Κυριακή του Ασώτου 2011

π. Αμφιλόχιος1

Αρχιμ. Αμφιλόχιος Ρουσάκης
Ηχογράφηση Κυριακής του Ασώτου 20-02-2011 από τον Ι.Ν.Αγίου Γεωργίου Κυνοσάργους.
 

Attachments

  • pater agathe.mp3
    5.1 MB · Views: 150
  • se ymnoumen Hxos pl B.mp3
    1.4 MB · Views: 58
  • aksion esti Hxos pl B.mp3
    2.8 MB · Views: 105

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Αυτό το άκουσμα του Δοξαστικού είναι άραγε Βυζαντινό και ιεροπρεπές και σε βάζει στο κλίμα της περιόδου?? (περισυλλογής κτλ??)

Αυτα ειναι γουστα. Οπως το παρει κανεις...:)
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ἄστοχος ὁ σύνδεσμος, ἄστοχο καί τό σχόλιο.
Καί οὔτε κἄν κάνω παράθεση στό #9...​

 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική

kuman

Εμ.Γ. Κουλούρης
π. Αμφιλόχιος;103157 said:
Ηχογράφηση Κυριακής του Ασώτου 20-02-2011 από τον Ι.Ν.Αγίου Γεωργίου Κυνοσάργους.

! ! ! Α π ί σ τ ε υ τ ο ! ! !
 
Last edited:

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Οταν υπαρχει ωραιο φωνητικο ταλαντο οπως στην περιπτωση του κ. Κουμεντακη , τοτε οποια τεχνοτροπια και να επιλεξη ο ψαλλων ( με μια εξαιρεση ....) , το βεβαιο ειναι πως το ακουσμα ειναι ευχαριστο ! Εμενα προσωπικα το εν λογω ακουσμα με "αναπαυει " !
 

kakofonix78

Δημήτριος Παπάνης
Πάλι το κλασικό, να 'σκοτώνουμε' τον διπλανό μας για να αποδείξουμε ότι ειμαστε καλύτεροι! Τα καντάντια μας είναι αυτά!

Εισαι λίγο εκτός θέματος αδελφέ μου!
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Εισαι λίγο εκτός θέματος αδελφέ μου!


μπορείς να μου πεις που είναι το εκτός θέματος?
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Εἶναι γνωστὴ ἡ θέση σου, πὼς δὲν θέλεις καὶ δὲν σοῦ ἀρέσει κριτικὴ ἠχογραφήσεων.

Πάρα πολὺ καλά κάνεις καὶ δικαίωμά σου νὰ τὸ λές καὶ νὰ τὸ διατρανώνεις.

Τώρα κάποιοι ἀρέσκονται νὰ κριτικάρουμε, τί νὰ κάνουμε. Πιστεύουμε πὼς ἔχουμε τὸ δικαίωμα γιὰ λόγους ποὺ ἔχουν ἤδη προαναφερθεῖ πολλὲς φορές.

Κι ἐγώ προσωπικά -δὲν ξέρω τὶ κάνουν ἄλλοι- ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ νὰ σταματήσω νὰ τὸ κάνω ἐπειδὴ δὲν σοῦ ἀρέσει, ὅσο κινοῦμαι ἑντὸς τῶν ὁρίων.

Μπορεῖς νὰ παραπονεθεῖς στὸ συντονισμὸ ἄν θέλεις καὶ νὰ μοῦ γίνει σύσταση ἄν εἶμαι ἑκτὸς ὁρίων. Ἄν δὲν εἶμαι γράφε ὅσο θές καὶ γιὰ ὅ,τι θὲς στὸ θέμα, ἐγώ ὅπου κρίνω ὅτι χρειάζεται θὰ σχολιάζω κατὰ βούληση, ἀρέσει δὲν ἀρέσει.

ΥΓ. Καὶ μπορεῖς νὰ πατήσεις ἄν θές καὶ το τρίγωνο κουμπάκι πάνω δεξιά, κανένα πρόβλημα.
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Εἶναι γνωστὴ ἡ θέση σου, πὼς δὲν θέλεις καὶ δὲν σοῦ ἀρέσει κριτικὴ ἠχογραφήσεων.

Πάρα πολὺ καλά κάνεις καὶ δικαίωμά σου νὰ τὸ λές καὶ νὰ τὸ διατρανώνεις.

Τώρα κάποιοι ἀρέσκονται νὰ κριτικάρουμε, τί νὰ κάνουμε. Πιστεύουμε πὼς ἔχουμε τὸ δικαίωμα γιὰ λόγους ποὺ ἔχουν ἤδη προαναφερθεῖ πολλὲς φορές.

Κι ἐγώ προσωπικά -δὲν ξέρω τὶ κάνουν ἄλλοι- ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ νὰ σταματήσω νὰ τὸ κάνω ἐπειδὴ δὲν σοῦ ἀρέσει, ὅσο κινοῦμαι ἑντὸς τῶν ὁρίων.

Μπορεῖς νὰ παραπονεθεῖς στὸ συντονισμὸ ἄν θέλεις καὶ νὰ μοῦ γίνει σύσταση ἄν εἶμαι ἑκτὸς ὁρίων. Ἄν δὲν εἶμαι γράφε ὅσο θές καὶ γιὰ ὅ,τι θὲς στὸ θέμα, ἐγώ ὅπου κρίνω ὅτι χρειάζεται θὰ σχολιάζω κατὰ βούληση, ἀρέσει δὲν ἀρέσει.

ΥΓ. Καὶ μπορεῖς νὰ πατήσεις ἄν θές καὶ το τρίγωνο κουμπάκι πάνω δεξιά, κανένα πρόβλημα.


Δεν χρειάζετε, θα απαντάω και εγώ σε αυτά που γράφει όποιος γράφει για οτιδήποτε νομίζω ότι δεν μου αρέσει. Είναι απλό!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Δεν χρειάζετε, θα απαντάω και εγώ σε αυτά που γράφει όποιος γράφει για οτιδήποτε νομίζω ότι δεν μου αρέσει. Είναι απλό!

Φίλτατε,

Εἶναι ἡ πρώτη φορὰ ποὺ πραγματικὰ συμφωνῶ μαζί σου ΑΠΟΛΥΤΑ.

Πράγματι εἶναι ἁπλό.

 
Top