Κυριακή Ασώτου 16/2/2014

Status
Not open for further replies.

tb---

τσοπάνης
Μα προσωπικά αν άκουγα αυτόν τον ψάλτη και ήμουν στον ναό, θα πήγαινα να ισοκρατήσω.
Απορώ πώς ο οπερατέρ προτίμησε να τραβήξει βίντεος από το να ισοκρατήσει τον πρωτοψάλτη. Ασφαλώς και τα δύο δεν γίνονται ταυτόχρονα, ούτε θέλω να πιστεύω πώς ο πρωτοψάλτης θα έβαζε μασίνι αν εμφανιζόταν καταρτισμένος ισοκράτης για να τον βοηθήσει. Βέβαια έχω δεί και περιπτώσεις να υπάρχουν 5-10 άτομα στο αναλόγιο και να προτιμάται η λύση του μασινιού , και αναφέρομαι σε καταρτισμένα άτομα και όχι σε κομπάρσους τους πάλκου.

Αυτά ~

aposto

Παλαιό Μέλος
tb η αλλιως Νεκταριε Σαλατα που ειναι κ το πραγματικο σου ονομα μακαρι να μπορουσα να τα κανω κ τα 2.
Οποτε ομως δοθει η ευκαιρια κ ερθεις να τον ακουσεις μακαρι να ανεβεις να κανεις,κ να κανουμε κ οι 2 αν κ οχι καταρτισμενος αρτια εγω.
Απλα δεν χρειαζονται ολα τα προηγουμενα.
Εχει γινει αναφορα σε αλλο θεμα.

tb---

τσοπάνης
Είναι γνωστές οι προθέσεις μου περί παροχής βοήθειας κατά το δοκούν, αλλά και οι πρωτοψάλτες πρέπει να το φροντίσουν από μόνοι τους το θέμα.
Εγώ χρεώνω 12 ευρώ την ώρα, υπάρχει και κρίση και έχουμε ρίξει τις τιμές :eek:

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
το κακο ειναι οτι ασχολουμαι με ανθρωπους που γράφουν ανωνυμα vaiacum , tb--- !!!!!!!! αντε γεια!!!!!!!!!!

Φίλε,

εσύ δηλαδή επειδή το όνομά σου στο φόρουμ είναι "Νεκτάριος" και όχι "tb" ή "vaiacum" η ό,τι άλλο, θεωρείς ότι "δεν ανήκεις στους ανωνύμους";

Εκτός θέματος αλλά με παραξένεψε.

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Φίλε,

εσύ δηλαδή επειδή το όνομά σου στο φόρουμ είναι "Νεκτάριος" και όχι "tb" ή "vaiacum" η ό,τι άλλο, θεωρείς ότι "δεν ανήκεις στους ανωνύμους";

Εκτός θέματος αλλά με παραξένεψε.

Εγώ πάλι τα παρατσούκλια δε τα κατάλαβα ποτέ..αφού έχουμε ον/μο τι τα θέλουμε τα usernames; Μόνο ότι ίσως μπορεις να εκφραστείς πιο ελεύθερα;

Είναι γνωστές οι προθέσεις μου περί παροχής βοήθειας κατά το δοκούν, αλλά και οι πρωτοψάλτες πρέπει να το φροντίσουν από μόνοι τους το θέμα.
Εγώ χρεώνω 12 ευρώ την ώρα, υπάρχει και κρίση και έχουμε ρίξει τις τιμές :eek:

φιλε επειδη το μιλησα με το Κύριο Καστελιώτη και μου ειπε να σου πω πως

1ον εισαι σιγουρος οτι θα σε δεχοταν να του ισσοκρατησεις γιατι ειναι και παραξενος "λίγο".

2ον εισαι τοσο καλος που μπορεις να αντικαταστησεις το "μασινι" επαξια χωρις καμια δυσκολια ????? χωρις να ανεβωκατεβαζεις την βαση ουτε μοριο?

και 3ον και τελευταιο τι σε πειραζει το οτι ειναι μηχανηματα στο ανανλογιο ή οτι σου τρωνε το μεροκαματο???

αυτα μου ζητησε να σου πω ο Κύριος Καστελιώτης.

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Σε παρακαλώ πάρα πολύ πρόσεξε πως μιλάς!!! Έχω διαβάσει πολλά σχόλια σου, και έχεις προβλήματα με όλους εδώ μέσα και κατηγορείς τους πάντες!!!Αυτό φαίνεται πως έχεις κόλλημα με όλους επειδή κάτι δεν μπορείς να κάνεις εσύ!!!Εδώ μέσα η σελίδα του ψαλτολογίου, είναι για να μαθαίνουμε μουσική, και να ακούμε πως έψαλλαν οι προκάτοχοι μας και οι σημερινή συνεχιστούς του,ς και όχι να ΚΡΙΝΟΥΜΕ τον κάθε συνάδελφο Ιεροψάλτη. Γ,αυτό σε παρακαλώ πρόσεξε πολύ την συμπεριφορά σου!!!

Παρακαλώ τους κ. διαχειριστές να διαγράψουν τα σχόλια όλων αυτών που κατακρίνουν επειδή έχουν κόμπλεξ τον κάθε συνάδελφο!!

Ὁ tb μιὰ χαρὰ μιλάει καὶ λὲει τὰ πράγματα ὅπως εἶναι χωρὶς νὰ θαμπώνεται ἀπὸ ὀνόματα καὶ ἄλλες ... εἰδωλολατρεῖες.

Ὅσο γιὰ τὸ πὼς ἔψαλλαν οἱ προκάτοχοι, πιάσε Ναυπλιώτη καὶ πὲς μου πὼς ψάλλουν οἱ συνεχιστές τους.

Εγώ πάλι τα παρατσούκλια δε τα κατάλαβα ποτέ..αφού έχουμε ον/μο τι τα θέλουμε τα usernames; Μόνο ότι ίσως μπορεις να εκφραστείς πιο ελεύθερα;

Ἔσὺ ἔχεις ον/μο, ἐγώ ὄχι, ποιὸ τὸ πρόβλημα; Καὶ ναὶ ἔτσι ἐκφράζομαι πιὸ ἐλεύθερα, ποιὸ τὸ πρόβλημα, ἐφ' ὅσον κινοῦμαι ἑντὸς κανόνων ἐδῶ μέσα; Ὑπάρχουν καὶ ἄλλα σχετικὰ φορουμ ὅπου ὅλοι εἶναι ἐπώνυμοι ὑποχρεωτικά. Ὁ καθεὶς συμμετέχει ὅπου ἐπιλέγει.

φιλε επειδη το μιλησα με το Κύριο Καστελιώτη και μου ειπε να σου πω πως

1ον εισαι σιγουρος οτι θα σε δεχοταν να του ισσοκρατησεις γιατι ειναι και παραξενος "λίγο".

2ον εισαι τοσο καλος που μπορεις να αντικαταστησεις το "μασινι" επαξια χωρις καμια δυσκολια ????? χωρις να ανεβωκατεβαζεις την βαση ουτε μοριο?

και 3ον και τελευταιο τι σε πειραζει το οτι ειναι μηχανηματα στο ανανλογιο ή οτι σου τρωνε το μεροκαματο???

αυτα μου ζητησε να σου πω ο Κύριος Καστελιώτης.

Παράξενος, χμμμ ...

Ἄς τὸν δοκιμάσει νὰ δοῦμε. Μήπως ὅμως νὰ φασματογραφήσουμε καμιὰ ἠχογράφησή του νὰ δοῦμε ἄν ὁ ἴδιος ἀκολουθεῖ τὰ μόρια τοῦ μηχανήματος κατὰ μόριο; Ὑπάρχουν μασίνια ἱσοκράτες, ὑπάρχουν ὅμως καὶ μασίνια ποὺ μετρᾶνε τὴν φωνὴ καὶ κόβουν ...

Τὰ μηχανήματα στὸ ἀναλόγιο δεν τρῶνε μεροκάματα, τὸν πρωτοψάλτη τρῶνε. Καὶ τὸ ἀποτέλεσμα φαίνεται σὲ καμιὰ διακοπὴ ρεύματος Κυριακὴ πρωΐ, ὅταν χωρὶς μασίνια ἔχουμε ... ἀποκαθήλωση

Καὶ κάτι ἄλλο. Καλὴ ἡ δημοσιότητα, ἀλλὰ κόβει ἀπὸ δυὸ μεριὲς. Ἄν δὲν εἶσαι ἔτοιμος καὶ γιὰ τὰ δύο, ἀσχολήσου μὲ ἄλλο σπορ.

aposto

Παλαιό Μέλος
domesticus λες για τον Γιαννη πιο πανω οτι θαμπωνεται απο ειδωλολατρια κ.λ.π εσυ γιατι θαμπωνεσαι απο τρομερο εγωισμο κ απαντας κ για τον tb?
Μην παιρνεις πολυ φορα κουλαρε γιατι εδω πολλοι εχουν διπλα προφιλ κ γραφουν ενα σωρο βλακειες για να μην πω την αλλη φραση κ εχεις τον αλλο να στο παιζει συντονιστης κ να λεει αλλα νταλον και να γινεται αφορμη να ανοιγονται αλλα θεματα που εννοειται θα φερουν αυτα τα αποτελεσματα οπως τωρα.Για μενα χεστηκα να στο πω κ ετσι δεν προκειται να αναρτησω ξανα αρχειο βεβαια καποιοι θα ηθελαν αλλα δυστυχως ως φαινεται το φορουμ ειναι για λιγους.
Σιχαθηκα τα ιδια κ τα ιδια.

Καντε μου τωρα αποκλεισμο.

Last edited:
Ὁ tb μιὰ χαρὰ μιλάει καὶ λὲει τὰ πράγματα ὅπως εἶναι χωρὶς νὰ θαμπώνεται ἀπὸ ὀνόματα καὶ ἄλλες ... εἰδωλολατρεῖες.

Ὅσο γιὰ τὸ πὼς ἔψαλλαν οἱ προκάτοχοι, πιάσε Ναυπλιώτη καὶ πὲς μου πὼς ψάλλουν οἱ συνεχιστές τους.

Ἔσὺ ἔχεις ον/μο, ἐγώ ὄχι, ποιὸ τὸ πρόβλημα; Καὶ ναὶ ἔτσι ἐκφράζομαι πιὸ ἐλεύθερα, ποιὸ τὸ πρόβλημα, ἐφ' ὅσον κινοῦμαι ἑντὸς κανόνων ἐδῶ μέσα; Ὑπάρχουν καὶ ἄλλα σχετικὰ φορουμ ὅπου ὅλοι εἶναι ἐπώνυμοι ὑποχρεωτικά. Ὁ καθεὶς συμμετέχει ὅπου ἐπιλέγει.

Παράξενος, χμμμ ...

Ἄς τὸν δοκιμάσει νὰ δοῦμε. Μήπως ὅμως νὰ φασματογραφήσουμε καμιὰ ἠχογράφησή του νὰ δοῦμε ἄν ὁ ἴδιος ἀκολουθεῖ τὰ μόρια τοῦ μηχανήματος κατὰ μόριο; Ὑπάρχουν μασίνια ἱσοκράτες, ὑπάρχουν ὅμως καὶ μασίνια ποὺ μετρᾶνε τὴν φωνὴ καὶ κόβουν ...

Τὰ μηχανήματα στὸ ἀναλόγιο δεν τρῶνε μεροκάματα, τὸν πρωτοψάλτη τρῶνε. Καὶ τὸ ἀποτέλεσμα φαίνεται σὲ καμιὰ διακοπὴ ρεύματος Κυριακὴ πρωΐ, ὅταν χωρὶς μασίνια ἔχουμε ... ἀποκαθήλωση

Καὶ κάτι ἄλλο. Καλὴ ἡ δημοσιότητα, ἀλλὰ κόβει ἀπὸ δυὸ μεριὲς. Ἄν δὲν εἶσαι ἔτοιμος καὶ γιὰ τὰ δύο, ἀσχολήσου μὲ ἄλλο σπορ.

ναι ενας ηταν ο ναυπλιωτης και οι συνεχιστες του ο domesticus ο τέλειος και ο tp o αλανθαστος!!!!!

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
ναι ένας ήταν ο Ναυπλιώτης και οι συνεχιστές του ο domesticus ο τέλειος και ο tp o αλάνθαστος!!!!!
Νεκτάριε, ξέχασες να προσθέσεις, στους δύο παραπάνω αξιόλογους συναδέλφους, συνεχιστές του ‘Άρχοντα των Αρχόντων των Αναλογίων‘ και τον υποφαινόμενο!
Διάβασε τα μηνύματά μου και θα καταλάβεις..............................:wink:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
domesticus λες για τον Γιαννη πιο πανω οτι θαμπωνεται απο ειδωλολατρια κ.λ.π εσυ γιατι θαμπωνεσαι απο τρομερο εγωισμο κ απαντας κ για τον tb?
Μην παιρνεις πολυ φορα κουλαρε γιατι εδω πολλοι εχουν διπλα προφιλ κ γραφουν ενα σωρο βλακειες για να μην πω την αλλη φραση κ εχεις τον αλλο να στο παιζει συντονιστης κ να λεει αλλα νταλον και να γινεται αφορμη να ανοιγονται αλλα θεματα που εννοειται θα φερουν αυτα τα αποτελεσματα οπως τωρα.Για μενα χεστηκα να στο πω κ ετσι δεν προκειται να αναρτησω ξανα αρχειο βεβαια καποιοι θα ηθελαν αλλα δυστυχως ως φαινεται το φορουμ ειναι για λιγους.
Σιχαθηκα τα ιδια κ τα ιδια.

Καντε μου τωρα αποκλεισμο.

Έγώ δὲν ἀπαντῶ γιὰ κανένα καὶ διπλὸ προφίλ δὲν ἔχω οὕτε μὲ ἐνδιαφέρει νὰ ἀποκτήσω οὕτε μὲ τὸν tb ἔχω κανένα ἀλισβερίσι.

Ὅταν κάτι ἀνεβαίνει μπορεῖ νὰ σχολιασθεῖ κιόλας.

Εἶστε θιασῶτες τοῦ μηχανικοῦ-ψηφιακοῦ ἰσοκράτη; Καλὰ κάνετε.

Ἐγώ δὲν εἶμαι καὶ καταφέρομαι καὶ ἐναντίον αὐτῶν ποὺ τὸν χρησιμοποιοῦν ἐπὶ τοῦ άναλογίου εἴτε φίλοι εἴτε γνωστοὶ εἴτε ἄγνωστοι. Τὰ ὀνόματα
δὲν μὲ ἐνδιαφέρουν καθόλου.

Τώρα ἄν σὺ δὲν θὲς νὰ συμμετέχεις εἶναι δικό σου θέμα, μὴ τὸ ρίχνεις ὅμως στὰ ... «συμφέροντα».

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Είναι μπαμπάς με δύο μωρά. Εσύ έχεις μωρά;

Last edited:

aposto

Παλαιό Μέλος
Τελος παντων δεν εχω κατι με κανεναν απο εσας ειναι το μονο σιγουρο αλλα οσο θα τα λετε θα τα ακουτε κιολας εδω μια παρεα ειμαστε η καλυτερη.
Μπορει να μη συμφωνουμε γι αυτο κ θα διαφωνουμε.
tb 12 ευρω την ωρα για να κανεις ισοκρατημα ειναι πολλα εισαι πολυ ακριβος νομιζω δεν θα σε προτιμησουν!!

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Γεια σου Σαλάτα με τα δύο.....ντοματίνια σου!

Status
Not open for further replies.