Κυριακή Μαρίας της Αιγυπτίας

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
πολύ καλή ηχογράφηση στα Κατουνάκια, από την αδελφότητα των Δανιηλαίων, χωρίς όμως να γνωρίζω (δυστυχώς) την ημερομηνία. Επειδή ψάλλει ο π. Δαμασκηνός, πριν φύγει για Νέα Σκήτη καθώς και ο π. Ακάκιος, ακούγεται σχετικά καλά, υπολογίστε περίπου. Καλή ακρόαση.:):)
 

Attachments

  • 01- ΚΑΤΕΥΘΥΝΘΗΤΩ.wma
    681.8 KB · Views: 264
  • 02- ΣΤΙΧΟΛΟΓΙΑ.wma
    3.2 MB · Views: 241
  • 03- ΣΤΙΧΗΡΑ.wma
    9.6 MB · Views: 255
  • 04- ΔΟΞΑΣΤΙΚΟ HXOΣ Δ.wma
    3.6 MB · Views: 255
  • 05-ΚΑΙ ΝΥΝ..ΕΝ ΤΗ ΕΡΥΘΡΑ.wma
    3.9 MB · Views: 275
  • 06-ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ.wma
    2.2 MB · Views: 227
  • 07- ΑΠΟΣΤΙΧΑ.wma
    1.4 MB · Views: 194
  • 08-ΔΟΞΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟΣΤΙΧΩΝ.wma
    3.6 MB · Views: 246
  • 09- ΚΑΙ ΝΥΝ..Ω ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙΝΟΥ.wma
    816 KB · Views: 205

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
και ότι έχω από όρθρο. Δυστυχώς μετά κλαψ, κλαψ
 

Attachments

  • 10- ΑΠΟΛΥΤΙΚΙΑ (ΟΡΘΡΟΣ).wma
    1.9 MB · Views: 182
  • 11- ΤΡΙΑΔΙΚΑ.wma
    1.3 MB · Views: 184
  • 12- ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ.wma
    2.9 MB · Views: 201
  • 13- ΕΥΛΟΓΗΤΑΡΙΑ.wma
    3.1 MB · Views: 209
  • 14-ΠΑΣΑ ΠΝΟΗ.wma
    524.3 KB · Views: 176
  • 15-Ν_ ΨΑΛΜΟΣ, ΗΧΟΣ ΠΛ. Δ.wma
    4.1 MB · Views: 199
  • 16-ΔΟΞΑ..ΤΗΣ ΜΕΤΑΝΟΙΑΣ.wma
    1.5 MB · Views: 186
  • 17- ΚΑΙ ΝΥΝ..ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ.wma
    1.5 MB · Views: 177
  • 18-ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ Ο ΘΕΟΣ..ΤΑ ΠΛΗΘΗ.wma
    1.8 MB · Views: 185
  • 19- ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ.wma
    471.7 KB · Views: 158
  • 20- Α_ΩΔΗ ΚΑΝΟΝΑ.wma
    3 MB · Views: 211
  • 21- Γ_ΩΔΗ ΚΑΝΟΝΑ.wma
    454.2 KB · Views: 157

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Επειδή ψάλλει ο π. Δαμασκηνός
Τον οποίο ηχογραφούσα προχθές κι αντιπροχθές στο κελί του, αλλά έχασα το ηχογραφητήρι μου στο ταξί από το ΚΤΕΛ μέχρι το σπίτι μου κατά την επιστροφή μου... Εκεί να δείτε κλαψ κλαψ!!! Κάντε κανένα κομποσχοίνι παραπάνω μπας και το πήγε ο οδηγός στο γραφείο απωλεσθέντων αντικειμένων και το βρω!
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Τον οποίο ηχογραφούσα προχθές κι αντιπροχθές στο κελί του, αλλά έχασα το ηχογραφητήρι μου στο ταξί από το ΚΤΕΛ μέχρι το σπίτι μου κατά την επιστροφή μου... Εκεί να δείτε κλαψ κλαψ!!! Κάντε κανένα κομποσχοίνι παραπάνω μπας και το πήγε ο οδηγός στο γραφείο απωλεσθέντων αντικειμένων και το βρω!

πειρασμικό φίλε μου είναι, τώρα ειδικά αυτή την περίοδο. Αν όμως μας υποσχεθείς ότι θα τα ανεβάσεις ΟΛΑ στο forum, τότε θα βάλουμε μέσο με την Παναγία να βρεθεί :):).
Εύχομαι πραγματικά να το βρεις. Την έπαθα και γω κάποτε και είναι μεγάλη πίκρα
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
πειρασμικό φίλε μου είναι, τώρα ειδικά αυτή την περίοδο. Αν όμως μας υποσχεθείς ότι θα τα ανεβάσεις ΟΛΑ στο forum, τότε θα βάλουμε μέσο με την Παναγία να βρεθεί :):).
Εύχομαι πραγματικά να το βρεις. Την έπαθα και γω κάποτε και είναι μεγάλη πίκρα
Να τα ανεβάσω, αλλά δεν είναι πολλά. Εσπερινός του Σαββάτου, Λειτουργικά Κοσμά Μαδυτινού και "Επί σοί χαίρει" Συνεσίου Ιβηρίτου σε πλ. δ', που όμως, όπως ο ίδιος είπε, τα έλεγε για πρώτη φορά, και Κατανυκρικός Εσπερινός από την μέση του γ' Προκειμένου μέχρι το τέλος. (Δεν ξύπνησα εγκαίρως για να τα πάρω απ' την αρχή...:(:(:()

Κι εγώ την έχω ξαναπάθει πριν χρόνια! Ξέχασα ένα μαγνητο-κασετοφωνάκι πάνω στο αναλόγιο της ενορίας μου και δεν το ξαναβρήκα ποτέ...

Κάνετε εσείς κομποσχοίνι και όλο και κάτι αξιόλογο σχετικό από το προσωπικό μου αρχείο θα βρω για να σας ευχαριστήσω!
 

Manolas

Εμμανουήλ Ονησιφορίδης
... χωρίς όμως να γνωρίζω (δυστυχώς) την ημερομηνία....
Πιθανή χρονολογία θεωρείται το 1992 όπου έπεσε Κυριακή Ε΄ Νηστειών με ήχο πλ.α΄. Η επόμενη χρνολογία με τέτοια σύμπτωση είναι το 2000 και ακολουθεί το 2008.
 
Top