Κυριακή της Πεντηκοστής ΙΙ

haris1963

παλαιότατο μέλος
Από την Κυριακή της Πεντηκοστής και ειδικά μετά το "Δόξα Σοι Κύριε..." του Ευαγγελίου είναι οι ηχογραφήσεις αυτές που μου έστειλε να επεξεργαστώ ο φίλτατος Λεωνίδας Γαρουφαλής. Κάτι έφτιαξα, νομίζω, στο πρωτότυπο υπήρχε πολύ ως πάρα πολύ φύσημα.

Δυστυχώς, από ότι μου είπε, δεν υπάρχουν στοιχεία στην κασέτα, που να φανερώνουν την χρονολογία της συγκεκριμένης ηχογράφησης, εικάζω πως πρόκειται για τα μέσα με τέλη της δεκαετίας του '60, από την φωνή του Άρχοντα και από το γεγονός πως υπάρχουν αρκετοί βοηθοί στο Αναλόγιο. Ωστόσο αν κάποιος άλλος (κύριε Γιάννου!) μπορεί να αναγνωρίσει κάτι περισσότερο, θα χαρούμε να μας διαφωτίσει.

Θρ. Στανίτσας: Ύμνοι Πεντηκοστής

(σε συμπιεσμένο αρχείο rar)

Απολαύστε!

ΧΣ
 
Last edited:

tsb216

Μέλος
(δυστηχώς το λινκ δεν δουλεύει.)

Συνγνώμη. Δούλευε καλά τώρα!
 
Last edited:

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Τι εγινε ρε παιδια; πολυς Στανιτσας επεσε σημερα! Μηπως ειναι του αγ.Θρασυβουλου και δεν το ξερουμε;

Μπραβο Γιαννη και Χαρη, ωραιες ηχογραφησεις, μου φτιαξατε το κεφι πρωι πρωι :D
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Προσέξτε την αρχή του τρακ 3 (Λειτουργικά σε λέγετο) που προσπαθεί μάταια να δώσει τη βάση στον διάκονο...:rolleyes:
 

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
Μηπως ειναι του αγ.Θρασυβουλου και δεν το ξερουμε;
:D

Πάντως εάν στο Google βάλεις "Άγιος Θρασύβουλος" το πρώτο αποτέλεσμα που βγάζει είναι "Θρασύβουλος Στανίτσας"
Υπ' αυτή την έννοια, εδώ σε εμάς, στην διαδικτυακή μας κοινότητα κάθε μέρα του "Αγίου"... Θρασυβούλου είναι... [και πολλών συν αυτώ τιμωμένων "Αγίων" βέβαια...) :D:D:D

υ.γ.1: τα ανωτέρω εγράφησαν χάριν αστεϊσμού και μόνον...
υ.γ.2: υπάρχει τελικά Άγιος Θρασύβουλος????
 
Last edited:
Top