Κυριακή της Τυρινής

  • Thread starter Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος
  • Start date
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Εὒχομαι σέ ὅλους τούς φίλους καί ὅλα τά μέλη τοῦ ψαλτολογίου καλή Τεσσαρακοστή
 
Last edited:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Στιχηρόν των αίνων της Κυριακής της Τυρινής.
 

Attachments

  • ΤΟ ΣΤΑΔΙΟΝ ΤΩΝ ΑΡΕΤΩΝ.mp3
    2.6 MB · Views: 96
Last edited:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Δοξαστικόν Αίνων Κυριακής της Τυρινής.
 

Attachments

  • ΕΦΘΑΣΕ ΚΑΙΡΟΣ.mp3
    3.3 MB · Views: 43

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Μια από τις ωραιότερες εκτελέσεις και ηχογραφήσεις σου φίλε Γεώργιε.Φαίνεται σε ωφέλησε η ρακί........Μπράβο και περιμένουμε και άλλα.Πάντα γειά
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Μια από τις ωραιότερες εκτελέσεις και ηχογραφήσεις σου φίλε Γεώργιε.Φαίνεται σε ωφέλησε η ρακί........Μπράβο και περιμένουμε και άλλα.Πάντα γειά

Εγκρατεία την σάρκα ταπεινώσαι πάντες σπουδάσωμεν...

Ιδιόμελον Κατανυκτικού Εσπερινού Κυριακής της Τυρινής, για να ευχαριστήσω τον φίλο Αντώνη για τα καλά του λόγια (και χωρίς ρακί)
 

Attachments

  • ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ ΤΗΝ ΣΑΡΚΑ... .mp3
    1.6 MB · Views: 20

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
κ. Σιαπερόπουλε, αν θέλετε, μπορείτε να αναφέρετε
ποιος είναι ο συνθέτης του "Το στάδιον των αρετών ηνέωκται";
Πρόκειται περί εξόχου συνθέσεως.

Α.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
κ. Σιαπερόπουλε, αν θέλετε, μπορείτε να αναφέρετε
ποιος είναι ο συνθέτης του "Το στάδιον των αρετών ηνέωκται";
Πρόκειται περί εξόχου συνθέσεως.

Α.

Ειναι σιγουρα απο το τριωδιο του Θεοδοσοπουλου μια και οπως εχω πει το βιβλιο αυτο πολυ του αρεσει !!!Και το ιδιομελο και το δοξαστικο οπως ειπε και ο Αντωνης πολυ καλες ηχογραφησεις!!!και την ρακι να μην την ρουφατε μονοι σας ειμαστε και μεις εδω!!!!
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
κ. Σιαπερόπουλε, αν θέλετε, μπορείτε να αναφέρετε
ποιος είναι ο συνθέτης του "Το στάδιον των αρετών ηνέωκται";
Πρόκειται περί εξόχου συνθέσεως.

Α.

Ειναι σιγουρα απο το τριωδιο του Θεοδοσοπουλου μια και οπως εχω πει το βιβλιο αυτο πολυ του αρεσει !!!Και το ιδιομελο και το δοξαστικο οπως ειπε και ο Αντωνης πολυ καλες ηχογραφησεις!!!και την ρακι να μην την ρουφατε μονοι σας ειμαστε και μεις εδω!!!!

Ναι όντως έχω αδυναμία στο τριώδιο Θεοδοσοπούλου, και από εκεί είναι και το < Το στάδιον > αν και δεν το έψαλλα ακριβώς όπως είναι γραμμένο <το είπα χωρίς βιβλίο> αλλά ναι είναι του Χρυσάνθου.
 

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
"Αισθάνθηκα" να πνέει μία αύρα από κατεύθυνση που δεν μπορούσα να προσδιορίσω, και γι' αυτό ρώτησα!! Ευχαριστώ. Πάντως, όντως, είναι σχετικά από τις πιο καλές ηχογραφήσεις σας που έχω ακούσει. Δεν σας επαινώ, φυσικά, αλλά έτσι αισθάνομαι, έχω αυτήν την αίσθηση. Καλή Σαρακοστή.

Α.
 
Top