Κυριακή της Απόκρεω, Ήχος βαρύς

nikolaoskin

Μέλος
Έχω αλλάξει ημερομηνία στο αρχείο μου και δεν θυμάμαι ποιας χρονιάς είναι η ηχογράφηση.
Συγχαρητήρια για τον Πρωτοψάλτη, τον Λαμπαδάριο ,τους Κανονάρχους και τους Ισοκράτες.
 

Attachments

  • αινοι.WMA
    4.3 MB · Views: 259
  • προκαθαρωμεν- δοξολογια.WMA
    4.1 MB · Views: 244
  • αποστολος- δασκαλος.WMA
    1 MB · Views: 180
  • χερουβικο δανιηλ.WMA
    3.1 MB · Views: 284
  • λειτουργικα- αξιον εστι.WMA
    2.1 MB · Views: 210

vasilis tarsis

Μέλος
Πραγματικά συγχαρητήρια και στα δύο αναλόγια και ευχαριστήριες ευχές στον αναρτήσαντα την ηχογράφηση, η οποία χωρίς βεβαιότητα πρέπει να τελέστηκε 10 Μαρ 13 (ήχος Βαρύς, εωθινόν ζ).
 

vazjohn

Βαζούρας Ιωάννης
Πραγματικά συγχαρητήρια και στα δύο αναλόγια και ευχαριστήριες ευχές στον αναρτήσαντα την ηχογράφηση, η οποία χωρίς βεβαιότητα πρέπει να τελέστηκε 10 Μαρ 13 (ήχος Βαρύς, εωθινόν ζ).

Ρε παιδιά από βόρεια ανεβάστε κι άλλα από τον τιτανομέγιστο κ. Νεοχωρίτη να χορτάσουμε και εμείς -οι άτυχοι- εδώ προς τα κάτω!!! :) :D
 

nikolaoskin

Μέλος
Ρε παιδιά από βόρεια ανεβάστε κι άλλα από τον τιτανομέγιστο κ. Νεοχωρίτη να χορτάσουμε και εμείς -οι άτυχοι- εδώ προς τα κάτω!!! :) :D
Ευκαιρία να έρθετε μια βόλτα στην όμορφη πόλη μας.Τελικά ίσως το Υπουργείο Τουρισμού θα πρέπει να προωθήσει τους μεγάλους δασκάλους-ψάλτες της εποχής σε ενορίες πλησίον των μεγαλύτερων λιμανιών της χώρας για να έχουμε πλέον ιεροψαλτικό τουρισμό.Μια ιδέα είπα...
 

Παπαδόπουλος Δαυίδ

Μπαντιλίκι,στον άνω πά.
Ευκαιρία να έρθετε μια βόλτα στην όμορφη πόλη μας.Τελικά ίσως το Υπουργείο Τουρισμού θα πρέπει να προωθήσει τους μεγάλους δασκάλους-ψάλτες της εποχής σε ενορίες πλησίον των μεγαλύτερων λιμανιών της χώρας για να έχουμε πλέον ιεροψαλτικό τουρισμό.Μια ιδέα είπα...

Θα....μας βολευε ποιο πολυ πατριαρχειο να τον εβλεπαμε εις την TV αλλα δυστυχως...Μια σκεψη εκανα....:D
 
Last edited:

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Υπάρχει κάπου σε κείμενο το χερουβικό; Δεν νομίζω να βρίσκεται στην Πανδέκτη χερουβικό Δανιήλ σε βαρύ.
 

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Σκέφτηκα να ψαξω τα χειρόγραφα του Ματθαίου Βατοπαιδινού, άλλα δεν τα έχω διαθέσιμα αυτη τη στιγμή.
 

pip

Νέο μέλος
Έχω αλλάξει ημερομηνία στο αρχείο μου και δεν θυμάμαι ποιας χρονιάς είναι η ηχογράφηση.
Συγχαρητήρια για τον Πρωτοψάλτη, τον Λαμπαδάριο ,τους Κανονάρχους και τους Ισοκράτες.
Πως λέγεται ο λαμπαδάριος που ψέλνει συνήθως με τον Νεοχωρίτη;
 
Top