Κυριαζής Δασκαλούδης: Κυριακή των Εισοδίων 21-11-2010

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Μια αρκετά πρόσφατη ηχογράφηση-περίπου 1 χρόνος πριν-από τον Αγ.Αχίλλειο Λάρισας.Φανταστείτε ότι μέχρι και το δοξαστικό του Όρθρου ο ανεπανάληπτος Δάσκαλος είχε τυπική συμμετοχή,λόγω του ότι σχεδόν τα πάντα τα έψελναν τα παιδιά γύρω του.Και μην αρχίσετε να εκφράζετε μερικοί παράπονα για την κατάσταση της φωνής του και τα κέφια του γιατί αφενός ο Δάσκαλος διανύει εδώ και 1 χρόνο την έβδομη δεκαετία της ζωής του,αφετέρου η αγάπη του προς τα παιδιά-μαθητές του είναι τέτοια που για χάρη τους...κρύβεται από το μικρόφωνο.Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι ο ήχος των κερμάτων στο παγκάρι που μοιάζει τόσο ξένος και σουρεάλ με την όλη μυσταγωγία.Καλή ακρόαση.

ΥΓ Αφιερωμένο σ'όλους τους συμπατριώτες μου Λαρισαίους,εκλεκτά μέλη ή μη του ψαλτολογίου και φανατικούς υποστηρικτές του μεγάλου Κυριαζή.Δεν θέλω να σας απαριθμίσω έναν έναν γιατί είστε πάρα πολλοί και σίγουρα θα ξεχάσω κάποιους.Πολλά χαιρετίσματα αδέλφια.Α,και να μην ξεχάσω.Λίαν συντόμως σας έχω και Χριστούγεννα και Χαιρετισμούς από την ίδια χρονιά!!!!
 

Attachments

  • Δύναμις α' παθητικός.MP3
    17.7 MB · Views: 79
  • Δόξα σοι-Χερουβικό α' ήχου.MP3
    18.7 MB · Views: 75
  • Μεγάλη Είσοδος-Ταις αγγελικαίς.MP3
    11.3 MB · Views: 39

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Η συνέχεια...
 

Attachments

  • Ειρηνικά-Λειτουργικά.MP3
    23.9 MB · Views: 46
  • Σε υμνούμεν-Άγγελοι την έισοδον...-Συνέχεια Λειτουργικών.MP3
    21.8 MB · Views: 42

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Και το δοξαστικό που ξέχασα...
 

Attachments

  • Δοξαστικό εορτής.MP3
    8.4 MB · Views: 54
Top