Κυριακή προ της Χριστού Γεννήσεως

alogo

παμπαλαιο μελος
Δεν γνωριζω αν υπαρχει στο foroum απλα τ ανεβαζω
 

alogo

παμπαλαιο μελος
Δεν ξερω ειλικρινα προσπαθω απο χτεσ να ανεβασω με βαση τισ οδηγιεσ που διαβασα.εχω πολυ πραμα που μετατρεπω κασσετεσ του πατερα μου.αλλα μ βγαζει INTERNET ERROR αν και ειναι κατω απο 40mb.και ολα τα αλλα που εχω ειναι πανω απο 50ΜΒKAI δεν εχω ιδεα πωσ να ανεβουν.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Δεν ξερω ειλικρινα προσπαθω απο χτεσ να ανεβασω με βαση τισ οδηγιεσ που διαβασα.εχω πολυ πραμα που μετατρεπω κασσετεσ του πατερα μου.αλλα μ βγαζει INTERNET ERROR αν και ειναι κατω απο 40mb.και ολα τα αλλα που εχω ειναι πανω απο 50ΜΒKAI δεν εχω ιδεα πωσ να ανεβουν.

άλλαξε Internet Browser, την έχω πατήσει κι εγώ και πολλοί άλλοι..βάλε τον mozilla firefox (ή το Google Chrome)
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
.και ολα τα αλλα που εχω ειναι πανω απο 50ΜΒKAI δεν εχω ιδεα πωσ να ανεβουν.

Καλή η προσπάθεια σου, αλλά καλυτερα να τα έχουμε απ'ευθείας στο ψαλτολόγιον σε mp3.

Αν δεν είναι mp3 (ασυμπίεστα, wav κ.λπ) μπορείς να τα συμπιέσεις με το κατάλληλο πρόγραμμα συμπίεσης. Εγώ χρησιμοποιώ το Any Audio Converter. Είναι ελεύθερο λογισμικό και εύκολο στην χρήση. Το επόμενο που έχεις να κάνεις είναι είτε αν ξεπερνάει και πάλι το αρχείο το όριο των MB να το τεμαχίσεις σε μικρότερα τμήματα (συνήθως ανά ενότητα π.χ. καθίσματα, ευλογητάρια κ.λπ.). Αυτό διευκολύνει και σένα στο ανέβασμα και τα υπόλοιπα μέλη στο να ακούσουν κάτι που ψάχνουν και θέλουν να βρουν εύκολα. Γι' αυτην την δουλειά ευρέως διαδεδομένο πρόγραμμα είναι το mp3DirectCut το οποίο και δωρεάν είναι και εύκολο στην χρήση του. Προσοχή όταν αποθηκεύουμε τα αρχεία ήχου καλό είναι να είναι σε λατινικούς χαρακτήρες.
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Χωρισμένα σε ενότητες.
 

Attachments

  • Αίνοι - Δόξα.mp3
    5 MB · Views: 123
  • Τρισάγιον και δύναμις Αβαγιανού.mp3
    3.3 MB · Views: 72
  • Χερουβικός ύμνος Β ήχου.mp3
    6.6 MB · Views: 72
  • Λειτουγικά Β ήχου.mp3
    12.4 MB · Views: 71
  • Εν πρώτοις - Πάτερ ημών.mp3
    1.8 MB · Views: 51

alogo

παμπαλαιο μελος
Ευχαριστω για το χωρισμο σε ενοτητεσ γιατι δεν προλαβαινω εγω.λογω εργασιας.δεν θα πειραζε πιστευω να νανεβαζω στο media fire και μετα καποιο μελοσ ν τ χωριζει? γιατι εχω αρκετο υλικο πιστευω.ευχαριστω.
 

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
Ευχαριστω για το χωρισμο σε ενοτητεσ γιατι δεν προλαβαινω εγω.λογω εργασιας.δεν θα πειραζε πιστευω να νανεβαζω στο media fire και μετα καποιο μελοσ ν τ χωριζει? γιατι εχω αρκετο υλικο πιστευω.ευχαριστω.

....:):):) ευχαριστουμε για την αγαπη σας που μοιραζεστε το πλουσιο υλικο σας!!! Ανεβαζετε με οποιον τροπο μπορείτε εσεις, και κατι θα γίνει με τα ''χωρισματα''...

Φιλικά
Αναστασιος
 
Top