθέου αργό σε α΄!

Μετά το Άξιον Εστίν Τα Κύριε ελέησον του Φιλανθίδη σε πλ. β΄ ο π. Δαμασκηνός απο στήθους.
Αντί Κοινωνικού εκλογή εις τον Άγιον Νήφωνα Πατριαρχην Κωνσταντινουπόλεως σε πλ. Δ μάλλον Ιεροθέου. (π. Δαμασκηνος VS π. Σπυρίδων Μικραγιαννανίτης) και τα λοιπά ως συνήθως...
Αθανάσιε καλώς όρισες.
Έμαθα για την εκεί παραμονή σου από τον Πατέρα Νήφωνα, ο οποίος μου είπεν για την αηδονολαλιά σου αλλά και για την άλλη σου ιεράν τέχνην.
Περιμένω και εγώ να μας ανεβάσεις τα υποσχεθέντα, και να μας γράψεις και κάτι για τις Άγιες ημέρες που έζησες στην Ιεράν Μονήν. Γνώρισες από κοντά τον Αθωνίτη τον Πατέρα Κουκουζέλη???
Χαιρετώ Βασίλης Κιαμηλίδης
 

Πασχάλης

Πασχάλης Καραφουλίδης
Μετά το Άξιον Εστίν Τα Κύριε ελέησον του Φιλανθίδη σε πλ. β΄ ο π. Δαμασκηνός απο στήθους.
Προχθές στην πανήγυρη της Ιβήρων τον άκουσα να τα λέει και τον συνόδευσα στο ισοκράτημα, απλά τέλειος.
Αντί Κοινωνικού εκλογή εις τον Άγιον Νήφωνα Πατριαρχην Κωνσταντινουπόλεως σε πλ. Δ μάλλον Ιεροθέου. (π. Δαμασκηνος VS π. Σπυρίδων Μικραγιαννανίτης) και τα λοιπά ως συνήθως...
Συνηθίζεται αυτό? να αντικαθιστούν το κοινωνικό με εκλογή?
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Αν έκανες ηχογράφηση κάνε μια αγάπη να μας την διαθέσεις...εγώ δεν πρόλαβα όλα τα Κύριε ελέησον. Όντως είναι εξαίσιος.

Την (καλώς ή κακώς) αντικατάσταση του κοινωνικού απο εκλογή την έχω ξαναπετύχει στην ίδια μονή σε πανήγυρη του Προδρόμου πάλι απο τους Βατοπαιδινούς...
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Αθανάσιε καλώς όρισες.
Έμαθα για την εκεί παραμονή σου από τον Πατέρα Νήφωνα, ο οποίος μου είπεν για την αηδονολαλιά σου αλλά και για την άλλη σου ιεράν τέχνην.
Περιμένω και εγώ να μας ανεβάσεις τα υποσχεθέντα, και να μας γράψεις και κάτι για τις Άγιες ημέρες που έζησες στην Ιεράν Μονήν. Γνώρισες από κοντά τον Αθωνίτη τον Πατέρα Κουκουζέλη???
Χαιρετώ Βασίλης Κιαμηλίδης

Όντως μιλούσαμε με τον π. Νήφωνα πολύ καλός.Όσο για τις τέχνες μου...άστα!

Ο π. Κουκουζέλης πρέπει να ήταν εκεί αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να τον γνωρίσω γιατί έφυγαν αστραπιαία...
 

Bασίλης

Παλαιό Μέλος
.... οπότε καταλαβαίνετε τι έγινε.... Δράμα η κατάσταση!

Τιποτε περίεργο όλα κλασικά! Εκτος από Αξιον Εστιν που πλαγιασα τον ήχο και είπα του Γρηγόρη σε Λέγετο....

Ο αριστερός μου παραιτήθηκε επισήμως λόγω προβλημάτων υγείας. Περαστικά του!!!!!

Η θέση χειρεύει.... Αν ξέρετε κανέναν ενημερώστε τον Σας παρακαλώ (Αγ. Αντωνιος Islington, London).....

Μήνυμα τέλος.



... α βεβαια ξέχασα και οποιος ενδιαφέρεται να μου αποστείλει πρωτότυπο διπλώματος και τη διατριβή του να τη διαβάσω... Για προφορική εξέταση από Οκτώβρη μην του πέσουν όλα μαζεμένα....
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Αν έκανες ηχογράφηση κάνε μια αγάπη να μας την διαθέσεις...εγώ δεν πρόλαβα όλα τα Κύριε ελέησον. Όντως είναι εξαίσιος.
Την έκαναν την ηχογράφηση... (τολμούσαν να κάνουν αλλιώς;;;)

Εγώ την πήρα "άκοπη" (δεν την άκουσα ακόμα όμως) αλλά απ' ότι μ' ενημέρωσε ο emil μόλις τελειώσει με εξεταστική θα φροντίσει για κόψιμο και ανέβασμα. :wink:
 
Last edited:
Top